OPŠTINSKA LIGA BAČKA PALANKA Despotovljani zaustavili Selenčane

25.10.2023. 10:47 10:52

Krivanj - Bačka (D) 1:1 (1:0)

SELENČA: Igralište Krivanja, gledalaca: 300, sudija: A. Tomanović (Bačka Palanka), strelci: Aleksi u 39. za Krivanj, a J. Gašić (iz jedanaesterca) u 55. minutu za Bačku, žuti kartoni: M. Aleksić, A. Haška, S. Haška (Krivanj), a Đ. Nikitović, Grujić, Janković (Bačka).

KRIVANJ: P. Nađ, M. Aleksić, D. Gajić, M. Kovačević, Gajdoš, Aleksi, Karačonji (Spasić), D. Pavlov, Doboš, A. Haška, S. Haška.

BAČKA  (D): Đ. Vrsajkov, M. Gajić, Jokić (Mišić), Kapetanov, J. Gašić, Đ. Nikitović, Grujić, Đ. Cimbaljević, R. Cimbaljević, Janković, Ubavin.

Fudbaleri Bačke prvi otkinuli su bod lideru sa tabele. U stvari, Despotovljani nalazili su se na pragu potpunog rezultatskog preokreta i osvajanja čitavog plena.

Tvrđava - Vojvodina (T) 1:3 (1:1)

BAČ: Igralište Tvrđave, gledalaca: 300, sudija: P. Rađenović (Bačka Palanka), strelci: Bilobrk u 3. za Tvrđavu, a LJ. Jovanov u 27. i u 82. i S. Jovanov u 79. minutu za Vojvodinu, žuti kartoni: Doroški, S. Stupar, Bilobrk (Tvrđava), a T. Nikolić, Milovanov, Vujanović (Vojvodina).

TVRĐAVA: I. Nemet, Bilobrk, Gradina, Trkulja, Ćulibrk, N. Nikolić, Predojević, Doroški (S. Stupar), P. Kozomora, Medić, Đenadija.

VOJVODINA  (T): V. Bugarski, Mirković, D. Ranisavljev, T. Nikolić, Milovanov, Skejo (S. Jovanov), LJ. Jovanov, Cvijić, V. Jovanov (M. Ranisavljev), Vučić, Vujanović (Petković).

Poletno i ambiciozno ušli su fudbaleri Tvrđave u utakmicu sa komšijama iz Tovariševa. Ipak, gosti pokazali su da su, u ovom trenutku, mnogo bolji od Bačana.

Maglić - OFK Stari grad 1:2  (0:1)

BAČKI MAGLIĆ: Igralište Maglića, gledalaca: 300, sudija: M. Vulić (Bačka Palanka), strelci: N. Ilić u 69. za Maglić, a Škorić u 4. i Familić u 55. minutu za OFK Stari grad, žuti kartoni: M. Ilić, Fejđi, Igić, Ubiparip (Maglić), S. Turi, O. Balinović, S. Maletin, Maksić (OFK Stari grad).

MAGLIĆ: A. Gajić, M. Ilić, Spevak, G. Ilić, Preradović (Ubiparip), Fejđi, Dobrovoljski, Đordan (Igić), Jakuš (Zelenak), Torbica (N. Ilić), Spasić (Stojković).

OFK STARI GRAD: A. Morić, Smajić (Nenadov), S. Maletin, Škorić (Maksić), S. Valentik, Familić, P. Dražić (Paripović), Radović (Ribarski), O. Balinović, Čubrilo (M. Knežević), S. Turi.

Nisu fudbaleri Maglića uspeli da otkinu bod Bačkopalančinama. Gostima je iskusni napadač Dragan Familić osigurao nedostižnu prednost.

Bački hajduk - Mladost (MB) 3:3 (0:0)

BAČKO NOVO SELO: Igralište Bačkog hajduka, gledalaca: 300, sudija: M. Nikolić u 63.  i u 90.  i Drinić u 75. za Bački hajduk, a Zec u 60.  S. Đukić u 80.  i A. Davidov u 84. minutu za Mladost, žuti kartoni: J. Štrbac, I. Janović (Bački hajduk), a Dimić, S. Štrbac, Stojčić, Trusina (Mladost).

BAČKI HAJDUK: S. Petrović, M. Janović, T. Nikolić, Bojić, J. Štrbac, Drinić, M. Nikolić, O. Živanović, V. Mališić, Staletović, I. Janović.

MLADOST (MB): N. Hlebec, Milanović (Nemet), N. Đukić, Zec, A. Davidov, Dimić (S. Đukić), Stojčić, S. Štrbac, D. Agbaba (Dobre), Matić, Trusina.

Napadač Bačkog hajduka Mihajlo Drinić, u 88. minutu igre, bio je neprecizan izvođač penala. A, nedugo posle toga, fudbaleri domaćeg tima izbegli su minimalni poraz.

Proleter - Naša zvezda 1:6 (1:3)

KARAĐORĐEVO: Igralište Proletera, gledalaca: 300, sudija: M. Milešević (Bačka Palanka), strelci: S. Batez u 8. za Proleter, a Santrač u 15. Leškov u 28. u 51. i u 76. B. Zbućnović u 37.  i M. Vladisav (iz jedanaesterca) u 89. minutu za Našu zvezdu, žuti kartoni: Banović, Nakičević, N. Kajtes, V. Marković, Radman (Proleter), a P. Lukić, B. Zbućnović, Leškov (Naša zvezda), crveni kartoni: V. Marković, predstavnik kluba J. Vujić (Proleter).

PROLETER: G. Novaković, Radman, R. Popadić (Kelenc), V. Marković, Kalaba, Banović (Ulijan), Ž. Struhar (Jandrić), N. Kajtes (Ćućuz), V. Popadić, Nakičević, S. Batez (Konkolj).

NAŠA ZVEZDA: N. Ostojić, Šimun, M. Vladisav, Pejak, B. Zbućnović, Perišić, Leškov, Streharski, Santrač, Panić, Pero Lukić.

Predvođeni trenerom Mirkom Lukićem, jedanaestorica Silbašana doputovali su u Karađorđevo i zabeležili su ubedljiv trijumf.

Neštin - Borac (V) 10:0 (3:0)

NEŠTIN: Igralište Mala Marakana, gledalaca: 300, sudija: N. Jakić (Bač), strelci: Vujasinović u 29.  u 32.  i u 55.  Moravac u 26.  i u 49.  Vujović u 54. 78. i u 81.  D. Živanović u 65. i Božin u 70. minutu, žuti karton: T. Popović (Neštin), a Komad (Borac).

NEŠTIN: S. Dukić, M. Valentik, Radović, M. Gnjatović, Pudelka, D. Marković, Vukmirović (Božin), Ahmetović (Vujović), Vujasinović, T. Popović, Moravac (D. Živanović).

BORAC: (V): V. Živanović (Dejan Šmitran), Pokrajac, Miljević, B. Lukač, Darko Šmitran (Stanković), Komad, Fabri (Radašinović), Ninković (Z. Međedović), Petković, M. Arbutović (O. Međedović), Pera Lukić.

Fudbaleri Neština iskalili su, na komšijama iz Vizića, svoje nezadovoljstvo zbog tri uzastopna poraza. Čista desetka.

Slavija - Labudnjača 5:0 (2:0)

PIVNICE: Igralište Slavije, gledalaca 300, sudija: J. Bobak (Bačka Palanka), strelci: B. Petrović u 9.  Vlastislav Kuhta u 16. Đ. Babić u 60.  i u 75. i Stevanović u 90. minutu.

SLAVIJA: P. Marković, Zaskalicki, Belanji, Grnja, Vujičić, Rodić (M. Nikolić), Vlastislav Kuhta, B. Petrović, Sekeruš (Stevanović), Z. Kirti (L. Zbućnović), Bolehradski (Đ. Babić).

LABUDNJAČA: T. Ikač, D. Jovanović, Stefanović, S. Sekulić, Radojčić, Vuletić, Z. Jovanović, Petković, F. Nađ, Malivuk (Platiša), D. Petrović.

Fudbaleri Slavije prikazali su svoja dva lica. Posle debakla u Silbašu, Pivničani deklasirali su goste iz Vajske.

Pripremio: Đ. Štrbac

Bački Hajduk - Mladost (MB) 3:3, Slavija (P) - Labudnjača 5:0, Proleter - Naša zvezda 1:6, Tvrđava - Vojvodina 1:3, Maglić - Stari grad 1:2, Neštin - Borac (V) 10:0, Krivanj - Bačka (D) 1:1.

1. Krivanj 9      8      1      0      34:6  25

2. Stari grad    9      8      0      1      42:12        24

3. Vojvodina     9      6      2      1      26:6  20

4. Neštin 9      6      0      3      31:12        18

5. Naša zvezda  9      6      0      3      31:16        18

6. Slavija (P)   11     5      2      4      30:18        17

7. Bački Hajduk 11     5      1      5      31:28        16

8. Mladost (MB) 9      4      2      3      24:17        14