Pobeda košarkaša Zvezde protiv Asvela na debiju Ivanovića

17.11.2022. 21:40 22:21

BEOGRAD: Košarkaši Crvene zvezde savladali su Asvel 71:67 (17:14, 21:9, 16:30, 17:14), na debiju novog trenera Duška Ivanovića, u utakmici osmog kola Evrolige.

Zvezda je do drugog trijumfa ove sezone došla posle vrlo "čudne utakmice" u kojoj je imala "plus 16" u finišu drugog perioda, a zatim u trećem , ne samo ispustila prednost, nego dozvolila rivalu da pet minuta pre kraja ima "plus šest".

Ipak, uz podršku publike, crveno-beli su napravili preokret i došli do trijumfa, a "meč viner" bio je Nemanja Nedović.

Najefikasniji kod srpskog šampiona bio je Nikola Ivanović sa 16 poena, Luka Vildoza ubacio je 12, a Nedović 11.

Kod gostiju Dejvid Lajti postigao je 16 poena.

Ivanović: Verovali smo i uspeli, uz publiku sve lakše

Da bismo pobeđivali moramo da verujemo, ovom timu je važno da veruje, a verovali smo do poslednjeg minuta, izjavio je trener košarkaša Crvene zvezde Duško Ivanović posle njegove prve pobede na klupi crveno-belih.

Teška utakmica, ali sa ovakvom publikom je lakše. Posle prvih 20 sjajnih minuta, u drugom poluvremenu smo izgubili koncentraciju, intenzitet u odbrani, strpljenje u napadu. Ovo je bila utakmica za glavu, rekao je Ivanović na konferenciji za medije.

On je dodao da ekipa ima dosta fizički jakih igrača, ali i da ima mentalno "mekih".

Mora da se radi, svako svakog može da dobije, biće neverovatnih pobeda ili poraza, ali moraće mnogo da se radi. Uvek verujem u svoje igrače, ali videćemo kako će ići minutaža, zavisi od rivala, večeras sam koristio svih 12, ali ne gledam svakom da udovoljim jer ovo nije socijalna ustanova, poručio je Ivanović.

Zvezda u narednom kolu, 22. novembra, gostuje Albi u Berlinu.