Vojvodina igra protiv Šahtjora u Turskoj (15)
BELEK: Fudbaleri Vojvodine danas od 15 časova igraju poslednji kontrolni susret na pripremama u Turskoj.
Dnevnik u Turskoj
Vuk-Miloš Petrović
U generalnoj probi pred nastavak prvenstva, „stara dama“ odmeriće snage sa sedmoplasiranom ekipom kazahstanskog šampionata, Šahtjor Karagandijem. Uzimajući u obzir i vrednost tima, kao i renome, na papiru ovo ne bi trebalo da bude izrazito zahtevan susret za Novosađane, kao što je to bio slučaj protiv ruskog Ahmata. Jedan od najboljih fudbalera kazahstanskog tima je srpski internacionalac Stefan Bukorac, koji igra na poziciji zadnjeg veznog. Vojvodina je u dosadašnjem delu priprema odigrala pet utakmica – pobeda nad mađarskim Pakšom (2:1), poraz od Sabaha (4:2), remi sa Himkijem (0:0), pobeda nad Lokomotivom (2:0) i remi sa Ahmatom (1:1).
U predstojećem susretu bilo bi očekivano da Novosađani poprave bilans, mada je pitanje koliko će trener Milan Rastavac biti posvećen rezultatu, a koliko uigravanju nekih elemenata koji će da budu vrlo važni uoči prolećne prvenstvene premijere, 4. februara protv Crvene zvezde. Jedan od segmenata na koji će stručni štab posebno da obrati pažnju je defanziva, o čemu je govorio i sportski direktor Marko Jovanović, uz osvrt na pojačanja crveno-belih u zadnjoj liniji. Na početku zimskog prelaznog roka, klub je angažovao talentovanog Vuka Bogdanovića, dok je pre dva dana ozvaničen potpis Nemanje Ljubisavljevića.
Štutgart i Milošević – ozvaničeno
Stopama talentovanog Dejana Zukića, koji je na dobrom putu da se u Vojvodini etablira kao vrhunski fudbaler, nije krenuo njegov četiri godine mlađi saigrač, Jovan Milošević. Još ranije je obelodanjeno da je mladi srpski reprezentativac pojačao Štutgart, uz obeštećenje od milion i dvesta hiljada evra, a juče je i stigla zvanična potvrda pošto su dva kluba stavila paraf na ugovor. Milošević crveno-beli dres nosi od 14. godine, kada je iz čačanskog Borca došao u novosadski klub, u kojem je igrao za mlađe kategorije. Letos je bio najbolji strelac na Evropskom prvenstvu za kadete u Izraelu, što ga je lansiralo u seniorski pogon „stare dame“, za koji je u jesenjem delu šampionata odigrao četiri utakmice. Podsetimo, talentovani napadač će do leta ostati na pozajmici u Vojvodini, nakon čega će obući dres bundesligaške ekipe.
– Bili su nam potrebni centralni bekovi zbog mnogo kartona u odbrani. To je prva stvar. Drugo je što samim tim pojačavamo i rotaciju. Dobićemo i na čvrstini u odbrani, što će nam, kako smo videli na ovih nekoliko utakmica u Beleku, biti veoma potrebno. Bilo je malo nesigurnosti, kada je reč o zadnjoj liniji. Trudimo se da taj problem eliminišemo i da u isto vreme povećamo konkurenciju na poziciji štopera. Zato smo i povukli sve te poteze u prelaznom roku, na inicijativu trenera Rastavca – rekao je Jovanović i dodao da je klub odustao od dovođenja igrača na sredini terena, s obzirom na to da Dejan Zukić igra na visokom nivou.
Direktan prenos utakmice između Vojvodine i Šahtjor Karagandija obezbeđen je na Jutjub kanalu kluba i Novosadskoj televiziji.