TRILER PRIPAO ODBOJKAŠIMA VOJVODINE: Novosađani spasili PET MEČ LOPTI za trijumf nad liderom Superlige u taj-brejku

18.11.2023. 21:47 21:52

Spasivši pet meč lopti u taj-brejku odbojkaši Vojvodine izvojevali su veliku pobedu u sedmom kolu na gostovanju lideru Superlige Karađorđu u Topoli - 3:2 koji je sada svrgnut s vrha tabele.

U duelu punom preokreta mladi sastav Novosađana stao je na put pobedničkom nizu Topolčana, koji su trijumfovali u pet poslednjih utakmica, a poraz su, do sada, doživeli samo u prvom kolu od branioca titule Partizana.

Pokazalo se još jednom da crveno-beli igraju motivisano protiv rivala koji su favoriti, a na nimalo lakom gostovanju pokazali su da su svakoj ekipi mogu da pomrse račune.

Ovo je Vojvodini četvrti trijumf, uz dva poraza, a ima i utakmicu manje jer je susret s ceno-belima odložen.

Takovo – Jedinstvo (SP) 3:0

Voša je povela boljom igrom u prvom setu u kom ni u jednom trenutku nije ispuštala prednost. Usledio je, međutim, odgovor domaćina. Nije bilo rešenja za igru Topolčana koji su izjednačili i pokazali da će duel biti neizvestan. Novosađani su do novog vođstva došli tako što su u završnici trećeg seta odoleli naletu Karađorđa. Imali su gosti lepu prednost 17:10, potom i 22:18, ali je domaćin serijom 4-0 "zakuvao" stvari (22:22). Sa dve greške Topolčani su ipak pomogli Voši, kojoj je Bajandić asom rešio posao za 2:1.

Iako je disala za vratom Karađorđu, Vojvodina nije mogla da spreči gubitak četvrtog seta i otišlo se u taj-brejk. Novosađani su imali početnu inicijativu, poveli 5:3, ali su posle jurili rezultat. Da su zaista spremni za sve izazove mladi odvojkaši Vojvodine pokazali su tako što su spasili pet meč lopti. Napad Savovskog, as Bajandića i poen Stankovića rešili su sve dileme u dramatičnoj završnici u kojoj su Novosađani imali dobrog razloga za slavlje.

K. Bugarski

Karađorđe – Vojvodina 2:3 (21:25, 25:18, 22:25, 25:22, 18:20)

TOPOLA: OŠ „Karađorđe”, gledalaca: 550, sudije: Rogić (Beograd), Stojanac (Ruma).

KARAĐORĐE: Antić 1, Tanić, Radović, Vujović 1, Vemić 13, Smiljanić (libero), Stašević (libero), Prišić 6, Šormaz 2, Radovanović, Bošnjak 10, Nadaždin 18, Bojović 12, Bekrić 16.

VOJVODINA: Đogić (libero), Bajandić 27, Milanović 2, Negić (libero), Rudić 8, Elezović 1, Ubiparip 9, Mišković, Stanković 17, Kokeza, Kisić, Dakić, Savovski 11, Kopitić.

GOTOV ŽREB Odbojkaši Partizana protiv Vojvodine u polufinalu Kupa, Radnički - Mladi Radnik

17.11.2023. 20:40 20:44