SUPERLIGA: „Valjak“ pokorio i Kruševac, Duljaj hvali navijače (video)

01.10.2023. 19:21 19:32

Fudbaleri Partizana nadigrali su Napredak i došli do još jedne pobede u Superligi Srbije.

Malo je bilo onih koji su se nadali da će tako i biti na početku sezone, ali evo sada „parni valjak“ ozbiljno melje i ostavlja najvećeg rivala u minusu. Trener Igor Duljaj može da bude zadovoljan onim što je video u Kruševcu.

Od poslednjeg minuta prvog poluvremena, crno-beli tim stigao je do prednosti. Ulogu asistenta preuzeo je Kristijan Belić, centrirao sa desne strane, a Kalulu odličnim udarcem, iz srca kaznenog prostora, smestio loptu iza leđa golmana Savića u nadoknadi prvog poluvremena.

Odlično je Partizan otvorio i drugo poluvreme. Napadao je crno-beli tim, trajala je opšta ofanziva crno-belih u naporima da stignu do drugog gola. I napokon u 75. minutu gol za 0:2.

Gradili su fudbaleri Partizana akciju sa desne strane, centrirao je Zahid, a Stefan Jovanović neoprezno startovao i sa dva metra smestio loptu iza leđa golmana Savića i postavio konačan rezultat.

Napredak – Partizan 0:2 (0:1)

KRUŠEVAC: Stadion „Mladost“, gledalaca: 5.000, sudija: Minaković. Strelci: Kalulu u 45 2. i Jovanović autogol u 75. minutu. Žuti kartoni: Đeković (Napredak).

NAPREDAK: Savić, Đoković, Marinković (Stojiljković), Mrsić, Jovanović, Ljubomirović, Zličić, Jović (Sadiković), Bastajić, Bojović, Stojiljković.

PARTIZAN: Jovanović, Antić, Marković, Ilić, Stojković, Natho (Zahid), Kanute, Belić, Kalulu (Baždar), Saldanja, Menig (Severina).

V. M. P.

Duljaj: Teren nam nije dozvolio da budemo konkretniji, navijači su bili sjajni

Trener fudbalera Partizana Igor Duljaj izjavio je večeras u Kruševcu da je zadovoljan pobedom protiv Napretka u 10. kolu Superlige Srbije, ali je dodao da loš teren nije dozvolio "crno-belima" da budu konkretniji.

Partizan je večeras u Kruševcu savladao Napredak 2:0 i preuzeo prvo mesto na tabeli sa 22 boda. "Crno-beli" imaju dva meča manje.

"Protivnik je odigrao fer i korektnu utakmicu. Nije bilo neke agresivnosti ili zle krvi, kao ranije. Mi smo kontrolisali igru od prvog minuta, dali smo dva gola, imali smo još dosta šansi i mirno smo priveli meč kraju", izjavio je Duljaj posle utakmice za TV "Arenasport".

Partizan je na meču u Kruševcu imao veliku podršku navijača.

"Moram da napomenem da je ovo divna fudbalska predstava, sa dosta navijača, a na kraju krajeva, fudbal se igra za njih. Mogli smo da budemo bolji u završnici, ali teren nam nije dozvolio da budemo malo konkretniji", istakao je Duljaj.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu dočekati Mladost iz Lučana.