Potiska liga: Kanjižani lako do preokreta

16.09.2021. 11:31 11:35

Šampion - Potisje 1:3 (1:1)

OROM: Igralište u Oromu, gledalaca 50. Sudija: N. Janković (Mol). Strelci: Jurić u 4. za Šampion, a Velez u 15. i 47. i Balgo u 52.minutu za Potisje. Žuti karton: Salma (Potisje).

ŠAMPION: Vidaković Hadnađ, Kovač, Tovilović, Saša Stojičić, Lobozar (Krajnović), Jo (Kadar), Slobodan Stojičić, Malagurski, Virag (Peić Gavran), Jurić, Biro.

POTISJE: Apro, Bagi, Domonkoš (O. Nađ), Velez, Dobo, Buza, Čanjiga, Balgo (Bohata), Sečei (Gavrić), Salma (Ivšić), Tandari (Horvat).

Oromčani su poveli u 4.minutu kada je loptu ubačenu sa desne strane Zoran Jurić prihvatio na petercu,  a njegov snažni šut nije uspeo da odbrani golman Kanjižana Krištof Apro. Radost domaćina je trajala kratko, jer je ubrzo usledio preokret. U 15.minutu Gabor Domonkoš je iskosa šutirao, a Arpad Velez je sa gol linije prosledio loptu u mrežu. Velez je lobovao istrčalog golmana Potisja, a za konačan rezultat postavio je Balgo koji je iskoristio kiks odbrane Oromčana.

Jedinstvo (M) - Slavija  1:0 (1:0)

MARTONOŠ: Igralište Jedinstva, gledalaca 30. Sudija: D. Popov (Novi Kneževac). Strelac: Prekpalaj u 18.minutu. Žuti kartoni: Prekpaljaj, Kiš (Jedinstvo) i Husak (Slavija).

JEDINSTVO: Makra, Bajus, Simić (Saduši), Nađ, Ateljević, Ajtai, N. Radu, Lakatoš, Juhas (Dimović), Prekpalaj, Kiš (Kolompar).

SLAVIJA: M. Radu, Mičević, Čavić, Božin, Husak, Jolić, N. Maluckov, Trbović, Slavković, S. Maluckov, Jovičin.

Gosti iz Banatskog Aranđelova bili su bolji u prvom poluvremenu, ali su domaćini u 18.minutu golom Luiđi Prekpalaja uspeli da postignu gol odluke. U drugom delu domaća ekipa je propustila nekoliko izglednih prilika.

Čoka - Tisa 0:7 (0:4)

ČOKA: Stadion u Čoki. Gledalaca 30. Sudija: I. Maletin (Kikinda). Strelci: Liptai u 18, Đukić u 20, Potloka u 26, Jakšić u 40, Jenei u 50. i 53. i Mojsin u 87. minutu. Žuti kartoni: Markov (Čoka), Đukić, Radanov, Matijević i Zombori (Tisa). Crveni karton: Antanasović (Čoka).

ČOKA: Militarov, Brdarić (Stajić), Gan (Borojević), Kostić, Ruža, Popov, Barbat, Radin (Šaš), Antanasović, Mendergiš, Markov.

TISA: Radić, Buš (Zombori), Lenđel (Koldan), Jakšić, Šili, Đukić (Jenei), Radanov (Gubi), Liptai, Apro (Mojsin), Matijević, Potloka.

Čokani su kao domaćini doživeli katastrofalan poraz od znatno spremnije ekipe iz Padeja.

Horgoš - Jadran 3:1 (2:0)

HORGOŠ: Igralište Horgoša, gledalaca 80. Sudija: S. Jurić (Senta). Strelci: Puljai u 11. (iz jedanaesterca) i 72. i Žolt Hoksa u 28, a Nemanja Keseg u 55. minutu za Jadran. Žuti kartoni: Terteli, Hoksa (Horgoš), Josipović, M. Stojanović, Č. Stojanović i Stanić (Jadran).

HORGOŠ: Baranjaš, Feher, Terteli, Holo, Bohata, Ruža, Husak, Hoksa (Uri), Puljai, Kakaš (Salma), Koso.

JADRAN: Josipović, Vladisavljev (Popović), M. Stojanović, Bebek, Č. Stojanović, Jovanov, Keseg, Stanić, Juhas, Đurđev, Pavlov.

U dosta tvrdoj i borbvenoj utakmici slavili su domaćini. Ivan Ruža je u 11.minutu nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, pa je sudija n Jurić opravdano pokazao na belu tačku, a siguran realizator najstrože kazne bio je Puljai. Prednost je udvostručio glavom Žolt Hoksa. Nemanja Keseg je uspeo da posle kornera savlada golmana Horgošana, a 72. minutu David Salma je prošao kroz sredinu terena i proigrao Puljaija koji postavio konačan rezultat.

Hajduk - Jedinstvo (SK)  0:4 (0:3)

PODLOKANJ: Igralište Hajduka. Gledalaca 40. Sudija: N. Zekonja (Kikinda). Strelci: R. Dabevski u 6, Sarapa u 21. i 54,  i T. Dabevski u 30. minutu.

HAJDUK: Radaković, Bošnjak, Vrabel, A. Horvat (M. Horvat), Bodroža (Ostojić), Muhi, Barjaktarović, Onjin (Elezović), Hajder (Banjac), Šlejher, Matejin (Krušić).

JEDINSTVO: Panić, Ilić (Ilijin), Brzak, V. Kobleher, T. Dabevski, P. kalmar, Rankov (Božanin), Majer (K. Kobleher), R. Dabevski (L. Kalmar), Zivlak, Sarapa (Jovanov).

Već u 6.minutu Robert Dabevski posle kornera jsavladao golmana domaćih Radovana Radakovića. Prednost gostiju iz Srpskog Krstura udvostručio je preciznim šutem iz slobodnog udarca sa 18 metara iskusni Stanislav Sarapa. Potom je Sarapa asistirao Tomi Dabevskom, a u drugom poluvremenu još jednim pogotkom pobedu je potvrdio je Sarapa.

Tromeđa - Graničar  2:1 (1:1)

MAJDAN: Igralište Tromeđe, gledalaca 30. Sudija: S. Maletin (Novi Kneževac). Strelci: Hađmaš u 22. i 86. za Tromeđu, a Sarapa u 18.minutu za Graničar. Žuti kartoni: Mihok Kucora, Feher (Tromeđa), Saša Ivanov (Graničar).

TROMEĐA: Bicok, D. Pap, Horvat (Nađ), Mihok Kucora, Benedek, V. Feher, Dašić (D. Feher), Domonkoš, Hatalak, Muhi, Hađmaš.

GRANIČAR: Todorović, Cvejić (Zrim), Uverić (Slađan Ivanov), Dražić, Ignjatov, Belančić, Sarapa, B. Popović, Ognjenović, Mikluc, Saša Ivanov.

Radost prve pobede u ovoj sezoni osetila je ekipa Tromeđe, u neizvesnoj utakmici protiv gostiju iz Đale. Tromeđa je došla u vođstvo pogoptkom Sarape. Za preokret se pobrinuo Sabolč Hađmaš.

Pripremio: M. Mitrović

MAJDAN: Tromeđa - Graničar (Đala) 2:1, MARTONOŠ: Jedinstvo - Slavija (Banatsko Aranđelovo) 1:0, PODLOKANJ: Hajduk  - Jedinstvo (Srpski Krstur) 0:4, HORGOŠ: Horgoš - Jadran (Sanad) 3:1, ČOKA: Čoka - Tisa (Padej) 0:7, OROM: Šampion - Potisje (Kanjiža) 1:3.

1. Jedin (SK)      2      2      0      0      10:0  6

2. Potisje  2      2      0      0      7:1    6

3. Tisa      2      1      1      0      8:1    4. 4.

4. Horgoš  2      1      1      0      4:2    4

5. Šampion       2      1      0      1      9:4    3

6. Jedin (M)       2      1      0      1      1:6    3

7. Tromeđa 2      1      0      1      3:9    3

8. Graničar       2      0      1      1      1:2    1