VOJVOĐANSKA LIGA SEVER Vrbašani spasavali bod

07.11.2023. 13:59 14:02

Vrbas - Bajša 1:1 (0:0)

VRBAS: Stadion kraj Šlajza, gledalaca 200. Sudija:  Vukanović (Subotica). Strelci: Jelić u 57.  za Vrbas, a Morović u 46. minutu za Bajšu. Žuti kartoni: Šćepanović, Jelić, Jovanović (OFK Vrbas), Avdalović (Bajša)

VRBAS: Damjanović 6, Savović 6, Đurković 7, Jovanović 6, Vujošević 7, Vasić 6, Jelić 7, Bajić 6, Mićunović 7, Šćepanović 7, Kaluđerović 7

BAJŠA: Damjanović 6, Šević 8, O.Nađ 7, Varga 6, Morović 8, Vranješ 7, Marjanović 6 (od 81. Rahlić -),  Dugandžija 7, Krivokapić 6, Avdalović 6(od 81. Savin -), T. Nađ 7

Fudbaleri Vrbasa, oslabljeni neigranjem nekolicine standardnih prvotimaca, odigrali su nerešeno sa gostima iz Bajše. Gosti su poveli preko Morovića,  dok su iz malobrojnih prilika golom Jelića, Vrbašani izjednačili i na kraju osovjili bod koji ih održava pri vrhu tabele.

U prvom poluvremenu samo jedna prilika je stvorena da se ugroze golmani oba tima. Napravili su je domaćini već u 8. minutu  preko Bratislava Jelića,  pošto se oslobodio Duganyije i sa leve strane iskosa sa oko 12 metara oštro šutirao, ali je golman gostiju Damjanović loptu odbio u polje.

Nije istekao ni minut nastavka drugog dela utakmice, a gosti su postigli vodeći gol. Vrbašani su vratili loptu ka svom golmanu,  on je hteo da uposli Jovanovića, koji se spetljao,naoadač gostiju Morović  je uzeo loptu, krenu korak dva  ismestio loptu u suprotan ugao.

Pre izjednačujućeg gola domaćina Avdalović je umesto prazne mreže pogodio stativu. A u međuvremenu Damjanović se vratio na gol, pa je uspeo da odbrani drugi udarac Morovića. Damjanović je hitro prebacio na polovini terena koji pripada gostima. Usledio je prodor Jelića po levoj strani i oštar prizeman udarac u suprotan ugao za izjednačenje.

M.Jovičić

Bačka - Hercegovac 4:2 (3:2)

SUBOTICA: Stadion kraj Somborske kapije, gledalaca 50, sudija:M. Radulović, strelci: Matijašević u 12. Mezei u 20. Vrana u 40. Malenčić u 82.za Bačku, a Laković u 32. i Račić u 45.minutu za Hercegovac. Žuti kartoni: Bjedov (Bačka), Račić (Hercegovac).

BAČKA: Đurđevac 7, Bjedov 7, Vrana 7 (Kujunyić 7), Radmanović 7, Temunović 7,5 (Malenčić 7), Kiš 7, Šijačić 7, Ivković 7 (Nenadović 7), Milijašević 7, Mezei 7,5, Matijašević 7,5.

HERCEGOVAC: Lukač 6,5, Pejović 6,5, V. Hrnjez 6,5, Bajat 6,5, Suyum 6,5, Račić 7, Laković 7, Hrnjački 6,5, Tadić 6,5, S. hrnjez 6,5 (Gubaš), Tešanović 6,5.

Igralo se dobro, a odličnu formu potvrdio je Matijašević. Prednost Bačke udvostručio je Nebojša Mezei iz slobodnog udarca sa više od 20 metara, gde je golman Lukić bio nemoćan.

Kada se činilo da su crveno-beli već rešili dobar deo posla oko osvajanja tri boda, gosti iz Gajdobre vratili su neizvesnost, posle kornera, Laković je bio najspretniji.

Vrana je u 40.minutu iskoristio odličnu asistenciju Matijaševića i vratio domaćinu prednost od dva gola, dok je u nadoknadi vremena Račić pokazao da ume da dobro izvede prekid. Bačka je u nastavku imala više šansi, ali viđen je samo jedan gol. Malenčić je odbitak pretvorio u pogodak.

S. St.

Solunac  - Mladost (A) 0:1 (0:0)

KARAĐORĐEVO: Stadion Solunca, gledalaca 100, sudija: V. Filipović (Subotica), strelac: A. Jovović u 60. minutu. Crveni karton: Đukić (Mladost).

SOLUNAC: U. Slepčević 6,5, Paripović 6,5, Arežina 6,5, Samaryija 7, Kangrga 7, Bogićević 6,5, Milikić 6,5 (Kustudić), D. Slepčević 6,5, Kosovac 6,5 (Radović), Maksimović 6 (M. Božović 6,59, Đuranović 6 (U. Božović 6,5).

MLADOST: Jeličić 6,5, Desnica 7, K. Jovović 7, Velinović 6,5, Majstorović 6,5, Bačić 6,5 (Ožegović 6), Đukić 7, A. Jovović 8, Rapajić 6,5, Štrbac 7, Uzelac 6,5 (Popović).

U prvom delu nije bilo golova, iako je bilo šansi na obe strane. Prvi su zapretili domaćini preko Miličevića u 25. minutu, ali lopta je završila pored stative.

Brzo su uzvratili Apatinci preko A.  Jovovića, a u 60.minutu postigli su gol. Desnica je centrirao u šesnaestercu, a A. Jovović bio je precizan sa 12 metara. Apatinci su ostali sa desetoricom na terenu u 78.minutu, isključen je Đukić zbog dva žuta kartona.

Sloga - Mladost (BP) 5:0 (3:0)

ČONOPLJA: Stadion Sloge, gledalaca 150, sudija: Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Vemić u 8. i 63. Šveljo u 21. Straciski u 29. (autogol) i Milošević u 82. minutu.

SLOGA: Tumara 7, Erdelji 7, Šveljo 8 (Ninković 6), Milošević 8, Rajčanin 7, Vukas 7 (Eror 6), Vemić 8,5 (Lakić 6), Mitrović 7, Purić 7, Prodanović 7 (Rašković 6,5), Konjević 7 (Krmar 6).

MLADOST: Lelja 6,Živanov 6, Brajković 5,5, Gluvić 5,5, Stojisavljević 6, Fabri 5,5, Straciski 5,5, Stanić 5,5, Vesić 6, Bajić 5,5, Bohuš 5,5.

U korektnoj utakmici Sloga iz Čonoplje je zasluženo slavila . Sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu.

Preporod - Ravangrad 1:0 (0:0)

NOVI ŽEDNIK: Stadion Preporoda, gledalaca 100, sudija: P. Mrđenović (Vrbas), strelac: M. Kovač u 70. minutu.

PREPOROD: Bursać 7, Gnjatović 7,5, Čakić 7, Stanić 7, Šašić 7 (Brzulović 6,5), Čabrilo 7, Feješ 7, Kopnović 6,5 (Đurđevac 6,5), Babić 7,5, U. Kovač 7, M. Kovač 8.

RAVANGRAD: Pehelj 7, Andrić 7, Vuletić 7, Uzelac 7, Ibišić 6,5, Vidaković 6,5 (Matić), Đurđev 7, Kusunić 6,5, Mandić 7, Sapozničenko 7, Knežević 7.

Đurđin - Vojvodina (BG) 1:6 (0:2)

ĐURĐIN: Stadion Đurđina, gledalaca 100, sudija: N. Kankaraš (Vrbas), strelci: Balać u 66. za Đurđin, a Dabižljević u 25. i 83. Korać u 44. Radosavljević u 47. i 60. i Jović u 81. minutu za Vojvodinu.

ĐURĐIN: D. Sarić 5,5, Horvatski 5,5, Veličković 5,5 (Bilbija 6), Vuković 5,5, Panić 5,5 (Mesaroš 5,5), Vidaković 6 (Pejić 5,5), Stantić 6, Kostić 5,5 (Skenderović 5,5), Balać 6,5 (Mihajlović 6), A. Sarić 6.

VOJVODINA: Šmit 7, Dražić 7 (Kiš 6,5), Ilić 7, Jović 7, Pelengić 7 (Novković 6,5), Janković 7 (Korać 7), Radosavljević 8, Marković 6,5, Dabižljević 8, Božičić 7, Brkić 7 (Sikimić 6,5).

Hajduk (S) - Radnički (B) 3:0 (1:0)

STAPAR: Stadion Hajduka, gledalaca 100, Sipoš (Srbobran), strelci: S. Kovač u 15. Mančić u 56. (iz penala), Sretić u 92. minutu.

HAJDUK: Rašeta 7, Pekez 7, Albana 6 (Dujaković 6), Stojšić 7, Kumbriski 6 (Basarić 6), Jančić 7, Erdei 7, F. Kovačev 7 (N. Kovačev 7), Sretić 8, Mančić 8.

RADNIČKI: S. Lebović 6, Tosenberget 6, Kolar 6, Kujunyić 6, Stojanović 6, Milić 6, L. Lebović 7, Ljubovčić 6, Šimić 7 (U. Marević 6), Vukelić 7, Marinković 7, Orčić 7, Petrović 6 (F. Tosenberger 6).

Pripremio: S. Stojiljković

Bačka - Hercegovac 4:2, OFK Vrbas - Bajša 1:1, Sloga - Mladost (BP) 5:0, Solunac - Mladost (A) 0:1, Đurđin - Vojvodina 1:6, Preporod - Ravangrad 1:0, Mladost (T) - Obilić 2:0, Hajduk - Radnički (B) 3:0.

1. Sloga    13     9      2      2      41:15        29

2. Vrbas    13     8      4      1      33:14        28

3. Mladost (A)   13     7      4      2      28:12        25

4. Bajša    13     6      6      1      21:16        24

5. Radnički (B) 13     6      5      2      20:13        23

6. Obilić  13     7      1      5      25:16        22

7. Bačka    13     7      1      5      25:24        22

8. Vojvodina     13     7      0      6      30:27        21