SOMBORSKA LIGA: Paražani ponovo na vrhu

25.10.2023. 16:39 16:40

U predivnom ambijentu paroškog stadiona viđena je borbena i dinamična utakmica koja je opravdala epitet derbija kola.

Budućnost - Radnički (R)1:0 (0:0)

PARAGE: Stadion Budućnosti, gledalaca 500, sudija: Bosnić (Bačka Palanka), strelac: Jovan Aleksić u 96. minutu (autogol) Budućnost. Žuti kartoni: Ivanović, Bajkanović, Kovačević (B) Panić, Prelić, Vlajić, Novaković (Radnički). Crveni karton: D. Crnjanski (Radnički).

BUDUĆNOST: Ivanović, Radaković, Bajkanović, Baćanov (Stokić), S. Jelić (Dražić), Kulić (Stojković), Kovačević, N. Jelić (Živić), Gajdobranski, Trivunović, Jandrić.

RADNIČKI: Ignjatović,Milunović, ALeksić, Petković, Panić, Gugleta (Stojanović), Đokić (Filipović), Prelić, Vlajić, Crnjanski, Novaković.

Sastale su se dve najbolje ekipe sa područja Sombora.

Nakon prvih 45. minuta igre nije bilo pogodaka. Na početku drugog poluvremena u 54. minutu glavni arbitar Milan Bosnić je isključio Dejana Crnjanskog iz Radničkog zbog nesportskog ponašanja prema pomoćnom sudiju Milovanu Janjiću. Nešto kasnije dosuđen kazneni udarac za Budućnost kojeg je odbranio gostujući golman.

Do kraja meča se vodila velika borba, da bi se ključni momenat dogodiio u 6. minutu nadoknade kada je Jovan Aleksić nesmotreno reagovao i ubacio loptu u sopstvenu mrežu. Nastalo je pravo slavlje i erupcija oduševljenja fudbalera Budućnosti koji su ponovo lideri na tabeli.

S. Jovin

ČSK Pivara - Krila Krajine 1:1  (0:1)

ČELAREVO: Stadion ČSK Pivare, gledalaca: 300, sudija: S. Stanišić (Bačka Palanka), strelci: V. Pilipović (iz jedanaesterca) u 90. za ČSK Pivaru, a Budisavljević u 3. minutu za Krila Krajine, žuti kartoni: V. Pilipović (ČSK Pivara), a Đ. Krndija, Radojević, Vještica, trener M. Beljanski, predstavnik kluba Z. Bakoš (Krila Krajine), crveni karton: Vještica  (Krila Krajine) u 90. minutu.

ČSK PIVARA: M.Tankosić, Đumić (Milošević), Pavlović, Vulević, Erak, V.Pilipović, Milanov, Jovanić, Kecman (Majstorović), Šoven, Zorić.

KRILA KRAJINE: Đ. Krndija, N.Stupar (M.Jovanović), Lučar, Medan, Radić, Zelinčević, Radivojević (Šikman), Vujić, Vještica, Budisavljević (Vuleta), Marinković (Poša).

Fudbalere domaćeg tima, od minimalnog poraza, u finišu utakmice, spasao je mladi Vukašin Pilipović, koji bio je siguran egzekutor najstrože kazne. Valja istaći, da su gosti iz Bačke Palanke, na taj način, platili ceh za svoje  promašaje.

Đ.  Št.

Rusin - Crvnka 2:2 (0:1)

RUSKI KRSTUR: Stadion Rusina, gledalac 250, suiđa: Janković (Odžaci), strelci: Sušić u 53. (iz penala) i Iličić u 69. za Rusin, a Jovanović u 26. i Jovan Subotić u 62. minutu za Crvenku. Žuti kartoni: Hrnčjar, Pavlović, Popović, Marojević (Rusin), J. Subotić, Kerekeš, Vujnić, M. Subotić, Jovanović, Vuk Bošković, Delić, A. Bošković (Crvenka9. Crveni karton: M. Puača predstavnik Crvenke.

RUSIN: Nađ, Kolik (S. Toma), Hrnčar, Kočiš (Muminović), Pavlović, Dušić, Popović (Iličić), Marojević, Sajanković, Vujović, Černok.

CRVENKA: Gostović, Ivić, J. Subotić, Kerekeš, Vojnić (A: Bošković), M. Subotić, Stakić, Babić, Jovanović, V. Bošković, Zelić.

Duel komšijskih rivala završen je podelom plena. Domaćini su bili bolji rival tokom većeg dela utakmice, ali je šansu meča prokockao gostujući napadač Milenko Babić u samom finišu meča. Našao se oči u oči sa golmanom Nađom i sa pet metara, neometan šutirao pored gola.

Poveli su fudbaleri Crvenke u 26. minutu preko Radojice Jovanovića i to nakon tri propuštene prilike domaćina. Fudbaleri Rusina su stigli do izjednačenja nakon jedanaesterca u 53. minutu preko Sušića, da bi desetak minuta kasnije Jovan Subotić poveo goste u prednost. Ekipa Rusina nešto kasnije pogotkom Iličića stigla do novog izjednačenja, da bi idealnu šansu za domaći tim propustio Matej Sajanković u 78. minutu kada je iz povoljne prilike šutirao preko gola.

S. Jovin

Budućnost  (G) - Kulpin 3:1  (1:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, gledalaca: 500, sudija: M. Rakić (Apatin), strelci: Ralević u 25. Nemet u 71. i Žemberi u 81. za Budućnost, a D. Knežević u 55. minutu za Kulpin, žuti kartoni: Lončar, Žemberi, Srnka, Kućenič, Ralević (Budućnost), a I. Valentik, D. Knežević, Stamenković (Kulpin).

BUDUĆNOST: S. Gavrilović, Sikirić, Lončar, Leđanac, Srnka, Žemberi (Zahorec), Kućenič (Nemet), Ralević (Semartonski), Adamek, Duvnjak, Liptak (Dokić).

KULPIN: M.Mladenović, Mitrović (Zelen), I.Valentik, Ikrašev, D.Knežević, Mrđan, B.Trojanović, Bokan, Plavšić, B.Balinović, Veselinović (Stamenković).

U okršaju za bodove između opštinskih rivala, fudbaleri Budućnosti ubedljivo bili su uspešniji i umešniji od Kulpinaca. Gložanci su tri puta savladali iskusnog golmana gostiju Miloša Mladenovića, a svaki od tri pogotka plod je osmišljenih i uigranih akcija.Igraći Kulpina uspeli su samo da postignu počasni pogodak.  Đ. Št.

Polet - Lipar 2:4 (2:2)

KARAVUKOVO: Stadion Zlatomir Stefanović Zlaja, gledalaca 150, sudija: Jerilović (Apatin), strelci: Bojić u 16. i M. Stošić u 32. za Polet, a Đuriđ u 21. Vorkapić u 36. Đorović u 51. i Jovanović u 58. minutu za Lipar.

POLET: Krstić, Stanković, Malinović, Stamenković, M. Stošić, A. Stošić, Ilić, Gostović, Gojić, Jovčić.

LIPAR: Živko, Dukić, Kutlačić, Tokodi, Marčetić, Ardalović, Basta (Šegan), Vorkapić, Đorovi (Lelić), Jovanović, Đurić.

Više nego prijateljski meč viđen je na stadionu na Karavukovu. Gostujući tim Lipara je imao veći motiv i uspeo da zabeleži novu pobedu u tekućem šampionatu. Iskusna ekipa gostiju je iskoristila slabo izdanje domaćina i stigne do dragocenih bodova sa četiri postignuta pogotka. Nakon izjednačenog prvog poluvremena meč je odlučen u drugom delu igre pogocima Đorovića i Jovanovića za nove bodove ekipe Lipara.

S. Jovin

Borac (O) - Soko 2:0 (1:0)

OBROVAC: Igralište Borca, gledalaca 250, sudija: N. Ilinčić (Bačka Palanka), strelci: M. Gajić u 3. Beljin u 84. minutu. Žuti kartoni: Vlaisavljević, Gajić, Stanišić, Milovac (Borac), S. Adamović, Nešković, M. Adamović (Soko).

BORAC: Đukić, Vlaisavljević 7, D. Kozomora 7, S. Kozomora 7, Vjetrović 8, Soldat 8, Beljin 8, Gajić 8, N.Kozomora 7 (Glamočanin 7), Stanišić 7 (Prole 7), Vujić 7 (M. Kozomora 7).

SOKO: Crnčević 7, S. Adamović 6, Pušić 6, Tasovac 6 (Lučić), Dangubić 7, M. Hrnić 6 (Stanković 6), Ratković 6 (Đurica 6), Trivunović 7, Nešković 7, Radaković 7, M. Adamović 6 (Rodić 6).

Igrači domaćeg Borca od početka utakmice su nametnuli napadački tempo, pa su već u 3. minutu preko Mirka Gajića došli do vođstva. Gosti su se uglavnom branili i sa 10 igrača u svom delu terenu. Nikola Kozomora propustio dve stopostotne šanse, jer je šutirao u golmana i pored gola. Imali su Beljin, Gajić i Prole da povećaju rezultat, ali bili su neprecizni. Gosti nisu ni jednom uputili šut prema golu Đukića. Beljić je pogodio suprotan ugao Crnčevića u 84. minutu i doveo svoj tim do pobede.

B. Gajić

Budućnost (M) - ŽAK 1:1 (1:1)

MLADENOVO: Igralište Budućnosti, gledalaca: 300, sudija: M. Markuš (Odžaci), strelci: Kljajić u 19. za Budućnost, a Makar u 26. minutu za ŽAK, žuti kartoni: Kljajić (Budućnost), a Banić, Grgić, Šarčanski (ŽAK).

BUDUĆNOST (M): D.Bojanić, Mario Gajdobranski, Meseldžija (Miodrag Bukvić), N. Kovačević, V. Popović, D. Bajić (Dukić), Batinica, Zeljko, Kljajić, N. Bošnjak, Rađenović (Sekulić).

ŽAK: V. Kozlina, Hernaus (Vujinović), Šimunov, Vidović, Banić, Milić (Vulin), Krstić (Glamočanin), Čuljak, Makar, Grgić, Šarčanski.

Fudbaleri mladenovljanske Budućnosti i somborskog ŽAK-a postigli su po jedan gol. Svakoj od ekipa pripao je po jedan bod. A, za preostala dva boda više mogu da zažale prvotimci domaće ekipe, koji su se propisno ispromašivali.

Đ. Št.

Tabela i rezultati:

Budućnost (M) - ŽAK 1:1, Rusin - Crvenka 2:2, Borac (O) - Soko 2:0, ČSK Pivara - Krila Krajine 1:1, Kula - BSK 0:1, Budućnost (P) - Radnički (R) 1:0, Polet - Lipar 2:4, Budućnost (G) - Kulpin 3:1.