Zvezdina "trojka" protiv Čukaričkog, Ohi opet strelac

12.02.2022. 19:16 20:26

BEOGRAD: Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras Čukarički 3:0 (1:0) u derbiju 22. kola Superlige Srbije.

Pred tačno 18.638 gledalaca strelci za crveno-bele bili su Milan Pavkov u 16, Ohi Omoidžuanfo u 76, što je njegov prvenac na zvaničnim mečevima i Aleksandar Dragović u 79. minutu.

Pavkov je odmah posle postignutog gola zbog rasekotine na glavi posle jednog duela napustio teren, a priliku u nastavku da debituje dobio je i pojačanje iz Bajerna mladi Nemanja Motika.

Zvezda sada ima 57 bodova i opet je na "minus pet" u odnosu na Partizan, koji je ranije danas savladao Radnički u Nišu 2:0.

Stanković: Jak i zahtevan meč, rezultat izvanredan

Prva utakmica posle priprema je uvek teška. Lepo je bilo igrati pred navijačima, poklonili smo im tri gola. Možda smo mogli da imamo nešto lepšu i tečniju igru, ali ih razumem, rekao je trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković posle pobede protiv Čukaričkog.

Tim je donekle promenjen, ima tu i novajlija i emocija i ne mogu da kažem treme, ali sigurno da nije svejedno kada kročiš na Marakanu. Nisu to opravdanja, ali ih ja razumem, biće to sve bolje i bolje iz utakmice u utakmicu. Želeli su, bio je ovo jedan jak i zahtevan meč, protiv mlade i poletne ekipe, 3:0 jedan izvanredan rezultat, idemo dalje, izjavio je Stanković za klupsku televiziju.

Stanković se osvrnuo i na podršku škoro 20.000 navijača na startu drugog dela sezone.

To je poruka i sa njihove strane, rekao sam momcima, nebitno je da li ćemo pogrešiti i 100 pasova, ali duele ne smemo da gubimo. Mora svaki od navijača da se prepozna dole sa nama, moramo zajedno da iz utakmice u utakmicu tražimo pobedu, kakva god ona bila, ali uz ovakvu podršku je igrati fenomenalno. Hvala im još jednom kao i milion puta do sada, zaključio je Stanković.