SRBIJA ZA BRONZU SA ŠPANCIMA, Mađari u finalu sa Grcima na SVETSKOM PRVENSTVU u Fukuoki

27.07.2023. 13:06 13:10

Vaterpolisti Srbije igraće u subotu rano ujutru od šest časova za bronzanu medalju sa Španijom, koja je u drugom polufinalu poražena od Mađarske sa 12:11. U finalu će se od 11 časova sastati Mađarska i Grčka, koja je bila bolja od Srbije sa 13:7.

Mađari su stigli do finala golom u poslednjoj sekundi Kristijana Manherca, iako su na dva minuta pre kraja imali minus od dva gola. Posle izjednačene prve četvrtine (3:3), poveli su Mađari, ali su Španci napravili preokret i na poluvreme otišli s vođstvom od 6:4. Ubrzo je bilo i 7:4, ali se nisu dali Mađari i uspeli su da uhvate priključak i dođu na "minus jedan" na kraju trećeg perioda (8:7). U poslednjem kvartalu Španci su održavali dva gola prednosti, Vamoš je na dva minuta izjednačio na 11:11, a onda je posle drame u poslednjem minutu Manherc doneo finale uz zvuk sirene.

U utakmicama razigravanja od 5. do 8. mesta Italija je pobedila Crnu Goru sa 10:6, dok je Francuska iznenadila favorizovane Amerikance i slavila sa 18:16 posle peteraca. U regularnom delu je bilo 13:13. Tako će za peto mesto igrati Italija i Francuska, a za sedmo Crna Gora i SAD.

Hrvatska je osvojila deveto mesto pošto je savladala Australiju sa 17:10, dok je 11. mesto pripalo domaćinu Japanu koji je ubedljivo nadigrao Kanadu sa 23:11. Na 13. poziciji jeArgentina, koja je savladala Kazahstan sa 11:7, dok je 15. mesto pripalo Kini koja je nadigrala Južnu Afriku sa 16:8.