Sremska liga: Martinčani sve bliži vrhu

11.11.2020. 09:52 09:53

Borac (M) - Sloga (V) 3:0 (1:0)

MARTINCI: Igralište Borca, sudija Tošić (Stara Pazova). Strelci: T. Vuletić u 29, Vukotić u 48. i Marjanović u 69. minutu. Žuti kartoni: T, Vuletić, Stajčić, Maricki (Borac), Erceg, Lošić, D. Marković, Lazić (Sloga).

BORAC: Jandrić 8, T. Vuletić 7, Stajčić 7, Zoranović 7, Maricki 7, Nenadović 7, M. Vuletić 9, Prijić 7 (Božić), Šarčević 7 (Vuletić 9), Marjanović 8 (Lazić 7), Đilas 7 (Šojić).

SLOGA:  Erceg 8, Lazić 6 ( Čenić), Jovanović 6, Jandrić 87 Lošić 6, N. Marković 6 (Dragičević), Stanić 6, Pupovac 6 (Mijatović), Jorgić 6 (Lazičić), D. Marković 6, Jerković 6.

Martičani su u prvih pola sata potpuno dominirali na terenu. Protivnik je bio sabijen u svoj kazneni prostor i samo se čekao trenutak kada će domaćini načeti gostujuću mrežu. Ali, u 22. minutu Prijić nije iskoristio najstrožu kaznu. Golman gostiju Erceg je obranio njegov traljav šut . U 29. minutu sjajna akcija domaćih koju je  započeo Marko Vuletić, zatim je lopta došla do Prijića, koji vraća loptu unazad, a na nju je natrčao  T. Vuletić i sa pet metara pogodio gostujuću mrežu.

U drugom poluvremenu trener Borca Gavrilović u igru je uveo  centarfora Vukotića, koji odmah pogodio  sa nekih 15 metara posle akcije Marka Vuletića. Nakon toga Marko Vuletić, koji je pružio najbolju partiju u dresu Borca, imao je dve sjajne prilike da se upiše i u listu strelaca. Bili su to šutevi s 16 metara. Posle trećeg gola domaćih, gosti su preuzeli inicijativu, ali čvrtsta odbrana Borca nije dozvolima gostima da postigne ni počasni pogodak.

Z. Krstić

Rudar - Železničar 2:4 (2:3)

VRDNIK: Igralište Rudara, sudija Despotović (Ogar). Strelci: Majkić u 5. i Miloš Lužajić u 36. za Rudar, a Mandić u 10. i M.  Mitrović u 19, 39. i 83. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Gerbec, Miloš Lužajić, Trivunčić (Rudar), brtka (Železničar).

RUDAR: Milanović 6, Manojlović 7, Ninković 7, Dragutinović 7, Žugić 7, Gerbec 7, Milan Lužajić 8 (Zojutro), Miloš Lužajić 7, Majkić 7, Trivunčić 7 (Gavrić), Babnik 7.

ŽELEZNIČAR: Blagojević 7, Rakar 7, Sokolović 7, Plećaš 7, Ž. Mitrović 8, M. Mitrović 9, Brtka 7,  Zorić 7, Mandić 7, Denić 7 (Kovačević 7), Dimitrijević 7.

Bilo je u ovom meču dosta izvanrednih prilika,  ne samo za goste, već i za domaće. U stvari, je domaće je skoro sam savladao Milan Mitrović, strelac tri gola. Jedan  je postigao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara. Golman domaćih Milanović nije ni video loptu, jer je bila veoma brza, uletila je kao tane u mrežu.

I. Sretić

Hajduk (V) - Radnički (Š) 1:2 (1:0)

VIŠNJIĆEVO: Igralište Hajduka, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Nježić u 20. za Hajduk, a Stojšić u 50. i Drča u 60. minutu za Radnički.Žuti kartoni: Kovačević, Petaković, Veteha, Grujičić, Stojaković, Perić (Hajduk), Utvić, Drča, Stojšić, Aleksić, Vuković (Radnički).Crveni kartoni: Sarić (Hajduk), Utvić, Vuković (Radnički).

HAJDUK: Mitrović 8,5, Radovanović 7,5, Sarić 7,5, Stojaković 7,5, Bakajlić 7,5, Kovačević 7,5, Todorović 7,5 (Petaković 7,5), Nježić 7,5, Veteha 7,5, Grujičić 7,5 (Petrović 7,5), Perić 7,5.

RADNIČKI: Nikolić 7, Utvić 7, Aperlić 7, Drča 7, Stojšić 7, Šuša 7, Vojnović 7, Dobrojević 7 (Vuković 7), Grumić 7, Aleksić 7, Starovlas 7.

Domaćini su pružili odličnu prartiju protiv favorizovanih Šiđana. Po igri gosti ne zaslužuju mesto gde se nalaze. Igrali su slabo, ali su ipak osvojili bodove.

S. Tomašević

PSK Putinci - Napredak (P) 0:2 (0:0)

PUTINCI: Igralište kraj Kudeljare, sudija Meničanin (Vrdnik). Strelac: Mitrović u 77. i 82. minutu. Žuti kartoni: Kljajić, Inđić, Pavković, Jovanović (PSK Putinci), trener Gužvić, Ragastovac, Savković (Napredak).

PSK PUTINCI: Milošević 7, Kljajić 7, Inđić 6, Cvetinović 7, Jovanović 7, P. Malbaša 6, Pavković 6,  Vidaković 6, Zeljko 6 (Pešut), Dukić 6 (Stjepanović 6 (Kondić).

NAPREDAK: Nikolić 8, Kočijašević 8 (Lazić 8), Ćalić 8, Ragastovac 7, Jovanović 7, Savković 7, Mitrović 9, Todorović 7, Vukin 7 (Gagić), Ružičić 7, Poljak 7.

U Putincima je odigrana kvalitetna utakmica. Obe ekipe su igrale otvoreno i napadački. Domaći nisu mogli ni sa gol linije da ugruraju loptu u mrežu. Zato je Mitrović, u finišu utakmice, sve domaće promašaje kaznio veoma efektnim golovima. Jedan je postigao sa više od 30 metara. Lopta je fijuknula u same rašlje.

Č. Jovičić

Hajduk (B) - LSK 1:0 (1:0)

BEŠKA: Igralište  Hajduka, sudija Stojković (Dobrnci).Strelac: krstić u 7. minutu.

HAJDUK: Ralić 7, Popović 7 (Vuković 7), Katić 7 (Čiča), Stojanović 7, S. Kovačević 7, Ivaniš 7, Geogijev 7, Nedimović 7, Karać 8, Krstić 8 (Đorđević), D. Kovačević 7 (Zekić).

LSK: Teodorović 7, Šeik 6, N. Dronić 6, Dragišić 6, Polovina 6, Morak 6 (Vukolić), Todorović 6, Ribić 7, Savić 7, Milićević 6, Malinović 6.

Gosti su se od prve minute opredelili za odbranu svog gola, a domaći da napadnu i da ugroze gol Teodorovića. U 7. minutu radost na stadionu: Karać je poveo akciju i kada je bio nadomak gola gostiju vratio je loptu unazad, na nju natrčava Katić i sa 16 metara gađa same rašlje. Imali su domaći potom još dve prilike. Jedna lopta je pogodila stativu, a drugu domaću šansu zaustavio je golman Teodorović.

U nastavku, Beščani su opsedali gol gostiju. Igrala se prava viktorija. Ali, lopta nije htela u mrežu gostiju. Karać je pogodio stativu, a Vuković je uzdrmao prečku.

M. Batalo

Sloven - Donji Srem 1:0 (0:0)

RUMA: Stadion Slovena, sudija Ranković (Jarak).Strelac: Jovanović u 69. minutu. Žuti kartoni: Mandić, Jovanović (Sloven), Jurišić, Nović, Perišić, Radovanović (Donji Srem). Crveni karton: Jurišić (Donji Srem).

SLOVEN: Veselinović 7, Adamović 7, Mandić 7, Kalajdžić 7, Jović 7, Samardžić 7 (Petković), Topić 7 (Ivanković 7), Jovanović 9, Maslić 7 (Čvorkov 8), Stoisavljević 7 (Batalo), Sremčević 7 (Branković 7).

DONJI SREM: M. Mitrović 7, S. Radosavljević 6, Jurišić 6, Krivokuća 6, Perišić 7, Marković 7, Vukmanović 8, Radovanović 6, Rajić 6, Nović 6, Radivojević 7.

Na stadionu Slovena igralo se zanimljiv fudbal. U prvom poluvremenu domaći su bili  mnogo bolji rival. Imali su i tri uzezetne šanse. Dva puta je bio u prilici Adamović i jednom Maslić. Kod gostiju Marković se dva puta obrukao.

U nastavku Rumljani igraju mnogo bolje, i plod takve napadačke igre je minimalna ali zaslužena pobeda. Radost u Borkovačkoj dolini doneo je Borislav Jovanović. Bio je to šut s 30 metara i lopta je završila u samim  rašljama.

G. Sučević

Borac (K) - Sremac (D) 1:0 (1:0)

KLENAK: Igralište Borca sudija Blažon (Ruma). Strelac: Balaban u 20. minutu (autogol). Žuti kartoni: D. Matić, Mirković (Borac).

BORAC: Ilić 7, Aćimović 7, Mirković 7, B. Samardžić 7 (M. Samardžić), Vukosavljević 8, V. Matić 8, D. Samardžić 8, Pjevac 8, D. Matić 7, Pešterac 7 (Sutara 7), Stojković 8.

SREMAC: Stanisavljević 7, Putica 7, V. Kordolup 7, Vukajlović 7, R. Ašćerić 7, Jež 7, N. Kordolup 7, Lazić 7, Pavlović 7, Balaban 7, A. Naglić 7.

Bila je to čvrsta i borbena utakmica, sa veoma malo šansi. Domaći su iskoristili jednu i tako zasluženo slavili. Najzasližniji za domaću pobedu bio je Dalibor Samardžić, koji je posle izvanrednog centaršuta primorao Balabana da ugura loptu u sopstvenu mrežu, jer je ona već prelazila gol liniju.

Z. Perić

Ljukovo - Partizan 2:1 (2:0)

LJUKOVO: Igralište Ljukova, sudija Grbatinić (Adaševci). Strelci: Milanović u 14. i Mrkela u 38. za Ljukovo, Mlađenović u 59. minuti za Partizan. Žuti kartoni: Stojanac, Lukač (Ljukovo), Vladimr Petrović, Matijević, Gačić (Partizan). Crveni karton: Veljko Petrović (Partizan).

LJUKOVO: Opačić, Grković (Fet), Stojanac, Nikolić, Uzelac, Mrkela, Čučković, Milanović (Bulat), Dubajić, Ljubinković, Lukač.

PARTIZAN: Stajčić, Đurović, Veljko Petrović, Vuletić, G. Radović, Vladimir Petrović, Mirković, Matijević, M. Radović, Gačić (Jovanović), Mlađenović.

Igrači Ljukova potpuno su nadigrali samo borbene goste i već u prvom poluvremenu poveli su 2:0. Imali su domaći još nekoliko prilika do dođu do još ubedljivijeg rezultata.

U nastavku, gosti su pokušali da dođu do povoljnijeg rezultata. I uspeli su da smanje preko Mlađenovića, koji je sam izigrao domaću odbranu. U finišu umalo da gosti odnesu bod. Ali, lukavi šut Vladimira Petrovića završio je na prečki. Lopta je pala na samu gol - crtu, ali nije ušla u domaću mrežu.

N. Trkulja

Mitros - BSK 4:1 (1:1)

SREMSKA MITROVICA: Stadion Mitrosa, sudija Ipač (Maradik). Strelci: Milošević u 10, Trubić u 60, Simjanovski u 65, i Malinović u 83. (iz penala) za Mitros, a Cvjetić u 21. minutu za BSK. Žuti kartoni: Oparušić (Mitros), Mrvičin, Cvjetić, Jakšić (BSK).

MITROS: Dudić 7, Simić 7, Oparušić 7 (Mađarovski), Simjanovski 7, Grbić 7, Malinović 7, Borovac 7, Milošević 7 (Santovac), Babić 7, Trubić 7 (Vranješević), Kovačević 7 (Maglić).

BSK: Sakan 6, T. Plemić 6, Jakšić 6, Mrvičin 5, M. Laketić 5, Bakić 6, Cvjetić 6, Zeljković 6 (Mitrović), Dragojević 6, D. Lukić 6, Ž. Ćirić 6.

Tek u nastavku mesari su ostarili očekivanu pobedu, ali glavni „igrač“ za prelomni trenutak utakmice bio je Bojan Selaković - pomoćni sudija, koji je pustio Trubića da postigne gol za domaće iz čiste ofsajd pozicije.

M. Ilić

RUMA: Sloven - Donji Srem 1:0, MARTINCI: Borac - Sloga (V) 3:0, VIŠNJIĆEVO: Hajduk - Radnički (Š) 1:2, LJUKOVO: Ljukovo - Partizan 2:1, BEŠKA: Hajduk - LSK 1:0, VRDNIK: Rudar - Železničar 2:4, KLENAK: Borac - Sremac (D) 1:0, PUTINCI: PSK Putinci - Napredak (P) 0:2.

1.  Radn. (Š)      15     11     3      1      43:10        36

2. Napredak (P) 15     11     3      1      31:15        36

3. Sloven  15     9      3      3      29:11        30

4. Donji Srem     15     9      2      4      31:15        29

5. Borac (K)       15     7      4      4      23:22        25

6. Železničar   15     7      3      5      32:23        24

7. Borac (M)      15     7      3      5      18:12        24

8. Partizan       15     7      3      5      20:20        24