Simić pred Zvezdu: Aktuelnom i budućem šampionu se ne preti
NOVI SAD: Pred ekipom Vojvodine sutra je, zavisno iz kog ugla se posmatra, najteže ili najlakše gostovanje. Gostuju Novosađani moćnoj Crvenoj zvezdi, ekipi koja je u protekla 33 kola ostvarila 31 pobedu i samo dva puta remizirala.
Gledano iz tog ugla, pred Vošom je izuzetno težak zadatak, s tim što u derbi ulazi rasterećeno, jer izlazak u Evropu je overen, pa bi eventualno mogla da iznenadi favorita. Naravno, lako je razmišljati na ovaj način, a mnogo je teže naći se na terenu i suprostaviti se aktuelnom i budućem šampionu.
Veljko Simić je stigao u redove Vojvodine iz Crvene zvezde i ovo će mu biti prva utakmica protiv bivših saigrača.
-Idemo da se nadmećemo sa aktuelnim i budućim šampionom, a takvim ekipama se ne preti – jasan je Simić. – Znamo kakav nas rival očekuje, što ne znači da ćemo unapred da se predamo, daćemo sve od sebe da se pokažemo u najboljem svetlu. Realno, krajnji rnjezultat će da zavisi od domaćina, a na nama je da budemo u svom najboljem izdanju. U Zvezdi sam odrastao i igrao za prvi tim, ali profesionalac sam i nastojaću da pružim dobru partiju i pomognem mojoj ekipi da izbori željeni rezultat.
Po mnogima, trenutno najbolji fudbaleri Zvezde su momci ponikli u Vošinoj školi fudbala – Mirko Ivanić i Aleksandar Katai. Pored njih, u timu su i Radovan Pankov i Milan Pavkov, koji su u jednom periodu nastupali za novosadski sastav.
-Zvezda ima puno odličnih igrača, a Katai i Ivanić su po učinku malo odskočili u ovoj sezoni.Međutim, opasnost će da nam preti sa svih pozicija i zaista ćemo morati da budemo maksimalno skoncentrisani da bismo se odpreli favoritu. Simić veruje da će Vojvodina uspešno da parira rivalu i da u kvalitetnoj partiji potraži svoju šansu.
- Naša šansa mogle bi da budu polukontre i kontre. Kada odbrana suparnika bude razređenija moramo da budemo brzi, da iskoristimo hitrinu naših igrača i da završavamo takve atake. Beograđani su snažni u svim linijama, pa ćemo morati da obratimo pažnju i na njihove defanzivce u prekidima, jer s tu izuzetno opasna.Moraćemo da odigramo našu najbolju utakmicu ako želimo da ugrozimo prvaka.
- Fudbaler Vojvodine nikada sebi ne sme da dozvoli da bez ambicije i želje za pobedom uđe u neku utakmicu. To se odnosi i na susret sa Crvenom zvezdom, želimo da pokažemo da je Vojvodini uvek mesto uz Zvezdu i Partizan – jasan je Simić.
U dve poslednje utakmice Simić nije bio u startnoj postavi, a za pretpostaviti je da bi sutra mogao da bude među prvih jedanaest.
-Svi smo zdravi i trener Lalatović može da bira. Nadam se da ću da se nađem u timu za derbi sa Zvezdom, a odluka o tome je na treneru Lalatoviću – kazao je Veljko Simić.
Utakmica Crvena zvezda – Vojvodina igra se u četvrtak(18.55), uz prenos na Novosadskoj TV i prvom programu TV Arena sport.
A. Predojević