Evrokup: Tesna pobeda Partizana

03.02.2021. 23:01 23:36

U četvrtom kolu Top 16 faze Evrokupa u košarci ekipa Partizana savladala je Lokomotivu 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13).

Sve ličilo na ranije mečeve Partizana. Bez hrabrosti, sa mnogo izgubljenih lopti, promašenih zicera i promašenih otvorenih šuteva. Ipak, kolo sreće se okrenulo, ovoga puta, sa malo želje i požrtvovanosti, bolje igre u odbrani a brže u napadu Partizan je ostvario pobedu koja može značiti nastavak takmičenja u Evrokupu.

Gosti su bolje otvorili meč, Kroford, Hervi i Linč održavali su vođstvo Lokomotive i činilo se da će meč otići na njihovu stranu. Međutim u trećoj četvrtini zahvaljujući centru crno-belih Miki, i nešto boljom odbranom Partizan je uspeo da održi malu prednost gostiju i taj deo meča dobije 17:8.

Poslednja četvrtina bila je neizvesna, gosti su ponovo vodili. Važne trojke za domaće pogodili su Perkins, pa Jaramaz, istakao se i Tomas. Gosti ponovo snažni u odbrani, ali Partizan izjednačuje rezultat dok Lokomotiva gubi loptu u napadu, bilo je 69:69. Perkins je loše organizovao napad Partizana, izgubio je loptu ali je ponovo iščupao Linču iz ruke i pogodio polaganje na drugi obruč. Ostalo je još 4 sekunde za napada koje gosti nisu iskoristili. Beograđani su imali čak 22 izgubljene lopte a Lokomotiva 17.

Partizan ima dve pobede i dva poraza i velike šanse za plasman u Top 8 fazu takmičenja Evrokupa. Sledeći meč igra 3. marta protiv  Trenta u Italiji od 20.00.

Partizan-Lokomotiva 71:69 (22:24, 13:24, 17:8, 19:13)

BEOGRAD: Hala sportova Ranko Žeravica, bez prisustva publike, sudije: Hristodulu, Bisang, Udijanskij.

PARTIZAN: Mika 8 (6sk), Zagorac, Pejdž 8, Dangubić, Jaramaz 11 (4as, 6il), Veličković 9, Perkins 9, Janković 3, Radovanović, Tomas 23 (8sk), trifunović, Mozli.

LOKOMOTIVA: Vilijams-Gos 5, Kamings 5, Hervi 15 (12sk), Motovilov 6, Kalneites 2, Ilnicki, Kuzminskas 2, Linč 10, Martijuk, Kroford 16, Gordon 7, Emčenko 1.