Odbojkaši Novog Sada ubedljivi u vojvođanskom derbiju

23.11.2020. 10:46 10:50
Izvor: Tomo Micić predvodio plavo-bele sa 20 poena/Dnevnik

NOVI SAD: Posle kiksa u Paraćinu protiv Borca, odbojkaši Novog Sada Maneksa vratili su se na pobednički kolosek.

U vojvođanskom derbiju, u okviru Prve lige, ubedljivo su nadigrali ekipu Jedinstva iz Stare Pazove sa 3:0 (25:23, 25:21, 25:19). Samo sat i pet minuta bilo je potrebno timu trenera Milivoja Radisavljevića da gostima „uzme meru“, iako su se oni, kao sastav sa superligaškim iskustvom, dobro držali u prva dva seta. Novosađani su barem privremeno zaposeli vrh tabele, ali je do sada neporažen tim Metalac Takovo odigrao dve utakmice manje.

Zaboravili smo brzo poraz iz Paraćina, što je moglo da se primeti u susretu sa Pazovčanima. Znali smo da ulazimo u izuzetno težak duel, ali smo držali sve pod kontrolom. Igrali smo na maksimumu i pružili sve od sebe, jer prosto smo morali da pobedimo, prokomentarisao je utakmicu korektor Novog Sada Tomo Micić, koji je predvodio domaćina sa 20 poena.

Sledeći izazov plavo–bele čeka u Velikom Gradištu, gde idu na megdan ekipi iz donjeg dela tabele i tu ne bi trebalo da bude nikakvog iznenađenja.

Biće to teško gostovanje za nas, jer je Veliko Gradište nezgodan tim, za koji je poznato da se dobro brani. Moraćemo da napadnemo iz sve snage, da uđemo koncentrisani u utakmicu i da tako potvrdimo pobedu nad Jedinstvom, veli Micić.

On je ove sezone pojačao Novi Sad i, uz Miloša Vemića i Nemanju Čubrila, čini trojac iskusnih superligaških i internacionalnih igrača, koji, u kombinaciji s ostatkom mladog sastava, želi da se plasira u viši rang. Za sada su, pored poraza u Paraćinu, plavo–beli, takođe u pet setova, izgubili samo još od Metalca.

Sigurno je da možemo da im se revanširamo, jer nas oni u Novom Sadu nisu pobedili njihovim kvalitetom, nego smo mi grešili i prepustili im utakmicu. Naši momci jesu mladi, ali su perspektivni i velika je budućnost pred njima. Mnogo i kvalitetno se radi i mislim da ova ekipa može da napravi dosta dobar rezultat i da ostvari cilj, a to je ulazak u Superligu, poručio je Micić.