Superliga: Natho nemilosrdan protiv Novosađana

02.10.2022. 21:10 21:26

U derbiju 13. kola Superlige Partizan je ubedljivo savladao Vojvodinu i pokazao da ga nije mnogo uzdrmala rana eliminacija iz kupa.

Valjak je dominirao tokom cele utakmice a preloman trenutak bio je u 26. minutu kada je Voša ostala sa igračem manje jer je zbog drugog žutog kartona isključen Jeličić.

Partizan je bolje počeo meč a Rikardo je za kratko vreme upropastio tri dobre šanse. Dva puta loše je šutirao glavom a jednom se spetljao u petercu Novosađana. Vojvodina je previše bojažljivo ušla u meč, nije bila otresita – ostavljala je mnogo prostora crno-belima. Partizan je igrao dobro, koristio svaku priliku za kontru i posle jedne takve u prilici je bio Menig ali je Carević odbranio. Holanđanin je i malo potom dobro nišanio: zamalo preko gola. Što nisu uspeli crno-beli uspeli su igrači Vojvodine sami sebi da urade. Kiksirali su Novosađani u svom kaznenom prostoru što je iskoristio Natho da postigne gol. Slična stvar desila se samo malo kasnije samo što je epilog bio jedanaesterac za Partizan. Topić je napravio problem Jeličiću koji je morao da faulira Rikarda i to je bila najstroža kazna. Siguran sa bele tačke ponovo je bio Natho. Loš dan Novosađana začinjen je drugim žutim odnosno crvenim kartonom Jeličića, posle kojeg je pitanje pobednika bilo rešeno. Partizan je sve dileme mogao da reši u 30. minutu ali je Carević bio siguran. Malo potom Rikardo je postigao gol ali je on opravdano poništen zbog ofsajda. I, malo posle toga, na asistenciju VAR sobe poništen je bio i pogodak Markovića, a nijanse su odlučivale da li je bila nedozvoljena pozicija, a pokazalo se da jeste.

Kako je odigrao prvo tako je Partizan počeo i drugo poluvreme pa je ubrzo imao šansu preko Rikarda ali je on pogodio spoljni deo mreže. Ipak, u jednom trenutku crno-beli su se odlučili da čuvaju vođstvo i prete iz kontri. To se nije činilo kao dobra odluka jer su Novosađani polako počeli da prete. Nije bilo velikih šansi ali jeste ulazaka u šesnaesterac. Ipak, Partizan je bio opasan iz kontri pa je Traore morao da spašava jednu situaciju. U 61. minutu Natho je odlično izveo korner, Filipović još bolje reagovao glavom i rešio pobednika meča. Vojvodina je tek tada stvorila pravu šansu kada je Čumić šutirao malo iskosa a Popović odbranio.

Prelepim golom iz slobodnog udarca Uroš Nikolić je smanjio na 3:1, ali malo potom Samed Baždar postavio je konačnih – 4:1.

Partizan – Vojvodina 4:1 (2:0)

BEOGRAD: stadion Partizana, gledalaca: 8.000. Sudija: Mitić (Leskovac). Strelci: Natho u 17, (iz penala) u 23, Filipović u 61. i Baždar u 85. za Partizan a U. Nikolić u 83. minutu za Vojvodinu.    Žuti kartoni: Baždar (Partizan) a Jeličić, Bjeković  (Vojvodina). Crveni karton: Jeličić (Vojvodina).

PARTIZAN: Popović 6, Filipović 7, Marković 6,5, Vujačić 6,5, Urošević 6,5, Belić 7 (Baždar 7), Fejsa 6,5 (Traore), Dijabate 7, Natho 8,5 (Andrade), Menig 7 (Jović 6,5), Rikardo 6,5 (Pavlović 6,5).

VOJVODINA: Carević 6, Bjeković 6 (Lazarević), Jeličić 6, Traore 6, Đorđević 6 (Antonijević), Milosavljević 6, Topić 6, Baraj 6 (U. Nikolić 7), V. Simić 6, Malbašić 6 (Vitas 6), N. Nikolić 6 (Čumić 6,5).