Finale plej-ofa: Spartak vratio seriju u Novi Sad

13.04.2022. 18:36 18:40
Izvor: F. Bakić/Subotičani nadigrali aktuelnog šampiona u “Dudovoj šumi”

Odbojkaši Vojvodine NS seme imaće priliku da sa domaćim navijačima proslave osvajanje titule, pošto su prvu meč loptu propustili u Subotici gde ih je savladao Spartak.

“Golubovi” su izborili opstanak u finalnoj seriji plej–ofa pobedom u trećoj utakmici i sada je skor 2–1 u korist Novosađana, koji će u nedelju od 18 časova u maloj sali Spensa pokušati da stave tačku na ovu sezonu.

Nagovestili su izabranici Ivice Jevtića u drugom susretu da su sposobni da zakomplikuju aktuelnom šampionu put do šestog uzastopnog trofeja. Bili su u Novom Sadu na korak od trijumfa, ali su prokockali meč loptu u četvrtom setu, a potom su pali u taj–brejku. Sada su na krilima svojih navijača u “Dudovoj šumi” odlučno krenuli na pobedu, jer su od svega više želeli da nastave seriju i vrate je u Srpsku Atinu. Sasvim zasluženo su i ostvarili cilj, pa je Vojvodina doživela prvi poraz u plej–ofu.

Rezultati finala

Spartak – Vojvodina 0:3 (22:25, 22:25, 33:35)

Vojvodina – Spartak 3:2 (19:25, 25:20, 18:25, 30:28, 15:11)

Spartak – Vojvodina 3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

Četvrtak utakmica

Vojvodina – Spartak (nedelja, 18)

Peta utakmica

Spartak – Vojvodina (20. april)

Od početka su bili bolji na terenu, energičniji i sa jasnijim zamislima u napadu, dok Vojvodini mnogo stvari nije polazilo za rukom. Ponovo je zakazala u bloku, što je ostavilo otvoren put najboljim napadačima Spartaka, Kanu i Koneu, koji su i režirali razliku od šest poena. Taj zaostatak Novosađani nisu mogli da nadoknade i gubili su posle prvog seta. Iako su se trgnuli crveno–beli i popravili odbranu, nisu istrajali do kraja druge deonice. Bilo je 19:19, ali od neizvesne završnice ni traga. Subotičani su ubrzo stigli do set lopte (24:20) i iskoristili su treću za 2:0. S obzirom na to da su bili na korak od trijumfa “golubovi” su još borbenije zaigrali, u dahu su režirali 7:1 i nagovestili ubedljiv trijumf. Nikako Voša nije mogla do iole neke bolje igre, niko nije bio raspoložen da “povuče” ekipu i napravi prevagu, što je Spartak znalački koristio. Na semaforu je stajalo 19:11 za domaćina što je nagovestilo i konačan ishod, poraz Novosađana i nastavak serije.

SpartakVojvodina NS seme 3:0 (25:20, 25:22, 25:17)

SUBOTICA: HS Dudova šuma, gledalaca: 1000, sudije: Stojanac (Ruma), Simić (Obrenovac).

SPARTAK: Milović (libero 1), Marković, Jungić, Tomčić, Peić (libero 2), Lečić 3, Vulikić 2, Nestorović, Kan 12, Dulić, Kone 10, Pavlović 2, Žugić 4, Tumbas.

VOJVODINA NS SEME: Simić 4, L. Čubrilo, Bajandić 5, Vujović, Negić (libero 1), Rudić 1, N. Čubrilo, Mišković (libero 2), Baranek 6, Kopitić, Vilimanović 4, Parapunov 7, Mehić, Bošnjak.