Superliga Srbije: Završen meč Vojvodina-Napredak (1:0)

26.02.2021. 15:18 18:36
Izvor: Dnevnik, F. Bakić

U Novom Sadu na Stadionu „Karađorđe“ kraj utakmice Vojvodina-Napredak, u 53. minutu Vojvodini pobedu doneo Čović golom sa penala

94` Kraj utakmice

92` Lalatović dobio žuti karton zbog prigovora

89` Stojkovića u Vojvodini menja Kovačević

88` Drinčić lepo centrirao iz slobodnjaka, Mrkaić zahvatio loptu glavom, ona odlazi pored stative

87` Spremo iz Napretka dobio žuti zbog prigovora

84` Polukontra Vojvodine Gemović jako šutira sa više od 20 metara, golman Napretka brani

82` Đuković menja Kočića u Napretku

81` Čović šutirao sa efeom sa 20-tak metara, golman Napretka Ostojić s teškom mukom odbranio

78` Đorđević driblingom ušao u kazneni prostor Napretka, ali šut je izblokiran

75` Zukić iz Vojvodine dobio žuti karton, par minuta posle ulaska na teren umesto Vukadinovića

70` Đorđević driblingom ušao u kazneni Napretka, ali nije dobro šutirao

68` U Napretku ušao Milunović, izašao Milošević

62` Dobar šut Vukadinovića sa 20-tak metara. Odlično drugo poluvreme. U Vojvodini ušli Gemović i Mrkaić, izlaze Veljko Simić i Petar Bojić

60` Napredak imao veliku šansu, Bralić ispred gol linije izbacuje loptu

56` Vojvodina imala tri stopostotne šanse u jednom napadu, potom opasna kontra Napretka

53`Čović pogađa sa penala 1:0 za Vojvodinu

52` Penal za Vojvodinu, Kočić zakasnio i faulirao Bjekovića

51` Prilika za Vojvodinu, Bojić odlično odigrao u kazneni, naleće Čović ali lopta ide pored stative

49` Bačanin iz Napretka ušao posle dubinske lopte u kazneni prostor, potom se spetljao, golman Simić dobro interveniše

47` Žuti karton Marjanoviću iz Napretka zbog oštrog starta nad Bojićem

46` Počeo drugi deo meča

45` Čović iz Vojvodine dobio žuti karton zbog faula, gotovo odmah potom sudija svirao kraj prvog dela utakmice

35`Utakmica sa dosta ritma, ali je igra često isprekidana

28` Kontra Napretka lep dribling Kočića na levoj strani, centaršut, Čečarić glavom neprecizan sa nekoliko metara, štoperi Vojvodine kasnili

26` Opasna akcija Vojvodine, Drinčić zavrnuo u kazneni prostor, Čović nadskočio odbranu Napretka, glavom spustio loptu, saigrači za delić sekunde kasnili

22` Dugo se čekalo na prave prilike za gol, onda su za minut i po viđene dve kolosalne

21` Stopostotna prilika za Vojvodinu, golman Ostojić spasao Napredak posle šuta Vukadinovića po zemlji, Simić lepo asistirao napadaču Novosađana

20` Velika šansa za Napredak, lopta proletela kroz peterac  posle centaršuta sa desne strane igrač Napretka Kočić nije glavom pogodio sa dva metra od gola

11` Rivali ravnopravni, Vojvodina za sada nije nametnula dominaciju

8`Dinamična utakmica, ali pravih šansi još nije bilo

3` Dosta trčanja na samom početku utakmice

Pred početak utakmice igrači odali poštu preminulom velikom kantautoru Đorđu Balaševiću

SASTAVI

VOJVODINA:Nikola Simić, Marko Bjeković, Mladen Devetak, Nemanja Čović, Stefan Đorđević, Nikola Drinčić, Veljko Simić, Petar Bojić, Slavko Bralić, Aranđel Stojković, Miljan Vukadinović

NAPREDAK: Miloš Ostojić, Miloš Milovanović, Jovan Marinković, Bojan Čečarić, Ognjen Mršić, Srđan Kočić, Milan Spremo, Lazar Milošev, Saša Marjanović, Nemanja Milovanović, Marko Bačanin