Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Sada je mirno na severu Kosova i Metohije

06.12.2022. 17:37 17:38
Piše:
Foto: F. Bakić/Kosovska Mitrovica

TIRANA: Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je sada, na severu Kosova, stanje mirno, i da čeka izveštaj iz bolničkog centra u severnoj Mitrovici, kao i da kosovska policija nikoga nije pitala za ulazak na sever, pa čak ni Kfor.

Na pitanje da li je upoznat sa dešavanjima na KiM, rekao je da zna sve šta se dešava. On je novinarki iz Hrvatske ukazao da kosovski policajci po Briselskom sporazumu samo u saglasnosti sa četiri gradonačelnika mogu da dođu na sever.

„Nikoga nisu pitali. Ali reći će da su podneli ostavke (srpski policajci), iako dok se ne izaberu drugi oni vrše dužnost. Nisu očigledno informisali ni Kfor. Pokušali su da upadnu u zgrade opštinskih izbornih komisija i građani su se pobunili“, preneo je Vučić. Kazao je da je došlo do manjih sukoba i da su se onda povukle snage kosovske policije.

Naglasio je da i ovaj slučaj pokazuje da je važno da se sačuvaju mir i stabilnost. Hrvatskoj novinarki je čestitao na pobedi hrvatske reprezentacije na Svetskom prvenstvum,ali i dodao da je navijao za Japan.

„Iako sam navijao za Japan čestitam na prolazu dalje“, rekao je on. Na pitanje što ne čestita hrvatskom premijeru, odgovorio je da ne može da čestita Andreju Plenkoviću. „Ne mogu da čestitam onima koji nekome zabranjuju da polože cveće i vence“, podvukao je Vučić.

Piše:
Pošaljite komentar