SOMBORSKA LIGA, PRVI RAZRED: Odžačani razbili Kuljane u derbiju

17.11.2021. 16:33 16:35

Odžaci - Kula 5:1 (2:0)

ODŽACI: Igralište Grbavica, gledalaca 50, sudija: Stojčević (Sombor). Strelci: Vasiljević u 6. 54. i 70. Lazić u 9. (iz penala) i Radojčić u 57. za Oyake, a Gačević u 88. minutu za Kulu.

ODŽACI: Starčević, Lazić (Brojčanica), Vig, Radojčić (Bogdanović), Vasiljević (Ilić), Zagorčić, Ilibašić (Koprivica), Petković, Milenković, Sekulić, Popović.

KULA: Radulović, Bodiš, Đočić, Anđelković (Vojnović), Tapai, Mitrić (Dabić), Husak, Janjić (Popović), Lijenberger (Delić), Gačević, Bortnik.

U drbiju kola Oyačani su sa pet golova u mreži ispratili goste iz Kule. Ono što je obeležilo ovu utakmicu su tri pogodka Nemanje Vasiljevića najboljeg pojedinca meča . Pogotke za domaći tim postigli su Lazić iz penala i talentovani Nikola Radojčić na početku drugog poluvremena.

Čast gostiju na ovom susretu spasio je Gačević pogotkom u samom finišu utakmice.

Kuljani i pored poraza u Oyacima su jesenji prvaci MFL Sombor prvi razred.

S. Jovin

Dinamo - Graničar 1:1, Odžaci - Kula 5:1, Omladinac (B) - Terekveš 2:1, Zadrugar - Omladinac (D) 1:1, BSK - Dunav 2:0, Hajduk - Aleksa Šantić 4:4, Mladost - Polet 1:3.

1. Kula     13     10     0      3                    35:17  30

2. Odžaci   13     9      2      2                    43:18  29

3. Hajduk   13     9      1      3                    42:23  28

4. Polet    13     8      2      3                    33:17  26

5. A. Šantić      13     7      4      2           43:16   25

6. Omlad. (B)     13     7      2      4           33:21   23

7. BSK       13     7      1      5                   33:19   22

8. Omlad. (D)     13     5      4      4           25:21   19