Remi Hrvatske i Češke u Glazgovu

18.06.2021. 20:40 20:44
Izvor: Tanjug (Paul Ellis, Pool via AP)

Fudbalske reprezentacije Hrvatske i Češke odigrale su danas u Glazgovu nerešeno 1:1 (0:1) u utakmici drugog kola D grupe na Evropskom prvenstvu.

Česi su poveli golom Patrika Šika u 37. iz penala, a izjednačio je Ivan Perišić u 47. minutu.
Češka je ovim bodom skoro sigurno osigurala prolaz u drugu fazu, dok će se Hrvati za mesto u osmini finala boriti protiv Škotske u poslednjem kolu.
Odličan meč se odigrao na Hempden parku, Češka je povela iz penala preko Patrika Šika iz kontroverznog penala. Dejan Lovren ga je laktom udario posle kornera, raskrvario mu nos, a španski sudija Sero Del Grande odlučio da gleda VAR i pokaže na "belu tačku". Dok je Šik bezuspešno pokušavao da zaustavi krv, zbog čega nije smeo da uzme loptu, Španac ga je pustio i pogodio je za vođstvo Čeha.
Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu, kada je odličan gol postigao Ivan Perišić. Prihvatilo loptu na levoj strani, efektno izbacilo Vladimira Coufala i poslalo "bombu" u gol Češke.
Pre i posle toga bilo je više prilika pred oba gola, pa je remi i najpravedniji ishod pre samo nekoliko hiljada gledalaca.
EP: Fudbaleri Švedske pobedili Slovačku

18.06.2021. 17:29 17:30