VOJVOĐANSKA LIGA – ISTOK Ćirić odbranio i ponovljeni penal

17.10.2023. 16:50 16:52
Izvor: pixabay.com

Sloboda - Rusanda 2:1 (1:0)

NOVI KOZARCI: Igralište  „Ilija Pantelić”, gledalaca oko 200. Sudija: Mijatović (Žitište). Strelci: Kovačević u 28. i Galić u u 64. za Slobodu, a Oyin u 93. minutu za Rusandu.

SLOBODA: Ćirić 8, Lisica 7, Bogojević 7, D. Marković 7 (Stupar), Galić 7,5 (B. Marković), Popović 7,5, Vokić 7, Zeljković 7, Labus 6 (Blagojević), D. Ćosić 7 (B. Ćosić), Kovačević 7 (Radulaški 6).

RUSANDA: Mijatov 7, U. Stanković 6,5, Oljača 7, Janković 6 (Kozlovački 6), Šarenac 7, Radovanović 6,5 (Oyin 7), Vukoje 6,5, S. Stanković 6,5, Kvrgić 6, Erdeljan 6, Stevanov 6,5.

Kozarčani novim trijumfom došli u gornji dom - vodeću četvorku. Nastave li do kraja jesenje prvenstvene trke izvesno je da će biti jedini pravi rivali ekipi Mladosti iz Omoljice i Perležanima. U ovom meču posebno se istakao mladi golman Ćirić koji je prvo odbranio penal S. Stankoviću, a kada je sudija Mijatović ponovio kazneni udarac Ćirić je ukrotio šut Vukoja. Melenčani su posle sigurnog vođstva domaćina uspeli da postignu gol u samoj završnici, ali se pitanje pobednika nije dovodilo.

P. Trnić

Proleter - Mladost 1:5 (0:2)

BANATSKI KARLOVAC: Stadion Proletera, gledalaca 120, sudija: Guborov (Zrenjanin), strelci: Ilić u 94. za Proleter, a Stanković u 4. Radisavljević u 11. i 68. Lukić u 45. i 92. minutu za Mladost.

PROLETER: Lukić 6, Marković 6, Đorđević 6,5, Tomić 6,5, Čučak 6, Mišović 7, Jevtić 6, Bogojević 6, Ivljanin 6,5, Nešić 6 (Ilić 6,5), Božin 6.

MLADOST: Todorović 7, Mićić 7,5, Maksimović 8, Točilovac 7, Živković 7, Vukajlović 7,5, Radisavljević 9, Rakonjac 7, Stanković 8,5, Potkonjak 7, Starčević 8.

. Već u 4. minutu Stanković je iskoristio razređenu odbranu Proletera i postigao pogodak. Nastavili su gosti da napadaju organizovano i već u 11. minutu Radisavljević je postigao drugi gol.

I u drugom delu Omoljičani su  bili b olji i postigli još tri pčogotka.

I. J.

Budućnost - ŽAK 1:0 (0:0)

SRPSKA CRNJA: Igralište  Budućnosti, gledalaca 250, sudija: Radulović (Elemir). Strelac: Kondić u 55. minutu. Žuti kartoni: Hovanec, Mastilo i Savin (Budućnost), a Penavski, Radivojac i Lakić (ŽAK).

BUDUĆNOST: Kuručev 6,5, Kondić 7, Stanić 6, Mastilo 6,5, Vlaučin 7 (Prokin), Ajdarić 6, Savin 6 (Hovanec 7), Tomin 6 (Stojačić 6,5), Stričević 7, Radojčić 6,5 (Kovačević 6), Markov 7.

ŽAK: Živkov 7,5, Krnić 6 (Fučak 6), Knežević 6,5, Reljić 7, Kockar 7, Utržen 6 (Atanasković), Radivojac 6,5, Stojkov 6, Penavski 6,5, Lakić 6,5 (Baba 6), Budai 7.

U starom dobrom derbiju Crnjana i Kikinđana odluka je pala u nastavku, kada je odlično dodavanje Stojčića iskoristio Mihajlo Kondić. Crnjani su imali još tri dobre prilike, ali je golman Kikinđana Marko Živkov bio na visini zadatka i još jednom potvrdio epitet najboljeg golmana u ligi.

I ŽAK je imao dve izgledne šanse, ali do izjednačenja nije došlo.

P. Trnić

Begej - Vojvodina 0:1 (0:1)

ŽITIŠTE: Stadion Begeja, gledalaca 50, sudija: Čilić (Kovin). Strelac Šušnjar u 9. minutu.

BEGEJ: Miljević 7, Mijatović 7, Zekić 6, Miljuš 6 (Ml. Novak), Umićević 7, Mirčetić 6, Golijanin 6, Nikolić 7, Krstin 6 (Grbić), Novaković 6,5, Obrenić 6.

VOJVODINA: Milin 7, Ješić 7, Bogdanović 6 (Stanišić 7), Kalajdžija 7, Radišić 6 (Antić 7), Kozić 7,5, Malbaški 7,5, Čižik 8, Pavlović 7, Šušnjar 7,5 i Pešić 7.

Oslabljeni tim Begeja nije mogao da se odupre vrlo dobroj ekipi iz Perleza. Već u 9. minutu odlučen je pobednik kada se pred golom Begeja iskusni Šušnjar najbolje snašao i pogodio donji levi ugao.

Pokušavali su domaći da nadoknade prednost gostiju, ali je golman gostiju u nekoliko navrata odličnim intervencijama spašavao mrežu. U 85. minutu golman Vojvodine Milin fantastičnom odbranom sprečio je Mijatovića da postigne pogodak kada je loptu izvadio iz rašalja. Domaćinu ostaje uteha da su momci trenera Jovića pružili dobar otpor, a gosti zasluženo odnose tri boda.

D. M

Crvena zvezda - BAK 2:1 (1:0)

RUSKO SELO: Stadion Crvene zvezde, gledalaca 50, sudija: Vanja Filipović (Subotica), strelci: Kresoja u 43. (iz penala) i Terzin u 53. za Crvenu zvezdu, a M. Kračunjel u 67. minutu za BAK.

CRVENA ZVEZDA: Miškov, Mirkonj, Jankov, Terzin (Uzelac), Novaković, Knežević, (Kovačević), Čudanov, Ma. Zečević, Čubrilo, Kresoja, P. Bajić (Simić).

BAK: Sednjak, T. Kračunjel, Starović, Simić, Milković, Jovanović, Bekirovski (Sekulović), Motorov, Bokšan (M. Kračunjel), Anđelić, David.

Ruskoselci u novoj sezoni igraju mnogo slabije nego u predhodnoj. Očigledno promenjen tim Crvene zvezde nema pravog strelca. Fudbaleri BAK-a iz Bele Crkve su napadali, dok su domaći imali problema da probije blok gostiju. Ipak, zasluženo su stigli do minimalne pobede na svom terenu.

M. Račić

Borac (S) - Jedinstvo (BK) 6:2 (2:1)

STARČEVO: Stadion Borca, gledalaca 150, sudija: I. Stojanov (Kikinda), strelci: U. Lukić u 21. i 43. Gitović u 47. i 54. Vuković u 58. i Bajić u 85. za Borac, a Marinac u 42. i Zekanović u 84. minutu za Jedinstvo.

BORAC: Lapić 7, Jovašević 7 (Petković 7), Đuričić 7, Ivanović 7,5, Gigović 7,5 (Jakovljević), U. Lukić 7,5, Vuković 7 (Bajić 7,5), Petković 7, Graovac 7,5.

JEDINSTVO: Nedeljković 6 (Perišić 6), Dapčević 6,5, Grban 6,5, Kovačević 6,5, Kujundžić 6, Marinac 6,5 (Zekanović 6,5), Jeftić 6, Gašić 6, Turkulj 6 (Vojnović), Grujić 6 (Puškaš), Dučić 6,5.

Još jedna dobra i efikasna igra fudbalera Borca koji su do vrha napunli mrežu ekipe iz Banatskog Karađorđeva. U timu domaćina istakli su se dvostruki strelci Uroš Lukić i Slobodan Gigović.

M. R.

Radnički (K) - Polet (I) 1:2 (0:2)

KOVIN: Stadion Radničkog, gledalaca 150, sudija: V. Dobričić (Banatski karlovac), strelci: Lazinica u 56. (iz penala) za Radnički, a Pavlovski u 15. i 21. minutu za Polet.

RADNIČKI: Rnić 6,5, Tajdić 7, Malešević (Mađarov 6,5), Divnić 6,5, Đorđević 6 (Ratković 6), Lazinica 7, Kitić 6,5, Omega 7, Vujasinović 6 (Dobrosavljević 6), M.Milutinov 6 (N. Milutinov 6), Jakovljević 7.

POLET: Tomić 7, Đukanović 6,5 (Latković 6,5), Alavanja 7 (Novakov 7), Brajković 6,5, Trkulj 7, Kovačević 7, Pavlović 7, Petrović 6,5, Pavlovski 7,5 (Tanasković 7), Skokna 7, Basić 7.

Gosti iz Idvora u prvom poluvremenu iskoristili su prilike, istakao se dvostruki strelac pavlovski. Domaćini su imali prilike, ali mirovala je mreća iza golmana Tomića. Posle desetak minuta u nastavku dosuđen je penal za Kovince, precizan je bio Lazinica. Do kraja, gosti predvođeni golmanom Tomićem uspeli su da sačuvaju prednost i da ostoje tri boda.

K. L.

Borac - Jedinstvo (BK) 6:2, Crvena zvezda - BAK 2:1, Sloboda - Rusanda 2:1, Begej - Vojvodina 0:1, Radnički (K) - Polet 1:2, Proleter - Mladost 1:5, Jedinstvo (V) - Kozara 3:2, Budućnost - ŽAK 1:0.

1. Mladost        10     7      1      2      24:9  22

2. Vojvodina     10     6      2      2      13:6  20

3. Jedinstvo (V) 10     6      2      2      21:18        20

4. Sloboda        10     5      3      2      19:13        18

5. Kozara  10     5      2      3      23:14        17

6. Budućnost     10     5      2      3      15:13        17

7. ŽAK      10     5      0      5      15:11        15

8. Borac    10     4      2      4      22:20        14