NBA: Jokić vodio Denver do nove pobede (video)

02.05.2023. 08:22 10:00
Izvor: Tanjug (AP Photo/Mark J. Terrill)

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Finiks Sanse 97:87 (18:21, 22:21, 30:31, 27:14), u drugoj utakmici polufinala Zapadne konferencije.

Srpski košarkaš Nikola Jokić odigrao je još jednu odličnu partiju, čime je još jednom podsetio zašto je dvostruki uzastopni MVP.

On je utakmicu završio sa 39 poena, 16 skokova, pet asistencija, dve ukradene lopte i jednom blokadom, i apsolutno je dominirao pod obručima.

Od 39 poena, Jokić je čak 26 postigao u drugom poluvremenu kada je praktično sam nosio Nagetse jer je Džamal Marej promašio čak 10 od prvih 11 šuteva (0/7 trojke) na meču.

Nagetsi su meč prelomili u poslesnjih desetak minuta serijom 25:10, kada se, pored Jokića, razigrao Kentevijus Kaldvel-Poup koji je u ovom periodu postigao tri trojke.

Važnu ulogu imao je i Brus Braun na defanzivnom delu terena, a tačku na utakmicu stavio je Džamal Marej košem uz faul na 44 sekunde do kraja.

Denver je uspeo da pobedi Sanse i time povede 2-0 u seriji.

U drugoj utakmici košarkaši Filadelfije pobedili su na gostovanju ekipu Bostona 119:115 i tako poveli u polufinalnoj seriji Istočne konferencije NBA lige.

Najbolji u timu iz "grada bratske ljubavi" bio je Džejms Harden sa 45 poena i šest asistencija, dok se u domaćoj ekipi istakao Džejson Tejtum sa 39 poena, 11 skokova i pet asistencija.

U poraženom timu Buker je postigao 35 poena, Durent 24, dok je Kris Pol odigrao samo 25 minuta, pošto se povredio u trećoj četvrtini.