Ubedljiv poraz odbojkaša Voše: Šampion pao u Kragujevcu

23.10.2022. 19:46 19:48

KRAGUJEVAC: Nisu odbojkaši Vojvodine uspeli da nađu pravi način da zaustave zahuktale Kragujevčane, koji su pred svojom publikom naneli šampionu ubedljiv poraz u drugom kolu Superlige.

Novosađani su sad na skoru 1-1, a opomena im je stigla već na početku domaćeg prvenstva i Radnički je samo pokazao koliko će i ova sezona u Srbiji biti neizvesna i koliko će jače ekipe nastojati da crveno-bele svrgnu s trona.

Domaćinu je bilo potrebno samo malo vremena da dođe do prave igre, kojom je u prvom setu režirao preokret, a u egal završnici prvi je stigao do set lopte (24;23), a iskoristio je drugu za 1:0.

Odličnim servisom i sa raspoloženim Blagojevićem, nekadašnjim igračem Vojvodine, Radnički je krčio put ka dobijanju i druge deonice. Vošine greške su Šumadincima bile od velike pomoći i do 2:0 su stigli bez veće drame u finišu seta. Imala je Voša priliku da izbori ostanak u meču, jer je došla do set lopte u trećem setu (24:23) ali su domaći sa tri vezana poena, od kojih su dva bile greške rivala, ipak stigli do konačnih 3:0 i velike pobede.

K. B.

Radnički - Vojvodina 3:0 (26:24, 25:22, 26:24)

KRAGUJEVAC: Hala Jezero, gledalaca: 250, sudije: Balandžić, Stevanović (Beograd).

RADNIČKI: Ivanković, Goić, Pantović (libero 2), Vukmirović, Petrović 3, Milutinović, Ristić 13, Stašević (libero 1), Blagojević 18, Matić, Radević 6, Boharev 5, Stanojević, Kovač 8.

VOJVODINA: Simić 5, Bajandić, Kozić, Zečević 12, Negić (libero 1), Rudić, Ubiparip 4, Mišković (libero 2), Antunović, Perović, Buculjević, Parapunov 1, Krsmanović 10, Mehić 12.