Prvenstvo Srbije u orijentiringu: Stražilovu 5, Novom Sadu 3 medalje

16.05.2023. 20:43 20:46
Izvor: Uroš Mišić (levo) i Stefan Čančarević (u sredini)/OK Stražilovo

NOVI SAD: Članovi Orijentiring kluba Stražilovo iz Sremskih Karlovaca osvojili su pet medalja, a takmičari OAK Novi Sad tri na Prvenstvu Srbije na srednjoj distanci održanom na terenima u okolini Despotovca u okviru trodnevnog Memorijala „Čika Duško Jovanović” koji organizuje PSK Pobeda iz Beograda.

S prvog državnog šampionata ove sezone Karlovčani su se kući vratili sa dve titule, dva srebra i jednom bronzom. David Husag je u kategoriji do 20 godina osvojio bronzu na stazi dugoj 3,4 km sa 16 kontrola. David Petrović bio je ubedljivo najbrži u konkurenciji do 16 godina i prvi je prošao kroz cilj overivši 13 kontrola na 2,2 km.

Do titule državnog prvaka došao je i Stefan Čančarević (do 12 godina) koji je na karti pronašao 10 kontrola na 1,5 km, a na dodeli medalja pridružio mu se Uroš Mišić, koji je osigurao vicešampionsku poziciju. U veteranskoj kategoriji, do 70 godina, Josip Dućak osvojio je bronzu.

Stražilovo je u elitnoj trci imalo dva predstavnika. Aleksandar Petrović je zauzeo 12. mesto na prvenstvu (4,5 km, 20 kontrola), a Tatjana Razumnaja sedmo (3,7 km, 18).

Za OAK Novi Sad srebro je osvojila Jasna Starović u kategoriji do 16 godina, na stazi od 2,1 km, sa 13 kontrola, a bronze Melinda Bogdanović (45) i Dragiša Vit (55).