Vojvođanska liga jug: Beočinci zacementirali kanarince

09.04.2021. 15:53 15:59

Novi Sad - Cement 0:1 (0:1)

NOVI SAD: Stadion na Detelinari, sudija: M. Sekulić (Novi Sad), strelac: Krstić u 43. minutu. Žuti kartoni: Pekić (Novi Sad), Jovišić, Jakšić, Stojanović, Popadić (Cement).

NOVI SAD: Ranđelović 6 (Romić 7), Branković 6, Kačavenda 6 (Ilijin), Ignjić 6, Simić 6,5, Pekić 5,5, Smiljanić 6 (Ivan), Mitrović 5,5, Leđanac 6, Vukobratović 6,5 (Grković 6,5), Stančetić 6 (Kavčić 6,5).

CEMENT: Mijanović 8, Peković 7, Ungar 7, Jovišić 7,5, Jević 7,5, Cenderak 7, Jakšić 7,5 (Vilotijević), Krstić 8 (Milikić 7), Stojanović 7 (Mandić 7), Laković 7, Popadić 7 (Marjanović).

Fudbaleri Cementa priredili su na Detelinari prvorazredno iznenađenje, golom Krstića savladali zasluženo pretendenta za najviši plasman. Bila je to najslabija igra „kanarinaca” ovog proleća.

Napadali su domaći jalovo, a gosti predvođeni raspoloženim talentovanim golmanom Aleksandrom Mijanovićem sve napade uspešno su neutralisali. U 43. minutu, posle nabačene lopte sa polovine gostiju, Krstić je kaznio neodlučnost golmana Ranđelovića, savladao ga, a ispostavilo se da je to i gol za neočekivanu pobedu Beočinaca.

U nastavku su domaćini sve karte bacili u napad, trener Kurćubić uveo je i drugog centarfora Aleksandra Grkovića, priliku da izjednači imao je Smiljanić, ali je udarac iz blizine glavom golman Mijanović odbranio.

Potom je talentovani čuvar mreže Beočinaca odbranio penal Jovanu Pekiću. Do kraja su gosti odoleli, pa su odneli bodove.

M. Po.

Borac (Š) - Jedinstvo 2:2 (1:1)

ŠAJKAŠ: Stadion Borca, sudija: N. Ranković (Sremska Mitrovica), strelci: Milovac u 15. Topić u 60. za Borac, a Gadžić u 40. i Veselinović u 58. minutu za Jedinstvo. Crveni karton: Trišić  (Jedinstvo).

BORAC: Studen 7, M. Gavrilović 7, Nikolić 7 (Miletić 7), D. Stanković 7,5 (Kovanušić), Topiš 7,5, S. Gavrilović 7, R. Stanković 7 (Banović 7, Mitrović), Grgić 7, Milovac 7, Đurić (Zečević 7), Božić 7.

JEDINSTVO: Kosturanov 6,5, Štefek 7, Gayić 7,5, Jelić 6,5 )Berić 7), Veselinović 7,5, Moravac 7 (Zirić 7), Vlaisavljević 7 (Zaov 7), Skoko 7, Trišić 7 (Zeljković 7), Tepić 7 (Kanja 7), Đekić 7.

Derbi je opravdao očekivanja. Igralo se otvoreno sa obe strane. Poveli su domaćini posle  slobodnog uadarca.  Marko Milovac je šutirao s 30 metara, gostujući golman Kosturanov je napravio kardinalnu grešku, lopta mu je prošla preko ruke i završila u mreži. Boris Gayić iskoristio je u 40. minutu grešku odbrane Borca, izbio sam ispred golmana i pogodio mrežu.

U nastavku, Stevan Veselinović je doneo vođstvo Rumenčanima, ali dva minuta kasnije posle kornera Topić odlično je skočio i glavom zakucao loptu u mrežu.

M. Po.

Crvena zvezda - Podunavac 0:3 (0:2)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, sudija: N. Čekičević (Sremska Mitrovica), strelci: Baletić u 5. Stojanović u 42. i Ma. Živković u 76. minutu. Žuti kartoni: Kisić (Crvena zvezda), Bjelobrk, Haska, Božinović (Podunavac).

CRVENA ZVEZDA: Vojvodić 6, Jokić 6, Eror 6, Nenezić 6,5 (Krpović), Dokić 6, Babić 6, Bogavac 6 (Tubić 6), Marić 6, Stanković 6, Ćelić 6 (Kisić 6,5), Zvekan 6.

PODUNAVAC: Trifunović 7, Ma. Živković 7,5, Šobot 7 (Mi. Živković 7), Baletić 8, Bjelobrk 7, Sekulić 7,5 (Božinović 7,5), Saračević 7, Joković 7 (Pejović 7), Cvetković 7, Stojanović 8 (Haska 7), Cvetinović 7.

I drugi uzastopni meč kod kuće fudbaleri Crvene zvezde su izgubili i sad se nalaze u nezavidnoj situaciji u borbi za opstanak. Već u 5. minutu, posle uigrane kombinacije Feđa Baletić je doveo goste u vođstvo. Do poluvremena je i Stojanović bio neumoljiv za anemičnu ekipu domaćina, udarcem je savladao Vojvodičća. U nastavku, posle gužve, lopta je iskosa sa leve strane, prihvatio Marko Živković i smestio je na pravo mesto za ubedljivu pobedu.

M. Po.

Sloga (T) – Indeks 2:0 (2:0)

TEMERIN: Stadion Sloge, sudija: Tošić (Novi Sad), strelci: Grubović u 20. i Tomić u 39. minutu, žuti kartoni: D. Grujić, Zelić (Sloga), Blešić, A. Ćuk, Klaić (Indeks).

SLOGA: Rankov 7, Tomić 7,5, Pastor 8, Zelić 8, Kragović 7, Mijić 7,5, Grubović 7 (od 46. Mijailović 7), N. Grujić 7,5 (od 88. Prolić - ), D. Grujić 7 (od 80. Tucakov - ), Kuvekalović 6,5 (od 46. Marković 7), Topić 7 (od 63. Đurđević - ).

INDEKS: Subašić 7, A. Ćuk 6,5, Luledžija 6, Vuković 6,5, Knežević 6,5, Zorić 6,5 (od 62. Vujičić - ), Stojanović 5,5 (od 46. Blešić 6), J. Ćuk 6,5, Banjac 5,5 (od 46. Samaryić 5,5), Klaić 6,5, Nađ 6 (od 83. Kaplarski - ). Temerinci su imali ozbiljan pristup, svesni važnosti meča, pa su došli u vođstvo, posle centaršuta Roberta Pastora i udarca glavom Milana Grubovića, na drugoj stativi. Bio je to njegov treći prolećni gol, iako je igrao rovit, zbog problema sa kolenom. Pokušaj iskusnog Mijića, osujetio je Subašić, dok je bonus Topić, izdržavši duel sa Ćukom, ciljao iznad prečke. Na visini zadatka, bio je mladi Rankov, odbranio je nezgodan šut Zorića sa distance.

I kod drugog gola, kumovao je raspoloženi Pastor, akciju je prethodno inicirao Predrag Mijić (36), demonstrirajući energiju večitog mladića, pa je defanzivcu Nemanji Tomiću preostalo da stavi tačku – 2:0. Odličnu šansu za Novosađane, propustio je kapiten Filip Klaić, u 65. minutu, kada prizemnim udarcem nije uspeo da pogodi bliži ugao dobro postavljenog Rankova. U finišu, sa dve dobre rekacije, istakao se golman Miloš Subašić (37), najsvetlija tačka kod bledih gostiju.

M. Menićanin

Jadran - Podrinje 2:3 (1:1)

GOLUBINCI: Igralište Jadrana, sudija Radić (Irig).Strelci: Vukasović u 31. i Dimić u 60. za Jadran, a Miražić u 12. i Janković u 72. i 80. minutu. za Podrinje.

JADRAN: Martinović 7, Draganović 7, Jakšić 7, Šestović 7, Jurišić 7, Dimić 7 (Kojčinović), Naglić 7,  Pekić 7, Vukolić 7, Vukasović 7, Karna 7.

PODRINJE: Relić 7, Teodorović 7, Milošević 7, Pršić 7, Miražić 7, Lacković 7, Delić 7 (Janković 9), Mijailović 7, Arsenović 7, Tomić 7 (Petrović ), Ivić 7 (Simić 7).

Posle vođstva gostiju domaćini su preokrenuli rezultat. Igrali bolje, i imali još nekoliko lepih prilika.A, onda je na scenu stupio rezervista Janković, uspeo je dva puta da matira golmana domaćih Martinovića i svom timu donese dragocene bodove u borbi za opstanak.

I. Malenčić

Budućnost - Sremac (V) 3:1 (1:0)

SALAŠ NOĆAJSKI: Igralište  Budućnosti, sudija Grahovac (Novi Sad). Strelci: Pavlović u 15, Stanić u 60. i Nikola Grujić u 70. za Budućnost, a Antunov u 50. minutu za Sremac.

BUDUĆNOST: Čupić 7, Stanivuković 7, Mariijanović 7 (Trišić 7), Mijajlović 7 (Đorđić 7), Nikola Grujić 7 (Konstantinović 7), Pavlović 7, Vlaisavljević 7, Rogo 7, Stanić 7 (Jošić 7),Dobo 7, M. Z. Petrović 7.

SREMAC: Petrović 7, Simetić 6, Turčinović 6, Stanišljević 6, Šašić 6, Grujin7, Sredojević 6, Grujić 6 (Ranitović), Antunov 6, Spalović 6.

Domaćini su prikazali igru koja se očekivala.Ali, su gosti iz Vojke pružili snažan otpor. U većem delu utakmice gost je bio i nadigran.Vođstvo domaćinu dokneo je Paloviović,  posle akcije Roga.Rezultat je poravnao, Antunov. Izašao je sam ispred golmana Čupića i lako ga matirao. Novo vođstvo domaćinu doneo je Stanić, iz šuta s 16 metara. A, Nikola Grujić je samo potvrdio pobedu.Izašao je sam ispred golmana Petrovića.Loptu je poslao u jednu stranu, a golmana u drugu.

M. Simić

Sloboda - Jugović 2:0 (1:0) (prekinuto u 65. minutu)

DONJI TOVARNIK: Igralište Slobode, sudija Zorica Stoiljković  (Novi Sad).Strelac: Salkulić u 12. i 65. minutu. Žuti kartoni: Makivić (Jugović).

SLOBODA: Oparnica, A. Simić, Stević, Mandić, Dimitrić (Bogdan), Salkulić, Radošević, Vučetić, Jošić, Ninić.

JUGOVIĆ: Mladenović, Miletić, Dakić, Samardžija, Srdić (Grbović), Tomić, Jević, Nikolić, Vukelić, Makivić, Lakić.

Domaćini, su, bili bolji, rival sve do prekida.U 65. Salkonić je iskoristio nabačenu loptu pred gol gostiju, bio je za nijansu brži od odbrane gostiju i lopta se našla u mreži. Gosti su se, odmah, počeli buniti smatrajući da je gol postignut iz ofsajd, a . Posle gužve  sudija Zorica Stoiljković je odsvirakla kraj meča.

S. Sarić

Hajduk (D) - Sloga (E) 2:0 (1:0)

DIVOŠ: Igralište Hajduka, sudija Mitrović (Ruma).Strelci: Halilović u 23. i Derajić u 60. minutu.

HAJDUK: Jokić 7, Simić 7, Cvetanović 7, Halilović 8, Simikić 7, Cvijić 7, Tnrivunović 8 (Atić), Derajić 7, Sovilj 7, (Savićević 7), Stupar 7, Bosančić 7 (Živković 7)

SLOGA: Tojagić 6, Domčić 7, Đurkić 6, Pendo 7, Volarević 6, Rukavina 7, Uglješić 6, Belić 6 (Bojanić 6), Herceg 6, Mačvanski 7 (Stojšić)), Vujović 6.

Igrači Hajduka bili su bolji rival u toku cele utakmice. Gostujuća, odbrana dozvolila Haliloviću, i Derajiću da matiraju golmana Tojagića iz izrađenih i školskih akcija. Domaćini su mogli slaviti i ubedljivije.

R. Maričić

NOVI SAD: Crvena zvezda - Podunavac 0:3, ŠAJKAŠ: Borac -Jedinstvo (R) 2;2, TEMERIN: Sloga - Indeks 2:0, DIVOŠ: Hajduk - Sloga (E) 2:0, SALAŠ NOĆAJSKI: Budućnost - Sremac (V) 3:1, GOLUBINCI: Jadran -Podrinje 2:3, NOVA PAZOVA: Radnički - Mladost (BJ) 3:2, NOVI SAD: Novi Sad - Cement 0:1, DONJI TOVARNIK: Sloboda - Jugović 2:0 (prekinuto u 65. minutu).

1. Jedin. (R)      23     15     5      3      43:17        50

2. Hajduk (D)     23     16     1      6      47:20        49

3. Borac (Š)     23     14     4      5      38:21        46

4. Novi Sad       23     12     7      4      37:24        43

5. Cement  23     11     6      6               35:25       39

6. Sloboda        22     12     2      8               30:22       38

7. Sloga (E) (-3) 23     13     1      9      39:22        37

8. Indeks  23     9      5      9               37:32       32