KIKINDA – ŽITIŠTE: Derbi pripao Novobečejcima

27.04.2022. 16:31 16:34
Izvor: M. Bozokin

2. oktobar  - Jedinstvo 0:1 (0:0)

KUMANE: Igralište 2.oktobra, gledalaca 400, sudija: Zekonja (Kikinda). Strelac: Marko Matić u 49. minutu. Žuti kartoni: Kovačev ,Janković, Milosavljev (2. oktobar), a Dokman, Nenad Pecarski, Nikolić (Jedinstvo).

2. OKTOBAR: Borislav Radosavljev 7, Kovačev 7, Goran Radosavljev 7,5, Simonović 6,5 (Tešić 7), Ljevaja 7,5, Janković 7 (Čileg 6,5), Lazić 8 , Beriša 7,5 (Vioglavin 7), Milosavljev 7, Oyić 7, Rasimi 6,5 (Nosonjin 7,5).

JEDINSTVO (NB): Vlaškalin 8,5, Farkaš 7,5 (Maksimović 7), Marko Pecarski 7,5, Eremić 7, Marko Matić 9, Dokman 8, Maleš 8, Veselinović 7,5, Nenad Pecarski 7,5, Nikolić 7 (Stojanov 7,5), Koledin 8 (Vrebalov 7,5).

U prvom poluvremenu bilo je pregršt lepih akcija i poteza ,ali su golmani obeju ekipa bili na visini zadatka.  Gostujuća ekipa Jedinstva predvođena trenerom Ivicom Milivojevim je u natstavku meča zaigrala bolje i u 49 minutu mladi Marko Matić  je zatresao mrežu domaćeg golmana  Borislava Radosavljeva.

Posle toga pogotka, domaći su krenuli agresivnije, ali je odlična odbrana gostiju predvođena golmanom Igorom Vlaškalinom  je sve pokušaje uspela da zaustavi.

1. oktobar - Omladinac (RT)  3:1 (1:1)

SRPSKI ITEBEJ: Igralište 1. oktobra, gledalaca 150, sudija: Radaković  (Banatsko Karađorđevo), strelci: Nikola Šebešćan u 16. i 46. i Ludajić u 64 minutu za 1. oktobar, a Z. Borikić u 29. minutu za Omladinac .Žuti kartoni: Dalibor Virag, Matić, Petrović (1.oktobar) ,a Rajkov, Igor Salma, Kostić (Omladinac).

1. OKTOBAR: Popović 8, Miroslav Nikolin 7 (Ervin Cirok 7), Boroš 7,5, Marković 7,5, Kovač 7, Danijel Virag 7,5, Nikola Šebešćan 9 (Ludajić 8), Dalibor Virag 7, Matić 7,5 (Petrović 7,5), Čapo 7,5( Igor Cirok 7) .

OMLADINAC: Maksimčev 6,5, Ćirovski 7, Bandu 6,5, Zoran Kapur 7, Sakal 6, Rajkov 6,5, Nadaždin 7, Igor Salma 6,5, Borikić 7,5 (Karagić 6),Glišin 7(Kostić 6,5), Vukmirović 7,5 (Viktor Salma 6,5).

Domaći su imali probleme zbog isključenja u minulom kolu gollmana Tibora Kašlika među stative je m orao stati Igor Popović koji je svoj novi zadatak odlično obavio. Gosti iz Ravnog Topolovca su u prvom poluvremenu bili ravnopravan protivnik, ali uj nastavku domaćI su sa dva pogotka rešili meč.

Napredak  - Terekveš  0:2 (0:2)

BANATSKA TOPOLA: Igralište Napredka, gledalaca 150. Sudija: Stojadinov (Kikinda). Strelci: Dejan Trivunović u 16. i 32. minutu.

NAPREDAK: Erdeg 6, Zec 6, Alar 5,5, Marko Tintor 7, Vujin 6,5 , Kanalaš 6,5, Stanković 6, Golušin 6,5, Miladinov 6, Stojanović 7 ,Vukmirović 6.

TEREKVEŠ: Tarana 8,5, Sabo 7, Aleksandar Obradović 7,5, Subu 7,5 , Šaranović 7,5, Nikola Obradović 7(Mike 7,5), Ristić 7,5, Ljubivoje Trivunović 8, Dejan Trivunović 9,Rafa 7,5 (Molnar 7,5), Mirko Trivunović 7,5.

Ekipa Terekveša nije prepustila ništa slučaju, a veterana Zdravko Taran je takođe dosta doprineo da izađu kao neporaženi u za njih vrlo važnom meču. Istakao se mladi igrač Terekveša Dejan Trivunović koji jedva puta pogodio mrežu Napretka.

Proleter  - Podgrmeč 5:0 (prekinuto u 37. minutu)

MEĐA: Igralište Proletera, gledalaca 100. Sudija: Nikitović (Torak). Strelci: Tanasić u 8, Popadić u 17. Goran Živkov u 22. Žarko Stanković u 30.  I Klimović u 36 minutu.

PROLETER: Srđan Stanković 8, Popadić 7, Žarko Stanković 7,5, Radinović 7, Obrad Stanović 7,5, Rajko Vujović 8, Klimović 7,5, Tanasić 8,5 ,Goran Živkov 9, Mršić 7,5, Miloš Stanović 8.

PODGRMEČ: Šijan 5, Manojlović 5 ,Đurić 5, Babić 5, Sivčević 5, Kočalka 5, Radovan Živković 5, Đorđe Živković 5.

Domaćim fudbalerima ekipi Proletera iz Međe je znatno bio olakšan posao, jer su gosti iz Žitišta došli sa samo 8 igrača I posle petog pogotka,  zbog povrede dvojice fudbalera napustili teren.

Pripremio: P. Stanić

Proleter - Podgrmeč 5:0(prekinuto), 2. oktobar - Jedinstvo (NB) 0:1, Napredak - Terekveš 0:2, 1. oktobar - Omladinac 3:1. Slobodan je bio Roham.

1. 2. oktobar     11     10     0      1      37:9  30

2. Jedinstvo (NB)       11     9      1      1      38:11        28

3. Terekveš      11     9      0      2      30:11        27

4. 1. oktobar     11     4      2      5      21:27        14

5. Proleter       10     4      1      5      20:23        13

6. Napredak (-1)        11     4      0      7      23:26        11

7. Roham    10     3      0      7      17:30        9

8. Podgrmeč      11     2      0      9      9:33  6