Poraz odbojkaša Vojvodine od Radničkog u polufinalu plej–ofa

28.03.2021. 18:24 18:26

Radnički – Vojvodina NS seme 3:0 (25:20, 28:26, 25:23)

Ne mogu odbojkaši Vojvodine NS seme da pronađu put do pobede ove sezone u Kragujevcu. Treći put su na gostovanju Radničkom izgubili maksimalnim rezultatom, ovog puta u drugoj utakmici polufinala plej–ofa Superlige. Novosađani su vodili u seriji posle trijumfa od 3:0 u Spensu i otišli su u Šumadiju kako bi overili finale, ali ih je ekipa Dragana Kobiljskog sprečila u toj nameri i treća, odlučujuća utakmica odigraće se u Novom Sadu. Očekivalo se da Kragujevčani pruže bolju partiju od one u Srpskoj Atini, a da će tako i biti pokazali su od početka. Popravili su servis, kojim su pravili probleme Vojvodini, koja je sve vreme bila poprilično nesigurna na prijemu, pa samim tim nije mogla nešto više da uradi u napadu. Činilo se kao da se nervoza uvukla u redove gostiju, pravili su greške i nikako nisu uspevali da pronađu pravi ritam. Slobodan Boškan je pokušavao raznim kombinacijama da prokrči put do bolje igre, ali nijedno rešenje nije donelo poboljšanje pa je domaćin poveo 1:0.

Iako su i u drugom nastavili da greše, opet je viđen boljitak kod Novosađana. Proradio je servis i upravo je Perić sa dva vezana asa, iako u ranoj fazi seta, režirao važno izjednačenje koje je trgnulo ekipu i dovelo je u egal. Tako se igralo do završnice u kojoj je Voša bila u dobroj situaciji, vodila je 22:20, ali je ipak popustila i posle igre poen za poen, propustila je dve set lopte, da bi na kraju Radnički iskoristio drugu za vođstvo od 2:0. Činilo se da će Novosađani da zakomplikuju stvari na terenu, jer su u trećem setu imali inicijativu. Održavali su prednost od tri poena, domaćinu su dopustili da preokrene na kratko, da bi poveli ponovo 21:19. Ni tada, međutim, Voša nije istrajala, previše je grešila i tako je olakšala posao Radničkom, koji je dobio i ovaj set za konačnih 3:0.

KRAGUJEVAC: Sporska hala Jezero, bez prisustva publike, sudije: Janković, Simić.

RADNIČKI: Milutinović, Antić, Goić 6, Vidović, Lopar 1, Radević 6, Petrović, Ivanković, Matić 16, Dukić, Pantović (libero), Kone 12, Hamzagić, Ristić 15.

VOJVODINA NS SEME: Simić 8, Brborić (libero 2), Čubrilo, Bajandić 5, Kovačević 1, Negić (libero 1), Mašulović 6, Bošnjak, Buša, Blagojević 16, Prišić, Todorović 1, Rudić 1, Perić 15.