MEĐUOPŠTINSKA LIGA SREM – ISTOK: Karlovčani zimuju na vrhu

16.11.2022. 11:37 11:42

Polet (NK) - Mladost (B) 4:3 (2:2)

NOVI KARLOVCI: Igralište Poleta, gledalaca 150, sudija Ranković (Jarak). Strelci: R. Kesić u 21, 36. i 76. (iz penala) i M. Savić u 87. za Polet, a Knežević u 11. (iz penala), Jokić u 27. i V. Jugović u 83. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Koraćević (Polet), Dukić (Mladost).

POLET: Bašić 7, Šarović 7, Lukić 7, Mitrović 7, Kostić 8, Radosavljević 7, S. Savić 7 (Koraćević 7), R. Kesić 9, Marković 8 (Delibos 7), Lazić 7, M. Savić 7 (Nikolić 7).

MLADOST: Milošević 7, Jovanović 7 (V. Jugović 7), Dukić 7, Stjepanović 7, Đurđević 7, Vasiljević 7, Zlatarić 7, Cvetinović 7, Jokić 7 (Krivošić 7), Knežević 7, Nedić 7 (Stajić 7).

Pre vođstva gostiju sa penala, domaćini su propustili dve dobre šanse. Kesić je poravnao rezultat nakon preciznog šuta. Ali, gosti se nisu predavali. Jokić je pobegao domaćoj odbrani i gosti su ponovo poveli. A . Kesić je izjednačio rezultat.

U nastavku Kesić posle najstrože kazne doveo domaće u vođstvo. Rezervista V. Jugović, čim je ušao u igru, uspeo je da matira golmana Bašića.

Samo četiri minuta kasnije M. Savić je bio brži od odbrane gostiju i poslao loptu u nebranjeni deo mreže, te doneo svom timu veliko slavlje.

B. Rađenović

Car Uroš - Napredak (Ž) 2:1 (1:0)

JAZAK: Igralište Car Uroša, gledalaca 150, sudija Mandić (Inđija). Strelci: Papović u 43. i Kresojević u 66. za Car Uroš, a Božić u 71.  minutu (iz penala) za Napredak. Žuti kartoni: Latinović, Kresojević (Car Uroš), Kozlina, Kordolup (Napredak).

CAR UROŠ: Gubranski 7, Gostović 7, Latinović 7, Janjuš 7, Mladenović 7, Kresojević 8, Papović 7, Rakita 7, Potkonjak 7, Jordanovski 7, Mrkalj 7.

NAPREDAK: Krnić 7, Knežević 7, Đurđević 7, V. Kordolup 7, Mijailović 7, Božić 7, Roksa 7, Stojčević 7, Ranđelović 7, Devrnja 7, Kozlina 7.

Pobeda igrača Car Uroša na kraju polusezone. Domaći su dominirali celu utakmicu i plod takve igre je vođstvo od 2:0. Gosti su smanjili rezultat sa penala. Posle toga gosti su pokušali i da poravnaju rezultat, a domaći mogli da slave i ubedljivije. Propustili su nekolko lepih šansi.

LJ. Bojić

Graničar (O) - Ljukovo 1:1 (0:0)

OBREŽ: Igralište Graničara, gledalaca 100, sudija: N. Mitrović (Dobrinci).Strelci: Lazić u 75. za Graničar, a Cvetojević u 71. minutu za Ljukovo.

GRANIČAR: Samardžić, Čavić, Dražić, S. Mihajlović, Trumić, Kurteš, Lazić, Praljić, Komazec, Špirić, Petrović.

LJUKOVO: Tepavac, Krbavac, Trivić, Stević, Višnjić, Cvetićanin (Cvetojević), Dubajić, Radić, Novaković,  Blanuša, Stojanac.

Imali su domaći više povoljnih šansi i pre vođstva gostiju, kao i posle izjednačujućeg gola Lazića. Jednostavno, domaći napadači Praljić, Komazec i Lazić  su bili mnogo brzopleti.

I. DŽakula

Krušedol - Polet (N) 2:0 (1:0)

KRUŠEDOL: Igralište Krušedola, gledalaca 150, sudija  Ipač (Maradik).Strelac: Klajić u 8. (iz penala) i N. Petrović u 73. minutu (autogol). Žuti kartoni: Jelković, Disti, Karas, Jovanović (Krušedol), Veljović, Damjanović, Vidić (Polet). Crveni kartoni: Perić, Vidić (Polet).

KRUŠEDOL: Bagaš, Petrović, Jelković, Disti, Klajić, Karas (Belanović), Plećaš, Jovanović (Hajnal), Radulović (M. Curković), Marković, N. Curković.

POLET: Veljović, R. Cvijanović, Nešković, Stojanović, V. Cvijanović, Jovanović, Vidić, Damjanović, Stevanović, N. Petrović, Perić.

Već u 8. minutu, gosti su skrivili penal. Klajić je bio siguran sa bele tačke. Do kraja poluvremena igrao se dobar fudbal, a bilo je i šansi na obe strane.

Domaći su u finišu postigli i drugi gol, Đurđević uspeo da izigra gostujuću odbranu i donese slavlje.

N. Petrović

Kameni - Fruškogorac 0:0

AŠANJA: Igralište Kamenog, gledalaca 150, sudija Stojković (Dobrinci).

KAMENI: Ivanović, Strživuk (Cvejić), Vujčić (Dobrić), Dobriković, Mileusnić (Pavlović), Asani, Sali, Pilipović, Vudragović, Milutinović, Jovanović.

FRUŠKOGORAC: Vučić, Krneta, Jovanov, Ćalić, đorđević (N. Filipović), Krstović  (Ljutovac), Dimitrijević, Pašić, Marinković, Katić.

Domaći su nadigrali goste, ali to je bilo dovoljno samo za bod.

A. Ranitović

Rudar - Hajduk (Š) 1:3 (1:1)

VRDNIK: Igralište Rudara, gledalaca 150, sudija Kavgić (Ruma). Strelci: Bogdanov u 44. za Rudar, a Beraković u 16, Vračević u 56. i Kovačević u 67. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Bogdanov, Rutić (Rudar), Uzelac, Vasiljević (Hajduk).

RUDAR: Klisurić (M. Gvoka), Krčić, Rakić, Ninković, Vuletić, Popović , Višnjovski, Milan Lužajić (Rutić), Dubravac, Bogdanov, Pardovicki.

HAJDUK: Uzelac, Tomić, Beraković, Nikolić, Vidakov, Lučić, Vasiljević (Kovačević), Bosančić (Vojkić), Vračević (Lemajić), Savić (Galiot),  Milovanović.

Grešku golmana domaćih iskoristio je Beraković i goste doveo u vođstvo. U finišu poluvremena izuzetan šut Bogdanova s 16 metara doneo je poravnanje rezultata. U nastavku razigrali su se gosti i plod takve igre su golovi Vračevića i Kovačevića za zaslužen trijumf.

I. Sretić

Sremac (D) - ČSK 1:12 (1:6)

DOBRINCI: Igralište Sremca, gledalaca 150, sudija Dijana Mladenović (Sremski Mihaljevci).Strelci: D. Gagić u 40,  za Sremac, Dragičević u 2, Matoš u 6. i 34, Šponja u 25, Lang u 27, 43, 54, 60, 66. i 67. i Stamenoković u 52. i 71. minutu za ČSK.

SREMAC: Grujić, Savić, M. Gogić, M. Grujić, Beljin, T. Vukmanović, Simikić, Čestić, D. Vukmanović, D. Gagić, Z. Ašćerić.

ČSK: Tuvegdžić, Mirković, Milosavljević, D. Subotin, Popović, Šponja, Dragičević, Kovačević, Lang, Matoš, Stamenković.

I pored toga što su doživeli još jedan debakl  igrači Sremca  su bili mnogo borbeniji nego u ranijim mečevima,  čak su propustili četiri, pet lepih prilika za gol.

P. Stančev

OBREŽ: Graničar - Ljukovo 1:1, KRUŠEDOL: Krušedol - Polet (N) 2:0, JAZAK: Car Uroš - Napredak (Ž) 2:1, DOBRINCI: Sremac - ČSK 1:12, NOVI KARLOVCI: Polet - Mladost (B) 4:3, AŠANJA: Kameni - Fruškogorac 0:0, VRDNIK: Rudar - Hajduk (Š) 1:3.

1. Polet (NK)    13     11     1      1      54:14        34

2. Krušedol      13     9      1      3      23:9  28

3. Kameni  13     9      1      3      25:14        28

4. ČSK       13     8      1      4      33:13        25

5. Mladost (B)   13     8      0      5      46:19        24

6. Polet (N)      13     7      2      4      27:15        23

7. Hajduk (Š)    13     6      1      6      34:18        19

8. Fruškogorac 13     5      3      5      26:16        18