U Novom Sadu 302 novozaraženih, 80 manje nego dan ranije
Tokom prethodnog dana u Vojvodini je registrovano 1.293 nova slučaja. U svim opštinama registruju se visoki nivoi obolevanja, saopštio je Institut za javno zdravlje Vojvodine.
Po broju novih slučajeva najveći broj je registrovan u Novom Sadu, 302. Situacija je i dalje kritična u Pančevu, Zrenjaninu, Kikindi, Somboru, Subotici i Sremskoj Mitrovici.
Institut za javno zdravlje Vojvodine i dalje ocenjuje epidemiološku situaciju u AP Vojvodini kao vanrednu, sa stabilizacijom trenda obolevanja na visokim nivoima.
U ovom trenutku broj registrovanih aktivnih slučajeva u AP Vojvodini je 42.415. Institut procenjuje da je taj broj daleko veći. Najveći broj registrovanih aktivnih slučajeva je u Novom Sadu, 11.923, potom sledi Pančevo sa više od 4.200, Subotica i Zrenjanin sa više od 2.800, Bačka Palanka sa više od 1.700, Kikinda sa više od 1.300, Sremska Mitrovica, Vrbas i Ruma sa više od 1.100 registrovanih aktivnih slučajeva.
Zdravstveni sistem je i dalje u izuzetno teškoj situaciji. Zaposleni u zdravstvu ulažu maksimalne napore da održe funkcionisanje sistema.
U ovom trenutku na teritoriji svih opština i gradova situacija se ocenjuje kao vanredna.