Sremska liga: Derbi u Pećincima bez odluke

26.05.2021. 09:51 09:52

Donji Srem - Sloven 1:1 (0:0)

PEĆINCI: Stadion Suvača, sudija Ranković (Jarak).Strelci: Mance u 47. za Donji Srem, Maslić u 69. minutu za Sloven.Žuti kartoni: Jurišić, Vukmanović, Konestabo, Pejčinović, Čučković, N. Mitrović (Donji Srem), Maslić, Puzić (Sloven).Crveni karton: Samardžić (Sloven).

DONJI SREM: Jelača, Mrkela (Mance), Perišić (N. Mitrović), Vukmanović (A. Ljubojević), Jurišić,  (Krivokuća), Veljović, Trifunović, Radivojević (Štetić), Konestabo, Čučković, Pejčinović.

SLOVEN: Veselinović, Kalajdžić, Samardžić, Jovanović, Topić, Puzić, Adamović (Kondić), Maslić, Stoisavljević, Batalo (Dobić), Kordolup.

Iako, su domaćini, imali inicijativu, i neke bolje šanse, nisu uspeli, da savladaju uporne goste iz Rume.

M. Gmizić

Sremac (D) - Borac (K) 3:2 (2:0)

DOBRINCI: Igralište Sremca, sudija Kavgić (Ruma).Strelci: Vučković u 18, Proviđalo u 40. i Stanković u 73. za Sremac, a Mićić u 52. i  Fric u 65. minutu za Borac.

SREMAC: Matić, R. Ašćerić, Ostojić, Mitrović, Lazić, Balaban (Z. Ašćerić), Đorić, Vučković, Proviđalo, Stanković, Lučić.

BORAC: Stjepanović, D. Matić, Aćimović, Fric, Mićić, Radišić, Vukosavljević, V. Matić, Marković, Mirković, Petković.

Igrači Sremca lako su došli do vođstva od 2:0.Posle toga gosti su razigrali, poravnali rezultat ali to nije bilo dovoljno ni da se osvoji bod. Stankovićić je svojim golom potvrdio slavlje domaćina.

D. Radovac

Napredak (P) - PSK Putinci 9:0 (8:0) (prekinuto u 53. minutu)

POPINCI: Igralište Napretka, sudija Mušicki (Ruma).Strelci: Todorović u 13, 23, 43. i 50, Savković u 28. i 32. i Sremac u 31, 37. i 38. minutu.

NAPREDAK: Nikolić, Poljak (Radulović), Savković (Ćalić), Mirosavljević, Sremac, Todorović, Mrkajić (Stojanović), Đurić, Ružičić, Vukin, N. Jovanović 7.

PSK PUTINCI: Borojević, Ćuk, Ranđelović, Galijaš, Cvetković, N. Mudrić, Grubić, Dereta, Knežević.

Gosti doputovali sa samo devet igrača, i do 53. minuta primili su čak devet golova.Onda su odlučili da napuste teren.

B. Petrović

Radnički (Š) - Hajduk (V) 2:0 (1:0)

ŠID: Stadion Radničkog, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelci: Dobrijević u 13. i Šuša u 65. minutu (iz penala).

RADNIČKI: Nikolić, Utvić, Vuković, Aperlić, Drča, Stojšić, Šuša, Dobrijević (Vojnović), Sarić  (Pavlović), Grumić (Vlaisavljević), Subić.

HAJDUK: Mitrović, Stojaković (Kuzmanovski), Kovačević, Bakajlić, Tomščić, Mijanović, Petaković, Jurošević, (V. Gavrilović, Grujičić), Petrović, Kljajić, Radovanović.

Rivali su odigrali zanimljivu utakmicu.A, domaćini su po igri zaslužili pobedu. U  13. minutu Dobrojević je iskoristio grešku gostujuće odbrane. Odbana gostiji se pogravala sa loptom ispred svoje mreže.Dobrojević je u jednom trenutku prekinuo to pogravanje, oduzeo loptu, i izblizine savladao nemoćnog golmana Mitrovića. Šuša je sa penala potvrdio pobodu svog tima.

P. P. L.

LSK - Hajduk (B) 2:3 (1:1)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Todorović u 30. i Savić u 50. za LSK, a Kovaević u 23, Lavrek u 56. i Bajić u 84. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Bajić, Čiča (Hajduk).

LSK: Teodorvić, Savić, Šćurk, LJ. Bosančić, Todorović, M. Bosančić, Trebovac, Vukolić, Dronić, Dragišić (Radišić), Ribić.

HAJDUK: Kalajdžić, Georgijev, Lavrek, Čiča, Curaković, Vuković (Umčević), Kovačević (Bajić), Milosavljević (Popović), Panjak (Krstić), Karać, Prica (Trbović).

Gosti iz Beške, posle vođstva domaćina, od 2:1, ni jednog trenutka se nisu predavali, i na kraju ta upornost i borbednost su urodili plodom. Prvo je Lavrek poravnao rezultat posle kontre. A, rezervista Bajić je uspeo u finišu da postigne i pobedoniosni gol za svoj tim, posle lepe akcije skoro celog tima gostiju.

S. Branežac

Partizan - Ljukovo 0:2 (0:1)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, sudija Todorović (Salaš Noćajski). Strelci: Panić u 9. i Igračev u 70. minutu.Žuti kartoni: Vladimir Petrović, Pavlović (Partizan), Stević (Ljukovo).

PARTIZAN: Đorđić 6, Tripić 6, Đurović 6, Veljo Petrović -(Vuletić 6), Vladimir Petrović 6, Malinović 6, Gačić 5, M. Radović 6 (Pavlović 5), Mlađenović 6 (Pajić 5), Jovanović 6.

LJUKOVO: Opačić 8 (Ivanovski), Grković 7, Čučković 7, Kostić 7, Panić 8, Bulat 7, Igračev 8, Višnjić 8 (Z. Milanović), Matić 7, Blanuša 8 (Stević), M. Milanović.

Domaćini su još jednom na svom terenu odigrali slabo. Gosti čvrsti u odbrani, a u napadu su iskoristili dve šanse i na kraju zasluženo slavili. U jednom trenutku u žaru borbe, sudarili su se golman gostiju Opačić i Veljko Petrović. Petrović je teže povređen i prenet u bolnicu, dok je Opačić morao da napustiti teren.

N. Novaković

Železničar - Rudar 3:2 (3:0)

INĐIJA: Stadion kraj Železničke stanice, sudija Pejaković (Čalma). Strelci: Plećaš u 9, Mandić u 34. i Lekić u 36. za Železničar, a Bogdanov u 68. i Trivunčić u 85. minutu za Rudar. Žuti karton: Sokolović, Mandić, Đojanović (Železničar), Majkić, Milan Lužajić (Rudar).

ŽELEZNIČAR: Petković 6,5, Rakar 6,5, Lekić 7,5, Plećaš 8, Branković 7,5, Ljubinković 7 (Ivaniš), Trkulja 7, Vujasinović 7, Mandić 7, Sokolović 7 (Đojanović), Dimitrijević 7.

RUDAR: Pardovicki 6, Ninković 6, Rutić 7, Milan Lužajić 6, Majkić 6, Radosavljević 6, Marinković 6, Stevanović 6, Bogdanov 7, Trivunčić 7, Dragutinović 6 (Bevc 6).

Iako su železničari slavili odigrali su dobro samo u prvom poluvremenu. U nastavku domaćini, iako su imali neke povoljne šanse, nisu realizovali ni jednu. Plećaš je bio strealac iz šuta s 16 metara, Mandić je udvostručio vođstvo posle uspele kontre, a Lekić je bio strelac iz šuta s 18 metara. Bogdanov je bio najveštiji u kontri, dok je Trivunčić bio izvrstan iz slobodbog udarca sa oko 25 metara.

D. Tuvedžić

BSK - Mitros 4:1 (2:1)

BEŠENOVO: Igralište BSK-a, sudija Tošić (Stara Pazova). Strelci: Radovanović u 15, Naglić u 35. i Skorupan u 52. i 89. za BSK, a Simnjanovski u 1. minutu za Mitros. Žuti karton: T. Plemić, Lukić, Zeljković (BSK), Grbić, Janković, Babić, Santovac (Mitros).Crveni karton: Mađarovski na klupi (Mitros)

BSK: Sakan 8, T. Mrvičin 7, Mrvičin 7, Kekić 7, Radovanović 7, Skorupan 8 (Dragojević), CvIjetić 7 (Tomić), Lukić 7 (Rankov),  Zeljković 7, Ž. Ćirić 7, Naglić 7.

MITROS: Mršić 7, Santovac 7, Smiljanić 7, Milošević 8, Grbić 7 (Kovačević), Simnjanovski 7, Borovac 7, Cvijanović 7, Janković 7 (Panić), Čonjagić 7 (Đurić), Babić 7 (Maglić).

Šok za domaćine, već u prvom minutu, Simnjanovski je matirao golmana Sakana.Ali, sve posle toga bilo je u znaku igrača BSK-a. I da su domaći strelci bili malo precizniji, konačan rezultat bi bio još ubedljiviji. Izvanredan gol je postigao Aleksandar Naglić. Šutirao je sa oko 22 metra i lopta je završila u samim rašljama.

M. Ilić

Sloga (V) - Borac (M) 2:2 (2:0)

VOGANJ: Igralište Sloge, sudija Belić (Irig). Strelci: Jerković u 16. i Stanić u 32. za Slogu, a Prijić u 57. i Mijatović u 66. minutu za Borac.

SLOGA: Erceg, Milanović, Lazičić, Jovanović, Jerković, N. Marković, Stanić, Petrović, Šteković,  Jorgić (Lazić), D. Marković.

BORAC: Jandrić, Mijatović, Stajčić, Zoranović, Maricki, Bijelić, Nenadović, Adamović (Vukotić), Kljajić, Prijić, Marjanović (Lazić), Radaković.

U Vognju je odigrana zanimljiva i interesantna utakmica.Rivali su igrali dosta borbeno i kvalitetno. U prvom poluvremenu domaćin je bio bolji tim, i mogao je da ima i ubedljiviji rezultat. U drugom poluvremenu izgarali su gosti iz Martinaca, i plod takve igre je izjednačenje.

G. Vasić

PEĆINCI: Donji Srem - Sloven 1:1, VOGANJ: Sloga - Borac (M) 2:2, ŠID: Radnički - Hajduk (V) 2:0, VITOJEVCI: Partizan - Ljukovo 0:2, LAĆARAK: LSK - Hajduk (B) 2:3, INĐIJA: Železničar - Rudar 3:2, DOBRINCI: Sremac - Borac (K) 3:2, BEŠENOVO: BSK - Mitros 4:1, POPINCI: Napredak - PSK Putinci 9:0 (prekinuto u 53. minutu).

1. Radnič. (Š)   32     23     6      3      79:20        75

2. D. Srem 32     21     5      6      71:28        68

3. Napred. (P)    32     21     4      7      70:33        67

4. Sloven  32     19     8      5      68:22        65

5. Železn. 32     17     5      10     72:49        56

6. Ljukovo 32     14     9      9      58:34        51

7. Partizan       32     14     4      14     57:43        46

8. Borac (M)      32     13     6      13     48:43        45