"Galski petlovi" u Grenoblu ugasili poslednju nadu "orlićima“

02.06.2022. 23:38 00:03
Izvor: pixabay.com

GRENOBL: Porazom od Francuske mlada reprezentacije Srbije izgubila je sve šanse da se nađe u baražu za plasman na Evropsko prvensto. Utakmica sa Farskim Ostrvima, 7. juna, biće revijalnog karaktera.

Orlići su u Grenoblu imali teškog protivnika i ništa nisu mogli da urade. Iako utakmica nije imala neki tempo Francuzi su bili bolji, pleli mrežu, demonstrirali kvalitet. Naši momci su igrali koliko su mogli, malo vremena provodivši na polovini ,,galskih petlova“.

Domaćin je prvu priliku imao u 26. minutu ali je Kamenović intervenisao. Razlika u klasi je bila očigledna, samo jedan tim je postojao na terenu.

Francuzi su u finišu poluvremena posebno dominirali i gol je visio u vazduhu. To se i desilo u 43. minutu, kada je Tiram sjajno reagovao na centaršut sa desne strane i zatresao mrežu.

Naši momci u jednom trenutku su krenuli odlučnije, pokušavši da poprave utisak ali to im se obilo o glavu. Pogrešili su na sredini terena, lopta je došla do Gourija koji je postigao gol.

Za konačnih – 2:0.

I. Lazarević

Francuska – Srbija 2:0 (1:0)

GRENOBL: Stad dez Alp, gledalaca: 5.000. Sudija: Robertson (Škotska). Strelci: Tiram u 43. i Gouri u 61. minutu. Žuti kartoni: Fofana (Francuska) a  Rogan, Stanić (Srbija).

FRANCUSKA: Mezlije 6, Kalulu 7, Trufer 7, Fofana 7, Badijašil 7, Kakere 7, Tiram 7 (Le Fe), Kamavinga 7 (Kone), Minpol 7, Muinga 7, Gouri 7 (Diop).

SRBIJA: Gordić 6, Bjeković 6, Rogan 6, Kamenović 6, Drezgić 6, Ivezić 6 (Stanić), Pantović 6 (Lukić), Belić 6 (Pavlović), Ćirković 6 (Daničić), Ilić 6, Terzić 6 (Mitrović).

Grupa H

Severna Makedonija – Jermenija 3:1 (1:1)

Francuska     8          7          1          0          22:1     22

Ukrajina        7          5          1          1          11:8     16

Srbija                        9          3          2          4          9:10     11

Severna Makedonija            9          2          3          4          8:11     9

Farska Ostrva          8          2          3          3          5:9       9

Jermenija       8          1          0          7          6:22     3