Druga futsal liga Srbije: Vadaski čuva Bečejce

05.11.2020. 11:21 11:23
Izvor: V. Jankov/Gužva pred golom Jastrepca

Izvanredna igra oba rivala kraj Tise. Od prvog do poslednjeg  minuta igralo se u izuzetnom ritmu i, upravo, zbog toga ponestajalo je koncentracije u završnici napada, što su golmani koristili i bili najustaknutiji igrači svojih ekipa.

To se pogotovo odnosi na čuvara mreže Bečejaca Savu Vadaskog, koji je u 16 navrata spasao svoju mrežu i kome je malo nedostajalo da utakmicu završi bez primljenog gola.

Mada u prvom poluvremenu nisu viđeni golovi, tempo je bio ubitačan, a što se mreže nisu tresla „krivci“ su, između ostalog, golmani. Korać je u 4. minutu bio najbliži pogotku, ali se isprečila stativa.

U nastavku su domaći brzo došli do vođstva. Bodonji je u 25. minutu povukao napad Bečejaca i pravovremeno uposlio Damira Mačiženskog, koji iz prve šitirao i, najzad, nalazi lopti put do mreže. Samo tri minuta kasnije Vukajlović je uzdrmao stativu. A onda je u 34. minutu posle prodora Arđeljana  Srđan Golub i doveo Bečejce u vođstvo od 2:0.

Poslednja dva i po minuta ekipa iz Blaca je igrala bez golmana i opsedala gol domaćina, ali su uspeli samo preko  Petrovića da ublaže poraz.

V. Jankov

Bečej – Jastrebac    2:1  (0:0)

BEČEJ: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“, .sudije: Mijailović i Sarka (Vršac) Strelci: Mačiženski u 25, i Golub u 34, za Bečej; a Petrović u 39. minutu za Jastrebac.  Žuti karton: Rajković (Jastreac). Nagomilavanje prekršaja: Bečej 4 (2 2), Jastrebac 8 (3 5)

BEČEJ: Vadaski (16 odbrana) 9, Novaković 7,5, Golčub 8, Korać 7,,5 Bodonji8, Marinković -, Arđeljan 7,5, Pokrajac 7, Mačiženski 8, Kobiljski -, Božičić -, Arvai 7.

JASTREBAC: P. Nikolić (11 odbrana) 7,5, J. Trojanović 7, P. Nikolić 7, Knežević 7,5, Spasić 7, Čolić -, Petrović 7, Rakić 6, Milosavljević -, Urošević 6,5, S. Trojanović 6, Miljković 7, Vukajlović 7, Rajković 7.

Druga futsal liga

Bečej - Jastrebac 2:1, Tisa - Forum 5;2, SAS - Ivanjica 1:4, Zufo - Metalac Kolorado 10:1, Banjica - Loznica 3:5,  Ivanjica - Palež 5:2. Leskovac- SAS (odloženo) 6:1