RUKOMETAŠI VOŠE POBEDILI LA RIOHU U ŠPANIJI U ČETVRTOM KOLU LE Na krilima Trnavca i Puhovskog do novih bodova (VIDEO)

21.11.2023. 23:05 23:10

(Od našeg specijalnog izveštača)
LOGRONJO: Borba za drugo mesto F grupe rukometne Lige Evrope se i dalje nastavlja. U sudaru dva direktna kandidata za plasman u top-16 drugog po važnosti klupskog takmičenja Starog kontinenta, rukometaši Vojvodine su, u četvrtom kolu prve faze grupnog takmičenja, pobedili u Logronju La Riohu, čime su im uzvratili za poraz od pre sedam dana na Slanoj bari.

Ovom pobedom Novosađani su učvrstili drugo mesto na tabeli F grupe, i nalaze se u prednosti u odnosu na španskog predstavnika da se plasiraju među 32 najbolje ekipe u Ligi Evrope. I pored toga, još ništa nije rešeno, jer izabranici Borisa Rojevića moraju da pobede Alkaloi u Novom Sadu kako bi uz danski Silgeborg bili sigurni za prolazak u narednu fazu takmičenja.

Rukometaši Vojvodine, za razliku od prvog meča u Novom Sadu kada su i pored slabije igra poraženi minimalnim rezultatom (24:25), sada su, u uzvratnom susretu u La Riohi, zaigrali mnogo kvalitetnije, angažovanije, konkretnije i sa manje grešaka. Iako su bili bez dvojice igrača iz prve postave, levog beka Gregora Ocvirka (povreda leđa protiv Silkeborga) i desnog beka Milana Milića (povređen u prvom meču protiv Španaca), Novosađani su pokazali La Riohi gde joj je mesto i da su u ovom trenutku bolja ekipa. Ovom pobedom i trijumfom nad Alkaloidom u utorak u Srpskoj Atini, Vojvodini bi bila širom otvorena vrata druge faze grupnog takmičenja, u kojoj bi za rivale dobila ekipe iz E grupe, prvoplasiranog Flensburga i drugoplasirani Kadeten iz Švajcarske.

Već uvodni minuti susreta pokazali su da su Novosađani shvatili Špance mnogo ozbiljnije neko kod kuće. Odbrana je delovala mnogo kompaktnije, oštro, na ivici isključenja, po čemu su crveno-beli inače i poznati. Međutim, islandske sudije nisu imale mnogo razumevanja pa su čak šest puta sankcionisali isključenjem igrače Vojvodine. Tome je delom zasluga i Španaca koji su ih naterali na grubosti brzim pasovima i znalačkim igranjem igrača više. To je donelo dodatne probleme treneru Borisu Rojeviću kome je, u ionako skraćenom rosteru zbog izostanka Ocvirka i Golubovića, nosioci defanzive Vukovljak i Pušica zadobili po dva isključenja.

Sporting – Tatabanja 36:28

Za razliku od odbrane, napad je bio za nijansu slabiji. Ponovo je nedostajala širina napada, odnosno golovi s krila, a u drugom delu prvog poluvremena i pivota. Boris Puhovski je mudro kreirao napade Novosađana, Aziz je zabijao kada je to bilo najpotrebnije. Kao rezultat takve igre, srpski šampion je u 23. minutu stekao četiri gola prednosti (13:9), posle 15-minutne rezultatske klackalice.

Blistavu rolu tada je započeo Andrej Trnavac, koju je nadogradio i do perfektnosti doveo u nastavku susreta, kada je spustio roletnu i sa 19 skupljenih odbrana La Riohine napadače dovodio do ludila. Prednost je iz minuta u minut rasla u korist Vojvodine, a Vorkapić je bio taj koji je doveo do osam golova (25:17) u 39. minutu. Vodećim strelcima Puhovskom i Azizu, pridružio se Milan Golubović, koji je imao ogromno breme na svojim leđima, što se moglo i osetiti početkom utakmice. Izdržali su Vojvodinaši i breme od gotovo tri puta više isključenja i stavili svoga rivala tamo gde mu je i mesto, u ovom trenutku iza sebe. Rojević i njegovi puleni, posle male krize u meču protiv La Riohe u Novom Sadu, vratili su se na pobednički kolosek u Ligi Evrope i krupnim koracima grabe ka top-16 ovog evropskog takmičenja.

Već u utorak na Slanoj bari, Vojvodina dočekuje Alkaloid iz Skoplja.

Jovo Galić

LA Rioha – Vojvodina 29:32 (15:17)

LOGRONJO: Palata sportova, gledalaca: 400. Sudije: Peturson i Trastarson (Island). Sedmerci: La Rioha 4 (4), Vojvodina 2 (2). Isključenja: La Rioha 6, Vojvodina 16 minuta.

LA RIOHA: Soler 2, Presiado 2, Fernandez, Abdul 1, Alveš 2, Zaja, Tua 3, Ortiz, Palasiks (7 odbrana), D. Kadarso 7 (4), Palomino 7, E. Kadarso 5, Ali (7 odbrana).

VOJVODINA: Lučin, Šijan, Vorkapić 2 (2), Vukovljak, Aziz 5, Ratković 2, Trnavac (19 odbrana), Milenković 1, Sunajko 1, Pušica 1, Rađenović 1, Pešić, Tomić, Rogan 4, Golubović 6, Puhovski 7.

PRED NOVOSADSKIM RUKOMETAŠIMA VAŽAN OKRŠAJ U LIGI EVROPE (20.45): Šansa za revanš Špancima

20.11.2023. 13:53 12:10