KUP SRBIJE U FUDBALU Zvezda Trajalu uvalila pola tuceta golova

18.10.2023. 18:48 18:56
Izvor: Youtube printscreen/Arena Sport TV

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Trajal sa 0:6 u Kruševcu u okviru šesnaestine finala Kupa Srbije.

Izašla je Crvena zvezda sa kombinovanim sastavom ovog popodneva na stadionu u Kruševcu.

Kosta Nedeljković, Uroš Kabić i Nikola Knežević dobili su priliku od onih najmlađih prvotimaca, dok su oko njih bili nešto iskusniji saigrači.

Bahar je nastupao sa četvoricom pozadi bilo je to očekivano poluvreme u kojem je Crvena zvezda imala daleko veći posed. Mogli su da guraju loptu, da koriste situaciju da centriraju i razigravaju Endiaja, pre svih...

Zvezda je potom na sličan način pretila preko Kneževićevih udaraca glavom nakon centaršuteva Kabića i MIjailovića.

U finišu prvog poluvremena, crveno-beli su oštećeni za jedanaesterac. Glavni arbitar je pokazao da je igrač Trajala rukom loptu dodirnuo van kaznenog prostora što nije bio slučaj.

Nismo mnogo toga konkretnog videli od fudbalera Trajala, na drugoj strani Kabić je imao još jedan pokušaj, a Zvezda je duplirala prednost zahvaljujući Šerifu Endiajeu koji je postigao prv gol u domaćim takmičenjima posle gola Jang Bojsu.

Bahar je u igru uveo Mijatovića i Šljivića, usledili su promašaji Kneževića i Spajića, potom i Mijatovića, da bi raspoloženi Jovan Šljivić povisio na 3:0 u 75. minutu meča.

Već u sledećem napadu pogodio je Nikola Knežević, u 88. mrežu je zatresao Mijatović, a konačan rezultat u svom rodnom gradu postavio je Jovan Šljivić u poslednjim trenucima meča.

Trajal je u međuvremenu propustio priliku da postigne makar utešni pogodak jer je Đurović sa penala promašio čitav gol.