STRAŽILOVU SEDAM MEDALJA na DRŽAVNOM PRVENSTVO u orijentiringu

11.09.2023. 17:30 17:34
Izvor: Srđan Popović, David Husag i Janko Živkov (sleva), foto: OK Stražilovo

Članovi Orijentiring kluba Stražilovo iz Sremskih Karlovaca u listu uspeha ove sezone upisali su i sedam medalja na Prvenstvu Srbije na dugoj distanci održanom na lokaciji Govedarište u okolini Paraćina.

U glavnoj, elitnoj trci dugoj 10,5 km, sa 360 metara uspona na kojoj su bile 24 kontrole koje je trebalo pronaći i overiti, Aleksandar Petrović osvojio je bronzu pošto je bio 16 minuta u zaostatku za pobednikom. Karlovčani su pobrali lovorike u kategoriji 20 godina. Na stazi od 8,7 km (270 m, 16 kontrola) do titule je došao David Husag rezultatom 86:38, vicešampion države je Srđan Popović ( 13:17 zaostatak), a bronzani Janko Živkov ( 16:00).

David Petrović (16 godina) je vremenom 74:11 ubedljivo bio prvi na deonici od 6,1 km (155 m, 11 kontrola) i stigao je skoro sat vremena pre drugoplasiranog. Isti slučaj je i sa Dunjom Čančarević (14 godina) koja je titulu osvojila u kategoriji 14 godina na stazi od 3,7 km (80 m, 11 kontrola) pošto je na cilj stigla za 47:24, daleko ispred rivalki. Rajni Petrović pripalo je srebro (12 godina) u trci na 2,2 km (35 m, šest kontrola) u kojoj je za pobednicom imala zaostatak 2:44 minuta.

Članovi OAK Novi Sad osvojili su tri medalje u veteranskim kategorijama. Vladimir Matuski (35 godina) uzeo je zlato, Sonja Starović (45 godina) srebro, a Duško Radojčić (55 godina) bronzu.