SOMBORSKA LIGA Preokret Liparaca

04.10.2023. 10:05 10:09
Izvor: fk lipar

Lipar – ČSK Pivara 3:1 (0:1)

LIPAR: Stadion Sportskog centra „Marko Rodić“,  gledalaca 100. Sudija: Vlatković (Apatin). Strelci: Jovanović u 57. Đukić u 70. i Šegan u 80. za Lipar, a Jovanić u 13. minutu (iz penala) za ČSK Pivaru. Žuti kartoni: Mijić i Ćovin (Lipar),  a Erak i Pilipović (ČSK Pivara).

LIPAR: Živko 9, Mijić 7, Kutlačić 7, Tokodi 6 (od 46. Đukić 7),  Marčetić 7, Avdalović 7, Šegan 7, Popović 6, Đorović 7 ( od 85. Basta),  Jovanović 7.  Ćovin 7 (od 85. Zrakić).

ČSK PIVARA: Rajšp 6,  Đumić 6, Vulević 7, Radivojkov 7 (od 82. Zorić -),  Erak 6, Pilipović 7 (od 38. Labus 6), Milanov 6, Jovanić 6, Kecman 6 (od 82. Štajn), Šoven 7 (od 82. Marković) i Milošević 6. Dva različita poluvremena obeležila su duel Lipara i ČSK Pivare. U prvom apsolutna dominacija poletnih gostiju,  ali na njihovu žalost od pet zicera koja je bilo lakše pogoditi nego promašiti,  zahvaljujući sjajnom golmanu Lipara Luki Živku gosti nisu uspeli da realizuju ni jedan. Čudesno je Živko zaustavljao udarce Pilipovića. Kecmana,  Radivojkova... Gosti su svoju bolju igru u prvom delu ipak krunisali vođstvom. U 13. minutu Kutlačić je glavom želeo da vrati loptu svom golmanu,  njegovu nameru prozreo je Radivojkov,  stigao do lopte pre Živka i u kontaktu sa njim pao,  pa je sudija pokazao na „belu tačku“. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Jovanić.

U drugom delu druga slika, domaćin nadmoćan, a gost prinuđen na odbranu. Izjednačenje Liparu u 57. minutu doneo je Jovanović koji je iskoristio grešku golmana ČSK Pivare (promašio loptu),  vođstvo rezervista Đukić u 70. minutu kada je ispratio centaršut Ćovina. da bi konačnih 3:1 postavio kapiten Lipara Šegan sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Đ. Bojanić

Kulpin - Kula 2:0 (1:0)

KULPIN: Igralište pored kanala DTD, gledalaca: 300, sudija: G. Janković(Odžaci), strelac: Mrđan u 18. i u 65.minutu, žuti kartoni: Ikrašev, B.Trojanović, Plavšić(Kulpin), crveni karton: Savić (Kula).

KULPIN: M.Mladenović, Mitrović, I. Valentik(Zelenak), Knežević, Mrđan, B.Trojanović, Bokan (Zelen), Plavšić, Veselinović, Stamenković (Bogdanović).

KULA: Mile Radulović, Bodiš, N. Čvokić(Babić), Vojnović (Davidović), Tapai, Savić, O. Marković, Polić, J. Čvokić(D. Budinski), Furtula, Romić.

Sjajni napadač Kulpinaca Petar Mrđan nastavio je seriju golova. A, nervozni prvotimac Kuljana Marko Savić fizički je napao jednog svog saigrača i ‘’zaradio’’ je isključenje.

Đ. Št.

Radnički - Borac (O)2:0 (1:0)

RATKOVO: Stadion Radničkog, gledalaca 200, sudija: Cvijetićanin (Sombor), strelci: Aleksić u 36. i Trifunović u 62. minutu. Žuti kartoni: Petković (Radnički).

RADNIČKI: Ignjatović 7, Aleksić 7,5, Petković 7,5, Panić 7, Gugleta 7 (Agbaba 7), Stojanović 7 (Filipović 7), Đokić 7 (Crnjanski 7), Novaković 7 (Trifunović 8), Kardinal 7 (Milunović 7), Vlajić 7,5, Ćeran 7,5.

BORAC: Đukić 7, Ćosić 6, Vlaisavljević 6,5, Kovačević 7, Vjetrović 6,5, Vranac 6, Vulić 6,5, Glamočanin 6, Kozomora 7, Drobnjak 6, Stanišić 6.

Ratkovčani su odigrali solidno i osvojili bodove, protiv oslabljenih gostiju. Prvi gol postigao je Aleksić šutem sa 30 metara, a golman gostiju loše je intervenisao. Drugi gol je delo najboljeg igrača utakmice, mladog Trifunovića.

A. Čičić

Budućnost (G) - Budućnost (P) 0:2 (0:0)

GLOŽAN: Igralište Budućnosti, gledalaca: 500, sudija: N. Milešević(Bačka Palanka), strelci: Dino Gajdobranski u 66. i N. Jelić u 90. minutu, žuti kartoni: Lončar, Srnka, trener Z. Ratković, fizioterapeut V. Kriška(Budućnost,G), a Radaković, N. Jelić, J. Baćanov, Dino Gajdobranski, Živić, M. Dražić(Budućnost,P).

BUDUĆNOST (G): O. Čučković. Lončar, Leđanac, Žemberi, Saračević (Kućenič), Srnka, Adamek, Nemet (Duvnjak), Dokić, Medić (Semartonski), Liptak (Ralević).

BUDUĆNOST (P): B. Ivanović, Radaković, R. Pajkanović, S. Jelić (J. Baćanov), Stojković(M. Dražić), A. Kovačević, N. Jelić, J. Kulić (Živić), Dino Gajdobranski, M. Trivunović, Jandrić.

Fudbalerima paroške Budućnosti pripao je međuopštinski derbi. I to - sasvim zasluženo. A, Gložanci doživeli su i drugi poraz na domaćem terenu.

Đ. Št.

Soko - Crvenka 0:0

NOVA GAJDOBRA: Igralište Sokola, gledalaca: 300, sudija: N. Malbašić (Sombor), žuti kartoni: Tasovac, M. Adamović (Soko), a Holik, Zelić, predstavnik kluba M. Puača (Crvenka).

SOKO: N. Crnčević, S. Adamović, Stojanović, Gušić, Tasovac, Đurica (Ćurić), M. Hrnjez (Dangubić), R. Trivunović, Radaković (Lučić), P. Stanković, M.Adamović.

CRVENKA: D. Jokić, Ivić, J. Subotić, M. Subotić, Vujnić, Božičić, Holik, R. Trifunović (Gostović), A. Bošković, V. Bošković, Zelić.

Samo s vremena na vreme bilo je zanimljivo nadmetanje uzmeđu novogajdobranskih i crvenačkih fudbalera.

ĐŠt.

BSK - Rusin 5:2 (3:0)

BAČKI BRESTOVAC: Stadion BSK-a, gledalaca 250, sudija: Radun (Bačka Palanka), strelci: Ćurćina u 4. Božić u 28. Korać u 44. i 51. Plavšić u 69. za BSK, Sušić u 78. i 87. minutu (iz penala) za Rusin. Žuti kartoni; Ćurčića, Božić (BSK) Marojević (Rusin),

BSK: Lagudžin 8 (I. Beljanski), Stanić 7, Radaković 7, Božić 7,5, Milošević 7, S. Stanković 7, D. Stanković (D. Beljanski 7), Ćurćija 8 (Teslić 7), Korać 8,5 (Vukobratović 7), Plavšić 7, Medić 7.

RUSIN: Nađ 6, Toma 6 (Popović 6), Hrnjčar 7, Kočiš 6,5, Pavlović 7, Sušić 7,5, Mulinović (Iličić 6), Marojević 6, Sajanković 7, Malacko 6, Černok 6.

BSK je bio mnogo bolji. Najlepši gol postigao je kapiten Božić.

A. Č.

Krila Krajine - Budućnost (M) 0:0

BAČKA PALANKA: Stadion SRC Tikvara, gledalaca: 300, sudija: S. Mitrović (Odžaci), žuti kartoni: Jovanović, Budisavljević, Šikman, S. Rađenović (Krila Krajine).

KRILA KRAJINE: Đ. Krndija, Jovanović (S. Rađenović), Budisavljević, Lučar, Radić, Zelinčević, Radivojević, Vještica, Poša (Trfifunović), Vuleta (Šikman), Đekić.

BUDUĆNOST (M): D.Bojanić, Mario Gajdobranski, Meselyija (Marčeta), N. Kovačević, V. Popović, D. Rađenović (D. Balango), N. Bošnjak (Miodrag Bukvić), Batinica (Sekulić), Jurčević, Zeljko, Kljajić.

Okršaj između komšija i opštinskih ravala jedva da može da zasluži prelaznu ocenu. Valja istaći da golmani Đurađ Krndija i Dušan Bojanić nisu bili pod velikim pritiscima.

Đ. Št.

ŽAK - Polet (K) 2:0 (1:0)

SOMBOR: Igralište pored železničke stanice, gladalaca: 300, sudija: N. Mitrović(Oyaci), strelci: Vidović u 4. i Makar u 81. minutu, žuti kartoni: Makar, Banić, Vulin, Grgić(ŽAK),  a S. Stanković(Polet).

ŽAK: V. Kozlina, Šimunov, Vidović, Banić, Drvar, Krstić, Milić(Vulin), Vujinović(Čuljak), Makar(Hernaus), Grgić, Dabić(Glamočanin).

POLET (K): M. Spasić, Aleksić, S. Stanković, N. Milenković, R. Milenković, Cvetković (Gostović), M. Stošić, A. Stošić, Ilić (Bogdanović), Veselinović (Stamenković), Gojić.

Svojim prvim golom, u ovoj sezoni, sjajni Branko Vidović nagovestio je novu pobedu „žakovaca”. Vodeći strelac Somboraca, vispreni Nikola Makar, izbegao je pažnji svojih čuvara i postavio krajnji rezultat.

Đ. Št.

ŽAK - Polet 2:0, Budućnost (G) - Budućnost (P) 0:2, Kulpin - Kula 2:0, Lipar - ČSK Pivara 3:1, Radnički (JT) - Borac (O) 2:0, BSK - Rusin 5:2, Krila Krajine - Budućnost 0:0, Soko - Crvenka 0:0.

1. Budućnost (P)        8      8      0      0      24:5  24

2. Radnički (JT) 8      7      0      1      21:2  21

3. Kulpin  8      6      1      1      20:8  19

4. ŽAK      8      5      1      2      11:11        16

5. Crvenka        8      4      2      2      19:10        14

6. BSK       8      4      1      3      16:15        13

7. Budućnost (G) 8      4      0      4      21:13        12

8. Lipar   8      3      2      3      17:15        11