Gradonačelnik sa šefom Delegacije EU u Srbiji
Gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević je danas ugostio šefa Delegacije EU u Srbiji Emanuela Žiofrea.
„Sastao sam se danas sa ambasadorom i šefom Delegacije Evropske unije u Republici Srbiji NJ.E. Emanuelom Žiofreom. Poželeo sam mu srdačnu dobrodošlicu i izrazio zahvalanost na dosadašnjoj dobroj saradnji i podršci EU kapitalnim infrastrukturnim projektima u Novom Sadu.
Na sastanku smo se osvrnuli na brojne aktivnosti koje se realizuju u Novom Sadu kao aktuelnoj Evropskoj prestonici kulture i ocenili da interkulturalni dijalog ima veliki značaj za čvršće povezivanje zemalja u Evropi. Bolje međusobno razumevanje, kako su naglasili, doprinosi i boljim odnosima između država.
Novi Sad je oduvek primer harmoničnog suživota ljudi različith nacija i veroispovesti, te da je tradicija negovanja različitosti bitan faktor koji je doprineo da Novi Sad postane deo najznačajnijeg evropskog projekta u kulturi“, objavio je Vučević na svom Instagram nalogu.