VOJVOĐANSKA LIGA SEVER Čonopljani na putu povratka u Srpsku ligu

21.11.2023. 14:11 14:15
Izvor: FK Sloga

Sloga - Bajša 2:1 (0:1)

ČONOPLJA:  Igralište Sloge, gledalaca 150, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Vukas u 48. Purić u 80. za  Slogu, a Morović u 2. minutu za Bajšu. Crveni karton: Konjević (Sloga).

SLOGA:  Zorić 7, Erdelji 7, Rašković 7 (Šveljo 7,5), Milošević 7,5, Vukas 8, Rajčani 7,5, Vemić 7,5, Mitrović 7, Konjević 7, Prodanović 7 (Ninković 7), Purić 8.

BAJŠA: Damnjanović 6, Itai 7 (Sili 7), Šević 7,5,T. Nađ 7,5, Varga 7, Morović 7,5, Marjanović 7 (Avdalović 6,5), Savin 7,5, Krivokapić 7, Bator 7. O. Nađ 7,5 (Vranješ).

Fudbaleri Sloge pobedom nad Bajšom zadržali su čelnu poziciju. Bajša je povela već u 2. minutu pogotkom Morovića. U 80. minutu posle brzog napada domaćina preko desne strane, Vemić idealno poslužio Purića koji je doneo tri boda Čonopljanima, koji ih vodi ponovo ka Srpskoj ligi.

S. St.

Solunac  - Vojvodina (BG) 1:1 (0:0)

KARAĐORĐEVO: Stadion Solunca, gledalaca 100, sudija: Desnica (Apatin), strelci: D. Slepčević u 63. za Solunac, a Dabižljević u 73. minutu za Vojvodinu.

SOLUNAC: Memedović 6,5, Paripović 6,5, Kolundžija 7, Samardžija 6,5, Kangrga 7, Bogićević 6,5 (Radović 6), Milikić 6,5, Slepčević 7,5, Kosovac 7, Kustudić 7, Maksimović 6,5 (Božović).

VOJVODINA: Šmit 6,5, Dražić 6,5 Kiš 7, Ilić 7, Pelengić 6,5 (Celić), Korać 6,5 (Sikinčić), Janković 7 (Novković), Radosavljević 6,5, Marković 6,5, Dabežljević 7, Brkić 6,5 (Lojović 6,5).

Igralo se otvoreno i borbeno, obe ekipe su želele pobedu, ali meč je završen nerešenim rezultatom, što je i najrealnije.

Domaćini su došli u vođstvo u 63. minutu, Dušan Slepčević je sa sredine terena poveo loptu, prošao nekoliko igrača i sa 16 metara matirao golmana Šmita. Vojvodina je posle deset minuta izjednačila kada je Dabižljević sa 16 metara oštro šutirao, lopta se odbila od golmana Memedovića ponovo do Dabižljevića, koji ju je plasirao u mrežu.

S. Stojiljković

Radički (B) -Obilić 3:0 (0:0)

BAJMOK: Sportski centar, gledalaca 300, sudija: D. Zenko (Bačka Topola), strelci: Marević u 72. (iz penala), Vukelić u 82. i Orčić u 93. minutu.

RADNIČKI: S. Lebović 7,5, Marević 8 (Kolak), D. Tosenberger 7 (Miletić 8), Kujundžić 7,5, L. Lebović 8, Ljubojčić 7 (Stojanović 7), Milić 7 (Orčić 8), Šimić 7,5, Vukelić 8, Marinković 8, Petrović 7 (Mitić 7).

OBILIĆ: Subotić 6, Kecman 6, Knežević 6, Ljušković 5, Šmit 6,5, Krstić 6,5, Popović 6,5, Uzelac 6 (Aleksić), Pilipović 6, Živojinov 6, Lazić 6 (Kovžan).

Fudbaleri Radničkog u derbiju kola bili bolji.  U prvom delu igrači obe ekipe su bili neprecizni. U drugom delu seriju golova otvorio je iz opravdano dosuđenog penala Marević, a ubrzo je i Miloš Vuković bio precizan. Kada su svi očekivali kraj meča brzonogi Stefan Orčić postigao je pogodak u nadoknadi vremena.

S. St.

Preporod - Mladost (BP) 2:0 (1:0)

NOVI ŽEDNIK:  Igralište Preporoda, gledalaca 100, sudija: Ivanišević (Kula), strelac: M. Kovač u 20. i 60. minutu.

PREPOROD: Bursać 7, Gnjatović 7,5, Čakić 7, Stanić 7 (Sloboda 6,5), Brzulović 6,5 (Koponja 6,5), Šašić 7 (Todorović 6,5), Čabrilo 7, Fereš 7, Kopunović 7, Đurđevac 7, M. Kovač 8.

MLADOST: Lenja 7, Živanov 6,5, Štefek 6,5, Gluvić 6, Kurteš 6 (Stracinski), Konja 7, Kulpinac 6,5, Bahuš 6, Pabri 6, Stantić 7, Bajić 7.

Fudbaleri Preporoda pobedom su se oprostili od navijača. Miloš Kovač je postigao dva efikasna pogotka i doneo svom timu pobedu.  S. St.

Đurđin - Bačka (S) 3:1 (2:0)

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 150, sudija: Ždrnja (Novi Žednik), strelci: A. Sarić u 13. N. Stantić u 36. i Polovina u 87. za Đurđin, a Matijašević u 64. minutu za Bačku.

ĐURĐIN: D. Sarić 7, Veličković 7, Polovina 8. I. Biblija 7, Vuković 7, Vidaković 7 (Đomođi 6,5), N. Stantić 8, Kostić 7 (Mihailović 6,59, Balać 7 (Horvacki), T. Stanić 7 (Panić 7), A. Sarić 8 (Kujundžić 6,5).

BAČKA: Đurđevac 7, Bjedov 7, Radmanović 7, Ivković 6,5 (Kujundžić 6,5), Šijačić 7, Ćikić 6,5 (Temunović 6,5), Milijašević 6,5 (Malenčić 6,5), Vujošević 7, Mezeji 7, Matijašević 7,5, Bursać 7 (Nenadović 6,5).

Već u 13. minutu A. Sarić je bio precizan, a do kraja prvog dela Nikola Stantić postigao je novi pogodak. .

Bačka je u 64. minutu smanjila golom Matijaševića, a tri minuta pre kraja Polovina je na centaršut Nikole Stantića postavio konačan rezultat.

S. St.

Vrbas - Hercegovac 5:2 (1:1)

VRBAS: Stadion kraj Šlajza, gledalaca 50, sudija: Nešić (Subotica), strelci: Krainović (iz jedanaesterca) u 41. i 79. Jelić u 49. i 89. Đurković u 55. minutu za Vrbas, a Račić u 14. i Sudžum (iz jedanaesterca) u 86. minutu za Hercegovac.  Žuti kartoni: Jovanović (Vrbas),  Račić, Milanov (Hercegovac).

VRBAS:  Damjanović 7, Miličković 7, Savović 8, Đurković 8, Jovanović 7 (od 55. Bajić 7),  Vujošević 7, Jelić 8, Živkucin 7, Mićunović 7, Krainović 8, Šćepanović 7 (od 80. Tepavčević -)

HERCEGOVAC: Lukač 7, Pejović 6, Hrnjez 6, Gubaš 6, Bajat 6, Sudžum 7, Račić 7, Laković 6, Glišić 6, Hrnjački 6( od 61. Tadić 6) Tešanović 6 (od 13. Milanov 6)

Iz preokreta fudbaleri OFK Vrbasa stigli su do važne pobede i tri boda koja ih ostavljaju u trci za naslov prvaka u nastavku drugog dela sezone. Otpor gostiju su slomili  u nastavku drugog poluvremena kada su postigli još četiri gola.

S. St.

Vrbas - Hercegovac 5:2,  Đurđin - Bačka 3:1, Sloga - Bajša 2:1, Solunac - Vojvodina (BG) 1:1, Preporod - Mladost (BP) 2:0, Mladost (T) - Mladost (A) 2:0, Hajduk - Ravangrad 2:1, Radnički (B) - Obilić 3:0.

1. Sloga    15     11     2      2      46:17        35

2. Vrbas    15     10     4      1      42:17        34

3. Rad.(B)  15     8      5      2      28:13        29

4. Mladost (A)   15     8      4      3      32:17        28

5. Bajša    15     7      6      2      25:18        27

6. Obilić  15     8      0      7      25:18        24

7. Vojvod.(BG)    15     7      1      7      32:31        22

8. Hajduk   15     6      4      5      21:21        22