Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Srbija ispustila pobedu protiv Slovenije

17.08.2022. 22:46 22:54
Piše:
Foto: STA (A. Malovrh)/Jokić i Dragić u duelu

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Slovenije, u drugoj pripremnoj utakmici pred kvalifikacije za Svetsko prvenstvo i Evrobasket.

U Stožicama je viđena dinamična i vrlo neizvesna utakmica, koju je tek u produžetku trojkom prelomio Vlatko Čančar. Marinković potom iz dva pokušaja nije uzvratio istom merom, tako da su „orlovi“ upisali poraz.

Najefikasniji u srpskom timu bio je Jokić sa 26 poena, dok je Micić dodao 17. Na drugoj strani, Dončić je bio nezaustavljiv sa 34 poena.

Pešićevi izabranici odlično su otvorili meč. Iz izgrađenih situacija poentirali su Jokić i Micić, koji su se od samog starta nametnuli kao nosioci igre „orlova“. Domaća ekipa pokušala je da igra što šire, koristi ceo teren i tako neutralizuje dobre ofanzivne momente pomenutog dvojca na drugoj strani. Posle trojke Marinkovića, Srbija je stekla plus četiri, ali je zahvaljujući Dončiću Slovenija održavala priključak, da bi nakon poena Tobija sa penala i povela 15:14. Zaređali su potom Slovenci faule u napadu, što je naša selekcija znala da iskoristi. Srbiju je veoma dobro služio šut za tri poena, koji je bio od posebnog značaja, s obzirom na to da su Slovenci po pravilu „skupljali“ u odbrani kada bi Jokić dobio loptu.

Ni izlazak najkorisnijeg igrača NBA lige „orlovi“ nisu osetili rezultatski. Ristić je na centru pružio neke zapažene minute, pogodio i trojku, tako da je Pešićev tim održavao vođstvo. Ipak, to je bilo kratkog daha. Paradoksalno, Slovenci su bez Dončića i Dragića na parketu, serijom 8:0 preokrenuli rezultat i pronašli dugo traženi napadački ritam u prvom poluvremenu. To se posebno odnosi na Blažiča, inicijatora naleta domaćih. Povratkom Jokića i Micića na parket, odnos snaga je ponovo bio izbalansiran. Nikakvo rešenje Slovenci nisu imali za srpskog centra, koji je u laganom ritmu sakupljao poene i skokove, tako da je Srbija brzo poravnala. U tim momentima igralo se koš za koš, a razliku pred odlazak na veliki odmor kreirao je Prepelič, kada je u poslednjim sekundama pogodio trojku sa 10 metara za plus tri Slovenaca pred drugo poluvreme.

Srbija je u nastavku ubrzala igru, čime je uspela da preokrene rezultat i posle trojke Marinkovića povede pet razlike. Međutim, problem za „orlove“ predstavljala je peta lična greška Lučića u ranoj fazi trećeg kvartala. To se odrazilo i na kvalitet u defanzivi naše selekcije, tako da su Slovenci ponovo bili ti koji kontrolišu dešavanja na parketu. Zahvaljujući Kaliniću, koji je bio podrška Jokiću u tim trenucima, Srbija nije dozvolila da domaći naprave osetniju razliku, pa ni na kraju treće deonice nije moglo da se pretpostavi ko će biti pobednik.

Slovenija je bolje ušla u poslednjih 10 minuta, vodila na početku tog dela igre, da bi posle trojke Ristića i ukradene lopte „orlovi“ poravnali na 72:72. Rezultatska klackalica trajala je do samog finiša, pa je na Dončiću ostalo da u poslednjem napadu reši pitanje pobednika pri rezultatu 86:86. To mu nije pošlo za rukom, bio je neprecizan za distance, pa je produžetak odlučivao o boljem.

I u dodatnih pet minuta bilo je veoma neizvesno, da bi utakmicu prelomila trojka Čančara za 94:92, koju nije uspeo da vrati Marinković iz dva pokušaja, pa su Slovenci ostali neporaženi u pripremnom periodu.

Reprezentacija Srbije novu proveru imaće već sutra, kada u okviru Superkupa u Hamburgu igra protiv selekcije Italije.

Slovenija – Srbija 97:92 (17:21, 28:21, 22:23, 19:21, 11:6)

LJUBLJANA: Dvorana Stožice, gledalaca: 7.000, sudije: Petek, Grbić, Krajnc (SLO).

SLOVENIJA: G. Dragić, Nikolić, Prepelič, Murić, Tobi, Blažič, Hrovat, Dimec, Z. Dragić, Čančar, Čebašek, Dončić.

SRBIJA: Petrušev, Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Dobrić, Jokić, Nedović, Kuridža, Micić, Jaramaz, Simanić.

V. M. P.

Piše:
Pošaljite komentar