Superliga Srbije: Završen gradski derbi Vojvodina-Proleter (2:0)

17.12.2020. 14:42 18:38

Na Stadionu „Karađorđe“ kraj novosadskog superligaškog derbija Vojvodina - Proleter, Vukadinović dao gol za Vojvodinu u 52. minutu, ponovo Vukadinović, 92. minut

94` Sudija svira kraj meča

92` Vukadinović daje gol, 2:0 za Vojvodinu, prodor sa leve strane, centaršut Gemovića strelac sam pred golom lako pogađa

88` Glavama se sudarili Ilić i Čović, nastavljaju meč

86` U Vojvodini umesto Mrkaića ušao Bjeković

83` Proleter propustio najbolju šansu za izjednačenje, Galić šutno po zemlji pored stative sa desetak metara, posle centaršuta koji je Galića ostavio bez bloka. Čović iz Vojvodine dobio žuti karton

77` Kojića u Proleteru menja Galić, Drinčić iz Vojvodine dobio žuti karton

73`Vukadinović zatresao mrežu Proletera, ali sudija nije priznao gol, lopta je Vukadinovića pogodila u levu ruku pre toga

72`Prilika za Vojvodinu posle kornera, izveo ga Drinčić, odbrana Proletera na kraju izbacila loptu u polje

69` Leandro iz Proletera dobio žuti karton, takođe i trener Vojvodine Lalatović

64` U Proleteru Živojinovića zamenio Knežević

63` Lep šut Čovića sa 17-18 metara, golman Proletera Petrić brani

62`Igrači oba tima diktiraju vrlo žestok ritam

57` Mrkaić pao posle kontaka sa Brazilcem Leandrom u šesnaestercu, sudija smatra da nije penal

56` Još jedna opasna akcija Vojvodine, golman Proletera Petrić jedva je presekao pas napadača Vojvodine sa leve strane, sve se dešavalo oko peterca

52` Vukadinović pogodio 1:0  za Vojvodinu, Stojković dao izvanrednu dugu loptu- Vukadinović pretrčao čuvare i iz poluokreta vrlo preciznim udarcem sa desne strane pogodio desni ugao gola Proletera

50` Ilić iz Proletera dobio žuti karton

46` Krenulo drugo poluvreme, u Vojvodini Vukadinović umesto Zukića

45` Kraj prvog poluvremena

43`Andrić iz Vojvodine dobio žuti karton zbog oštrog starta nad Kovačevićem

41`Napad Vojvodine dugo trajao, odmah usledio novi i prodor Đorđevića vrlo blizu gola Proletera sa leve strane, ali pas nije prošao

38` Sada Proleter više pritiska

35` Šut Babića sa nekih devetnaest metara, loptu je zahvatio pre nego što je pala na travu, snažan šut, ali mu je lopta prešla preko noge

30` Čović iz Vojvodine pokušao makazicama posle centaršuta sa desne strane

27`Sada Vojvodina drži konce utakmice, imala je seriju opasnih napada

25` Mrkaić lepo šutira iz okreta, zagradio se posle centaršuta, lopta ide pored stative, šansa za Vojvodinu

22` Opasna akcija Vojvodine,na kraju je Zukić bio u ofsajdu

20` Vojvodina odmah uzvratila, Drinčić dobio povratnu loptu, šut iz trka, njegov projektil otišao je preko gola

19` Ovaj deo utakmice pripada Proleteru, u poslednjih nekoliko minuta više napada

15` Velika šansa za Proleter, Babić u naletu pogodio golmana Vukliša kad mu se odbila lopta a gol Vojvodine je bilo prazan, prethodila je brza akcija protkana lepim asistencijama

11` Ritam i dalje vrlo visok, rivali ravnopravni

6` Čović  šutirao iz punog trka, nakon što mu je Mrkaić lepo ostavio loptu petom, lopta je proletela pored gola Proletera

4` Krenulo vrlo dinamično, Vojvodina je dva puta napala brzim  dodavanjima, ali je nedostajao završni pas

1`Počelo minutom ćutanja za preminulog trenera TSC-a Zoltana Saboa, nekadašnjeg igrača Vojvodine i Partizana

Sastavi:

VOJVODINA: Goran Vukliš, Mladen Devetak, Nemanja Čović, Dejan Zukić, Stefan Đorđević, Nikola Andrić, Nikola Drinčić, Đorđe Đurić, Momčilo Mrkaić, Miodrag Gemović, Aranđel Stojković

PROLETER: Nikola Petrić, Ognjen Mitrović, Milan Mirosavljev, Bojan Kovačević, Pinto Leandro., Jovan Ilić, Aleksandar Andrejević, Branislav Milošević, Siniša Babić, Viktor Živojinović, Lazar Kojić