Selta pobedila Barselonu, Valensija i Almerija izborili opstanak u La Ligi

04.06.2023. 23:37 23:44
Izvor: Dnevnik.rs

MADRID: Fudbaleri Selte pobedili su večeras na svom terenu ekipu Barselone rezultatom 2:1 u meču poslednjeg, 38. kola španske La Lige.

Oba gola za Seltu postigao je Gabri Veiga u 42. i 65. minutu. Jedini strelac za goste bio je Ansu Fati u 79. minutu.

Barselona je još ranije obezbedila titulu u La Ligi, a sezonu je završil na prvom mestu sa 88 bodova. Selta je 13. sa 43 boda.

Betis i Valensija su odigrali 1:1. Betis je poveo golom Ajoza Pereza u prvom minutu, a izjednačenje Valensiji doneo je Dijego Lopez u 71. minutu.

Pored Selte opstanak u La Ligi su izborili Kadiz, Hetafe, Valensija i Almerija. Iz La Lige ispadaju Valjadolid, Espanjol i Elče. Valjadoli je na kraju osvojio 18. mesto sa 40 bodova, dok je Espanjol 19. sa 37. Elče je poslednji sa 25 bodova.

U ostalim večerašnjim mečevima poslednjeg, 38. kola La Lige postignuti su sledeći rezultati: Real - Bilbao 1:1, Viljareal - Atletiko 2:2, Sosijedad - Sevilja 2:1, Majorka - Rajo Valjekanko 3:0, Osasuna - Đirona 2:1, Elče - Kadiz 1:1, Espanjol - Almerija 3:3 i Valjadolid - Hetafe 0:0.

U Ligi šampiona igraće Barselona, Real, Atletiko, Sosijedad i Sevilja. U Ligi Evropa će igrati Viljareal i Betis, dok će Osasuna nastupiti u kvalifikacijama za Ligu konferencija.