SREMSKA LIGA Revija golova u nervoznoj utakmici

03.05.2022. 16:47 16:48

Borac (K) - Sremac (Dobrinci) 4:5 (2:3)

KLENAK: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija Šljepica (Novi Banovci). Strelci: D.  Samardžić u 28.  (iz penala), Radišić u 30, Pjevac u 82.  i Stefanović u 90.  za Borac, Cvetković u 8, 36, 85, Olujić u 23.  i Vučković u 90.  minutu (iz penala) za Sremac. Žuti kartoni: M.  Samardžić, B.  Samardžić, D.  Samardžić, Radišić, P.  Ilić, A.  Stojković, Stjepanović na klupi (Borac), Z.  Ašćerić, Ostojić (Sremac).

BORAC: M.  Ilić 6, M.  Samardžić 7, B.  Samardžić 7, Radišić 7 (Stefanović 7), Matić 7, D.  Samardžić 7, Pjevac 8 (Kulačin), P.  Ilić 7, Stekić 7, Mirković 7, A.  Stojković 6.

SREMAC: R.  Ašćerić 7, Ostojić 7 (Z.  Ašćerić 7), Balaban 7, Providžalo 7, Petović 8, Vučković 8,  Grujić 7, Joldžić 7, Olujić 7, Cvetković 9, Vasiljević 7.

Bila je to šok utakmica.  Sa puno nervoze, zato su i pokazani mnogobrojni žuti kartoni. Prosto se igralo za gol više.  Na kraju je slavio srećniji i spretniji tim iz Dobrinaca.

A.  Perić

Hajduk (B) - Ljukovo 2:3 (1:1)

BEŠKA: Igralište Hajduka gledalaca 150, sudija Milica Lemajić (Inđija).  Strelci: Prica u 33.  i Ž.  Mitrović u 88.  za Hajduk, a   Radojević u 23.  i Lazarević u 58.  i 90.  minutu za Ljukovo.

HAJDUK: Balog 6, Čiča 7, Đorđević 7, Dobrijević 7, Ž.  Mitrović 7, Grubješić 7, Emeka 7, Drljača 7 (Zekić 7), Kovačević 7, Prica 7, S.  Gavrilović 6 (Romanjak 7).

LJUKOVO: Jovanovski 7, Uzelac 7, Đurašević 7, Katić 7, Radojević 7, Bulat 7, Minić 7, Radić 7, Balović 7, Đurić 7, Lazarević 8.

Mnogi su očekivali da će igrači Hajduka slaviti ubedljivo. Ali, gosti su krenuli angažovanije od prvog minuta i na kraju su zasluženo pobedili u poslednjim sekundama utakmice.

M.  Batalo

Jadran - Podrinje 5:1 (1:0)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, gledalaca 150, sudija Blažon (Ruma). Strelci: Živanović u 40.  i 72, Pejić u 62, Dragojević u 80.  i J.  Kojčinović u 84.  za Jadran, Simikić u 65.  minutu za Podrinje.

JADRAN: Travica 7, Nestorović 7, Pejić 8, Curaković 7, Spalović 7, Igrač 7, J.  Kojčinović 7,  Dragojević 7, Rakar 7, Krivokuća 7 (M.  Naglić), Živanović 8 (Tubić).

PODRINJE:  Relić 5, Teodorović 7, Pavlović 6, Jakovljević 6 (Trebovac), Đurđević 7, Todorović 7, Mijailović 7, Vukolić 6 (Savić), Simikić 7, Tucaković 7, Eraković 6.

Gosti mogu i da zahvale domaćim strelcima, što su bili dosta neprecizni.  Da su igrali, bar malo ozbiljnije i šutirali loptu preciznije, ko zna koliki bi bio krajnji rezultat.

I.  Malenčić

Sremac (Deč) - Sloven 0:1 (0:0)

DEČ: Igralište Sremca, gledalaca 200, sudija Ranković (Jarak). Strelac: Vidović u 63.  minutu.  Žuti kartoni: Stojković, Kresojević, Stojčević (Sremac), Stoisavljević, Živković, Vidović, Jovanović (Sloven).  Crveni kartoni: P.  Majstorović, M.  Majstorović (Srem), Opačić (Sloven).

SREMAC: Šljukić 7, Stojković 7, Nedeljković 7, M.  Majstorović 5, P.  Majstorović 5, Kresojević 7, Radošević 7, Jurišć 7 (Stojčević), Matić 7, Marčeta 7, Janković 7.

SLOVEN: Opačić 5, Malović 7, Kordolup 7, Živković 7, Stoisavljević 7 (Mandić), Stupar 7, Parmaković 7, jandrić 7 (đurić), Marin 7 (Puzić), Vidović 8, Jovanović 8.    Domaćini su priželjkivali da u duelu sa liderom na tabeli mogu da odigraju bez golova.  Igrali su domaćini dobro u odbrani, i da nisu pogrešili u 63.  minutu kada je Vidovoić na lak način postigao gol, možda bi i ostalo nepopularnih 0:0.  U velikoj borbi, žuti i crveni kartoni, su samo bili plod nervoze i preoštre igre.

V.  Stojković

Sremac (V) - Borac (M) 2:1 (2:1)

VOJKA: Igralište Sremca, gledalaca oko 200, sudija Radić (Irig). Strelci: Kolarov u 11.  (iz penala) i Lošić u 21.  za Sremac, Jovelić u 31.  minutu za Borac. Žuti kartoni: Inđić, Vračev (Sremac), Radulović (Borac).

SREMAC: Strugarević 7, Stojanov 7 (S.  Rankov 6,5), Inđić 7, Rudan 8, Cvijanović 8, Jovanović 7, Lošić 7, Pavković 7, Kolarov 7, Kujundžić 7 (Rajić 6,5), Vračev 6,5.

BORAC: Jandrić 6,5, Radulović 6,5, T.  Vuletić 6,5, Stajčić 7, Sremac 7, Šuša 6, Derajić 6, Jovelić 6, Žunić 6, Šarčević 6, Lazić 6 (Lalić 6).

Vojčani su zabeležili još jednu sigurnu pobedu.  A, da su domaći strelci bili malo precizniji gosti bi zasigurno izgubili većom razlikom.  Poveli su domaćini sa penala. Lošić je bio zaustavljen preoštrim startom. Potom se i Lošić upisao u listu strelaca.  A, Jovelić je šutirao, i neko je iz domaće odbrane dodirnuo loptu i golman Strugarević je bio prevaren.

N.  Kovačević

Železničar-Partizan 3:1 (1:1)

INĐIJA: Igralište u Lejama, gledalaca 150, sudija Ćirković (Stari Banovci).  Strelci: Kaurin u 40, Vučković u 80.  i Lukač u 85.  za Železničar, Gavrilović u 45.  min utu za Partizan.

ŽELEZNIČAR: Blagojević 6,5, Grković 6,5 (Vučković), Branković 6,5, Ninić 6,5, Pećanac 6,5, Jerković 6,5 (Mrkela), Trbović 6,5 (Karać), Kaurin 6,5, Sudžum 6,5, Dubajić 6,5 (Dimitrijević), Lukač 6,5 (Ljubinković).

PARTIZAN: Mršić 7,5, Marinković 7,5, Konc 7,5, Babić 7,5, Jošić 7,5, O.  Petrović 7,5, Gavrilović 7,5, Đurović 7,5, Adrijan 7,5, Trumić 7,5, Jašić 7,5.

Igrači Železničara su odigrali najslabiju utakmicu, u ovom prvenstvu.  Ali i pored toga, ostvarili su pobedu.  Gosti su igrali organizovano, ali im ni to nije bilo dovoiljno da iznenade u Inđiji.  I makar bod osvoje. Posle prodora Brankovića, Kaurin je prihvatio loptu, i izblizine je ubacio u gostujuću mrežu.  Gavrilović je poravnao rezultat iz šuta sa oko 16 metara. U finišu utakmice, posle centaršuta Dimitrijevića, Vučković je glavom zakucao loptu u mrežu.  A, Lukač je postavio konačan rezultat utakmice iz šuta s 18 metara.

I.  Đumić

Napredak (P) - Fruškogorac 2:0 (0:0)

POPINCI: Igralište Napretka, gledalaca 150, sudija Kavgić (Ruma).  Strelci: Jakšić u 55.  i Minić u 89.   minutu. Žuti kartoni: Miro-

savljević, Vesić, Minić, Pršić (Napredak), Žižić, Grabić (Fruškogorac).

NAPREDAK: D.  Nikolić, Vesić 7,5 (Radovanović), Vukosavljević 7,5, Poljak 8, Mirosavljević 7,5, Jakšić 8 (Pršić), Tošić 7,5, Savković 7,5, Todorović 8, Alijagić 7,5 (Vukin), Čubrilo 7,5.

FRUŠKOGORAC: Radaković 7, Žižić 7, Ivanović 7, Grabić 7, M.  Trnić 7 (B.  Simić), Panić 7, Maslarić 7, Ristić 7, Lužajić 7, Bojanić 7 (Kusić), I.  Ćorić 7 (Đuričić).

U pravoj prvenstvenoj utakmici, domaći strelci, su propustili da još u prvom poluvremenu obezbede svom timu sva tri boda. U nastavku samo su strelci bili Jakšić i Minić.  I naravno bilo je opet propuštenih prilika za domaćine.  Gosti su se samo dobro branili.