SP: Srebro za Ivanovića, bronza za Arunovićevu

15.10.2022. 15:36 18:36
Izvor: Streljački savez Srbije

Srpski strelci osvojili su dve medalje na Svetskom prvenstvu koje se održava u egipatskoj prestonici Kairu.

Junior Marko Ivanović osvojio je srebrno odličje u gađanju malokalibarskom puškom iz trostava, a seniorka Zorana Arunović se okitila bronzom u gađanju vazdušnim pištoljem.

Ivanović je u finale ušao kao trećeplasirani u kvalifikacijama, nije dobro krenuo, pa je posle klečećeg stava bio osmi. Međutim, odlično je odradio ležeći i stojeći stav, popeo se na drugo mesto (402,3), ispred Amerikanca Grifina Lejka (400,3), koji je osvojio bronzu, a iza Kineza Linšu Dua, koji je blistao u prvoj fazi i postigao najbolji rezultat (412,3). U meču za zlato Ivanović i Du vodili su izjednačenu borbu. Sredinom duela, naš reprezentatiac je preuzeo kontrolu i poveo sa 10:6 u poenima. Kinez je u naredna tri hica bio precizniji, osvojio šest poena za redom i prešao u vođstvo (12:10). Ivanović je izjednačio na 12:12. Međutim, 13. i 14. hicem Du je bio precizniji i slavio sa 16:12. Ivanović je ove i prošle godine osvojio dve srebrne medalje vazdušnom puškom u pojedinačnoj konkurenciji juniora na prvenstvima Evrope.

Arunovićeva je u finale ušla kao drugoplasirana sa odličnih 590 krugova. Finale je vredelo 580 krugova. Posle prvih pet hitaca Zorana je bila četvrta, da bi odlično gađala u narednih deset hitaca i probila se na prvo mesto. U narednih pet hitaca popustila je Zorani koncentracija i pala je opet na četvrtu poziciju.  Zatim je naša strelkinja krenula na sve ili ništa, odlično gađala u sledećih pet hitaca. Imala je šansu i da ode u meč za zlato sa Grkinjom Anom Korakaki, ali je Kineskinja Kaiman Lu odlično pogodila poslednjim hicem 10,6, naspram 10,5 Arunovićeve i za 0,1 kruga otišla u borbu za zlato. Zorana je osvojila bronzanu medalju sa 253,9 krugova. Na kraju je zlato pripalo Kineskinji Kaiman Lu, koja je pobedila Anu Korakaki sa 16:10. Druga naša predstavnica Brankica Zarić zauzela je 18. poziciju sa 576 krugova od 108 takmičarki.

U gađanju vazdušnim pištoljem za muškarce niko od srpskih strelaca nije uspeo da se plasira u finale. Najbljiži je bio Damir Mikec, koji je sa 579 krugova zauzeo 21. poziciju. Za finale je trebalo 582 kruga. Dimitrije Grgić je bio 35. sa 576, a Duško Petrov 66. sa 571 krugom od 120 takmičara.

Danas će na vatrenu liniju, od srpskih strelaca, žene ekipno vazdušnom puškom i muškarci ekipno vazdušnim pištoljem.