Novosadska liga: Nikolaš osigurao opstanak

15.06.2021. 11:31 11:32

Strepeli su Koviljčani do poslednjeg kola u borbi za opstanak, a onda su golom Marka Nikolaša u prvom poluvremenu stekli prednost koji su do kraja meča sačuvali i obezbedili opstanak.

Šajkaš - Jedinstvo 1:0 (1:0)

KOVILJ: Igralište u Adi, sudija: Kresić (Titel), strelac: Nikolaš u 43. minutu

ŠAJKAŠ: Šovljanski, Pavkov (Kovačev), Graorac (Subotin), Alempić, Trajilović, Majurić, Marcikić, Kovačević, Stanković (Rulić), Nikolaš, Medić (Ljubojević).

JEDINSTVO: Gavrilović, Đorđević, Vitorac, Pinjo (Plić), R. Tepić, Đurđević, Redžovski (Kovačević), Malinović, Rosić (Garić), Filipović, M. Tepić.

Želeli su momci trenera Švedića da još jednim golom potvrde pobedu, ali im to nije uspelo do kraja meča posle koga su se radovali slatkom minimalcu vrednom opstanka.

M. Po.

Fruškogorac - Omladinac 1:0 (0:0)

SREMSKA KAMENICA: Igralište Fruškogorca, sudija: Vasiljević (Novi Sad), strelac: Milojević u 90. minutu. Žuti karton: Perović (Fruškogorac).

FRUŠKOGORAC: Sl. Lalić, Sapundžić, Ris (Zečević), Perović, Vujnić, Vasojević, Jevtić, Mijavec, Milojević, Varničić, Sr. Lalić.

OMLADINAC: Vulin, Nestorović, Ćupina (Janjić), Preveden, Vujičić, D. LJ. Zeljković, Makarić (Tojagić), Maksimović, Keleman (Subotić), Stojanović, Bjelobaba (Paripović).

Utrošila je ekipa iz Sremske Kamenice puno truda i zalaganja ne bi li otključala bravu odlično organizovane ekipe Omladinca. Odolevali su gosti napadima sve do poslednjeg minuta,  a onda je Milojević uspeo da savalda golmana Omladinca i na oproštaju domaćinu donese pobedu.

M. Po.

ŽSK - Futog 3:1 (1:0)

ŽABALJ: Igralište ŽSK-a. Sudija: Ćurčić (Titel). strelci: Markov u 20. Popov u 50. i Tanasić u 60. za ŽSK, a Čepić u 85. minutu za Futog.

ŽSK: Savanović 7, Zekonja 7, Đurđić 7, Ušćumlić 7, Džambas 7 (Vidović), Ninković (Malić 7), Boroja 7, Markov 7, Klisara 7 (Mirić), Popov 7, Tanasić 7.

FUTOG: Rodić 6, Beronja 6, Samardžija 6, Stevanovski 6, Sakač 7, Topolić 6, Mirson 6, Čepić 7, Sirar 6, Latinović 6.

Na kraju, zasluženom pobedom nad Futožanima, Žabaljci su zauzeli deveto mesto na tabeli. Lakše od očekivanog, domaćin je stigao do bodova jer su gosti došli sa desetoricom igrača. Prvu pravu priliku za prednost domaćina iskoristio je Dragan Markov.

Pavle Popov svojim prvencem potrudio se za dupliranje prednosti a kapiten Aca Tanasić najlepšim golom na isteku sata igre osigurao je pobedu. Gosti su jednu od retkih prilika pretvorili u gol a za to je zaslužan kapiten Dušan Čepić postavivši konačan rezultat.

P. Bundalo

TSK – Susek 5:0 (2:0)

TEMERIN: Stadion TSK-a, sudija: Filipović (Novi Sad), strelci: Đanković u 40, 60. i 74, Grgić u 15. i 79. minutu.

TSK: Vojvodić – (Ivanović – ), Bogojević 7, Benedek 7, Milosavljević 7,5, Šušak 7, Knežević 7,5, Nikolić 7, Tomić 7, Grgić 8, Varga 7,5, Đanković 8,5.

SUSEK: Plemić 6, Mičić 5,5, Marsenić 5,5, Starčević 6, Rapić 6, Nićetić 6, Smajić 5,5, Stanojević 6, Lalović 6, Jovanov 5,5, Šodić 6.

Pred baraž sa Donjim Sremom, za plasman u viši rang, domaći su, iako bez osmorice igrača, rutinski osvojili bodove. Trener Miljković je šansu pružio igračima iz kadetske selecije, Bogojeviću, Benedeku i Šušaku, bili su starteri i ceo meč proveli na terenu, dok su golmani Vojvodić i Ivanović, ravnomerno podelili minutažu. Odbrana gostiju, odolevala je petnaest minuta, tada je prostor ostavljen od defanzivaca iskoristio Nenad Grgić, poslavši loptu iza leđa Nikole Plemića. Odličnu formu, potvrdio je Milan Đanković, u odsustvu povređenog Jove Pupovca nosi najveći teret na ofanzivnom planu i golovima podiže samopouzdanje celoj ekipi.

M. Menićanin

Veternik - Hajduk 10:1 (4:1)

VETERNIK: Igralište Veternika, sudija: Polić (Čenej), strelci: Nikolić u 6. i 41. Ušćumlić u 8. i 63. Srdanović u 22. i 65. Đurica u 75. i 77. Vukaljević u 83. i Švonja u 88. za Veternik, a Stjepanović u 12. minutu za Hajduk.

VETERNIK: Ivić, Tomić (Vukaljević), Švonja, Ognjanović, Ćalija, Srdanović, Ušćumlić (Mrkić), Đurić (Đurica), Vuković (Malinović), Nikolić, Turalo (Blažić).

HAJDUK: Nikolić, Brančić, R. Samolovac (Gatarić), Lazić, Petrić, Marković, Rosić (Popović), P. Samolovac (Grujičić), Stjepanović, Srećkov, Mikulić (Topić).

Pravom kanonadom golova uz odlično suđenje Ljubice Počić ekipa Veternika ubedljivom pobedom oprostila se od ovog ranga takmičenja, s obzirom da su  odigrali najbolju sezonu i plasirali se u Vojvođanskoj ligi.

Trener Boban Dašić suprostavio je Čuružanima kombinovani tim, a i on je bio na visini zadatka. Seriju golova začočeo je Čedomir Nikolić, nastavili su je Aleksa Ušumlić, Miljan Srdanović i Miloš Đurica sa dva potignuta gola, da bi u finišu kobgin bili Vukaljević i Švonja. Počasni gol za goste postigao je Blagoja Stjepanović.

M. Po.

Fruškogorski partizan – Bačka (Đ) 3:1 (3:1)

BUKOVAC: Igralište u Bukovcu, sudija: Nikolaš (Futog). Strelci: Antonić u 17, Bjelić u 30 (jedanaesterac) i 30. za Fruškogorski partizan, a Rogić u 40. minutu za Bačku.

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Georgijević, Dević, Tešanović, Antonić, Podraščanin (Bulatović), Grubišić, Bjelić, Dulić, Simić, Čergić, Gaitacis.

BAČKA (Đ): Radišić, Sivčev, Ćirin, Rogić,N. Trivunović, Balog, Maksimović, Ignjić, Topčiov, Čegar, T. Trivunović.

Fudbaleri Fruškogorskog partizana, u poslednjem kolu obezbedili su opstanak u ligi. Treba reći da su crno – beli u prvom delu sezone osvojili 32 boda., ali u nastavku su igrali slabo.  Počeli su domaći ofanzivno i već u 17. minutu, posle centaršuta, visoki Miloš Antonić je loptu smestio u gol. Nisu gosti posustajali, ali bezuspešno. Dosuđen je jedanaesterac za domaće, koji jeu gol pretvorio mladi i talentovani Nemanja Bjelić, poslavši loptu u jednu, a golmana u drugu stranu. U istom minutu ponovo se najbolje snašao Bjelić. A onda, u 40. minutu, evrogolom Milana Rogića, Đurđevčani su uspeli da smanje  rezultat. Rogić je s 30 metara raspalio po lopti i ona je, kao tane, uletela u mrežu Georgijević, koji se bacio, ali bio je kratak.

U drugom poluvremenu igralo se mirno, domaći nisu imali prilike,  a gosti su imali jednu izuzetnu šansu.

M. Pavlović

Slavija - Bačka (B) 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Slavije, sudija: Milenković (Futog), Strelac: Radovanović u 14. minutu. Žuti kartoni: Ikonić, Begović, Vučković, Lazarević (Slavija), Karanović, Radosavljević, Pavlov, Leđanac (Bačka). Crveni karton: Glišić (Slavija)

SLAVIJA: Čavić, Paunić (Stojičić), Ostojić, Lazarević, Žakula, Jašović, Glišić, Ikonić, Begović, Radovanović (Vučković), Bogdanov (Ćulum).

BAČKA (B): Mandić, Brnbota, Radosavljević, Karanović, Todorić, Glišić, Rokvić (Kosić), Leđanac, Trifunović, Kovačević, Pavlov.

Više je ovaj meč bio značajan za fudbalere iz Begeča, jer bi eventualnom pobedom čekali ishode baraža  za Prvu i Vojvođansku ligu, a domaćinu da se posle nekoliko slabijih prolećnih rezultata pobedom oproste, od ipak, solidne takmičarske sezone.

Ono što nije uspelo Begečanima uradio je Radovanović, pa su bodovi ostali u  Salajki, a Begečani su pognutih glava napustili teren.

M. Po.

Titel -  Petrovaradin 3:2 (1:2)

TITEL: Igralište u Sportskom centru, sudija: Čobanov (Novi Sad, strelci: Subotin u 13. i 94. (oba s penala) i Milutinov u 91. za Titel, a Šavija u 7. i Stefanović u 61. minutu za Petrovaradin. Žuti kartoni: Kulja, Subotin, Karataševski, Fodor (Titel), Momčilović, Derviši, Radojković (Petrovaradin).

TITEL: Major 8, Fodor 7 , Limanović -(Milutinov 8), Subotin 9, Jovanov 8, Kulja 8, Radaković 8, Grujić 7 (Doroslovački), Sinani 7, Paunić 7, Karataševski 7.

PETROVARADIN: Jovanović 7, Šavija 8 (Torbica), Ristivojević 7, Momčilović 7, Pavlov 7, Derviši 8, Stefanović 8 (Koska 7), Knežić 7, Budečević 7, Šarac 8 (Todorović), Radojković 7

Petrovaradin je poveo posle prvog prekida i delovalo je posle prvih 15.minuta da će lako odneti tri boda iz Titela. Domaće je razmrdao  Subotin golom iz penala.

Gosti su ponovo poveli posle prekida u 61 minutu. Šarac je odlično  centrirao , a na pravom mestu je bio Stefanović.

Sve do krajka nije bilo puno uzbuđena, a onda prava drama, u nadoknadi Titel je uspeo da preokrene rezultat. Posle auta Radakovića, Kuljua je na drugoj stativi pronašao Milutinova, koji je pogodio mrežu.

Kada se očekivao kraj meča , u šesnaestercu oboren je raspoloženi Milutinov,  a Subotin je sa bele tačke po drugi put precizan i  doneo pobedu.

Ž. Marković

Rezultati:

Titel - Petrovaradin 3:2, Fruškogorski partizan - Bačka (Đ) 3:1, ŽSK - Futog 3:1, Fruškogorac - Omladinac 1:0, Sirig - Tatra 1:5, Slavija - Bačka (B) 1:0, Veternik - Hajduk 10:1, Šajkaš - Jedinstvo 1:0, TSK - Susek 5:0.