Superliga Srbije: Zvezda ubedljiva u Novom Pazaru

26.09.2021. 18:23 19:16
Izvor: crvenazvezdafk.com

NOVI PAZAR: Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Novi Pazar 4:0 (3:0) na gostovanju u 11. kolu Superlige.

Izabranici Dejana Stankovića, nakon odloženog meča u prethodnom kolu, duel u Novom Pazaru praktično su rešili posle 20 minuta igre, kada su postigli tri gola.

Strelci za crveno-bele bili su Aleksandar Dragović u trećem minutu, Aleksandar Katai (14), Seku Sanogo (20), a tačku na meč stavio je Loi Dioni sa penala u 68. minutu.

Prethodno je udarac Dionija sa bele tačke odbranio Vujanac, ali je nakon informacija iz VAR sobe penal ponovljen, jer je golman domaćina izašao ranije sa gol-linije, a Dioni je ovaj put bio sigurniji.

Stanković: Utakmicu smo otvorili na pravi način

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković izajvio je da je njegov tim na pravi način otvorio meč u Novom Pazaru.

Kada otvoriš utakmicu na pravi način, iz prvog napada ili prekida stigneš do gola, stvari kasnije budu dosta lakše. Spremali smo se za ovaj meč, imali smo dosta poteškoća, momci su bili dostupni. Čak i oni koji su imali probleme su se javili i stavili do znanja da će stisnuti zube, rekao je Stanković posle meča za klupski sajt.

Ovo je jedno teško gostovanje, dugačak put, uslovi nisu bili baš najbolji za igru, od terena, pa visoke temperature tokom meča. Mislim da je dobro što nije bilo publike, to bi bila totalno drugačija utakmica. Idemo dalje, Uspeli smo da odmorimo nekoga, da izrotiramo, da igraju mladki. Zadovoljan sam, čekaju nas još dve utakmice do pauze, istakao je Stanković.

Crvena zvezda trenutno ima 23 boda i drži drugo mesto na tabeli Superlige.

Superliga: Batak debitovao pobedom, Rajković za trijumf TSC-a

25.09.2021. 21:18 21:20