Prva fudbalska liga Srbije: Obadović iz Kabela dva puta u metu

08.04.2021. 15:32 15:35
Izvor: J. Grlić

Kabel - Žarkovo 2:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Kabela, sudija: Matić (Loznica), strelac: Obadović u 62. i 76. minutu. Žuti karton: Jovanović (Žarkovo).

KABEL: Elesin 7, Jeličić 7, Petrić 7, Sekulić 7, Mesarović 7 (Novaković 7), Kočović 7,5, Karać 8 (Srbijanac), Radočaj 7 (Bihorac), Obadović 8 (Bečelić), Mandić 7, Govedarica 7,5.

ŽARKOVO: Opačić 7, M. Ilić 7 (Zuvić), N. Jovanović 6,5 (Mirković), Karišić 7 (Stevanović), Dišić 6,5,  I. Jovanović 7, Ignjatović 6,5, Kiso 7, Gojkov 6,5 (Radonjić), Obrenović 7, V. Ilić 6,5 (Nović).

Uspeli su fudbaleri Kabela da savladaju neugodnu ekipu Žarkova identičnim rezultatom kao i jesenas Diktirali su domaći tempo, a u 34. minutu  Radočaj je sa oko pola metra neshvatljivo lopu poslao preko gola. Pet minuta pre odlaska na odmor, na pas Sekulića, Kočivić se našao sam ispred golmana Opačića i umesto da je uposlio dva svoj saigrača šutirao je u bliži golmanov ugao, a Opačić je bio na pravom mestu i loptu skrenuo u korner.

U nastavku utakmice prvi je pripretio gostujući igrač Dišić, a potom je i Ilić idealno centrirao, Karišić uhvatio volej, a Elesin iskazao kvalitete. Stigla je uskoro  radost za domaćina, na nekih dvadesetak metara odlični sudija Matić svirao je prekršaj nad Karaćem, isti igrač je  majstralno izveo slobodan udarac, golman Opačić je uz pomoć prečke uspeo da odbije loptu, koja je došla do Obadovića  i nakon njegovog šuta završila u mreži. Isti igrač je preciznim udarcem pogodio sam ugao gola  Opačića i postavio konačan rezultat – 2:0 za domaćina.

M. Popović

Radnički (SM) - Kolubara 1:1 (1:1)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Radničkog, sudija Tomić (Beograd), strelci: Pejović u 45. za Radnički, Simić u 7. minutu za Kolubaru.Žuti kartoni: Stevanović, Babubakar, Ivković, Trebovac, Pejović (Radnički), Vasiljević, Lončar (Kolubara).

RADNIČKI: Šegavac 7, Spajić 7 (stevanović), Nikolić 7 (Mustafa 7), Abubakar 7, Ivković 7 (Milošević), Janković 7, ilić 7, Trebovac 7 (Matković), Petrović 7, Spasojević 7 (Rakić), Pejović 7, Radović 7.

KOLUBARA: Stanivuković 7, Janković 7, A. Stojanović 7, Vasiljević 7, F. Stojanović 7 (Stanković), Mirosavljev 7, (Đekić), Simić 8, Lončar 7 (Jovanović), Đokić 7, Vučetić 7, Bošnjak 7 (Cvetković 7).

U  prvom poluvremenu igrači Radničkog su bili agresivniji, ali su gosti poveli već u 7. minutu.Simić je, posle dobrog centaršuta,  sa šest- sedam  metarao matirao Šegavca. Posle toga su igrači domaćeg tima napadali u nameri da što pre poravnaju rezultat što im je uspelo u finišu poluvremena, a strelac je bio Pejović.

U nastavku se  igralo sasavim korektno, s tim što su gosti bili nešto bolji, ali rezultat je ostao nepromenjen.Kada se sve stavi na tas podela bodova je realan ishod ove utakmice.