Sremska liga: Miloš Savić doneo pobedu

04.11.2020. 12:07 12:08

Bila je to čvrsta i borbena utakmica s  malo šansi. Domaći su iskoristili dve i tako zasluženo slavili.

LSK - Borac (K) 2:0 (1:0)

LAĆARAK: Igralište LSK-a, sudija Šljepica (Novi Banovci).Strelci: Bosančić u 7. (iz penala ) i Savić u 77. minutu. Žuti kartoni: Šćurk, Bojić (LSK), Vukosavljević (Borac).

LSK: Teodorović 8, Dragišić 7, Šćurk 7 (Morak), Savić 9, Bosančić 8, Bojić 7, Vukolić 7, N. Dronić 7, Polovina 7 (Todorović), Milićević 8 (Malinović), Ribić 8.

BORAC: Stjepanović 7, Aćimović 6, Mirković 6, B. Samardžić 6, M. Samardžić 6, Vukosavljević 6, V. Matić 6, D. Samardžić 8, Pjevac 8, Pešterac 7 (Vasiljević), Stojković 7 (N. Samardžić).

Najzasližniji za domaću pobedu bio je Miloš Savić. Nad njim je načinjen penal, a uz to je bio i strelac drugog gola. Izvanredno su igrali gosti u drugom poluvremenu, ali nisu uspeli da realizuju ni jednu priliku.

A. Teodorović

Sremac (D) - Rudar 2:1 (0:1)

DOBRINCI: Igralište Sremca, sudija Grbatinić (Adaševci).Strelci: Putica u 58. i Jež u 71. za Sremac, a Trivunčić u 26. minutu za Rudar. Žuti kartoni: Balaban, R. Ašćerić, Vidakov, A. Naglić (Sremac), Majkić, Manojlović, Miloš Lužajić (Rudar).

SREMAC: Cvetković 7, Putica 7, V. Kordolup 7, Vukajlović 7 (Jež 7), R. Ašćerić 7, Vučković 7, N. Kordolup 7, Vidakov 7, Pavlović 7, Balaban 7, A. Naglić 7.

RUDAR: Milanović 7, Manojlović 7, Ninković 6, Milan Lužajić 6, Gravara 6, Gerbec 6, Zojutro 6 (Ilkić 6), Babnik 7, Miloš Lužajić 6, Trivunčić 7.

Bilo je u ovom meču dosta prilika za domaćine, uz odličnu igru, ali tek je u nastavku slomljen  snažan otpor gostiju iz Vrdnika.Tako su domaći slavili posle punih šest kola, ali teškom mukom su došli do sva tri boda.

P. Radovac

Sloga (V) - Hajduk (V) 4:1 (1:1)

VOGANJ: Igralište Sloge, sudija Despotović (Ogar).Strelci: Stanić u 23, Pupovac u 77, Jerković u 88. (iz penala) i Mijatović u 89. za Slogu, a Grujičić u 20. minutu (iz penala) za Hajduk. Žuti kartoni: Dragičević, Mijatović (Sloga), Petaković, Tomšić (Hajduk).

SLOGA: Erceg, Matić, Jovanović, Jandrić, Lošić (Dragičević), N. Marković, Dostanić (Mijatović), Stanić (Čenić), Petrović (Lazić), Pupovac, Jerković.

HAJDUK: Mitrović, Radovanović, Sarić, Bakajlić, Kovačević, Todorović, Petaković, Veteha, Grujičić, Tomšić (Damjanović), Perić.

Voganjci su pružili odličnu prartiju protiv dosta nezgodnih i borbenih gostiju iz Višnjićeva. Njihov žilav otpor slomljen je tek u finišu susreta, kada su domaćini postigli tri gola i došli do ubedljive i zalužene pobede.

G. Vasić

BSK - PSK Putinci 2:2 (1:1)

BEŠENOVO: Igralište  BSK-a, sudija Kavgić (Ruma). Strelci: Ž. Ćirić u 23.i Mrvičin u 60. za BSK, a Pavković u 2. i Medić u 77. minutu za PSK Putince. Žuti kartoni: Skorupan, B. Ćirić (BSK), P. Malbaša (PSK Putinci).

BSK: Sakan 7, Mrvičin 7, M. Laketić 7, D. Laketić 7,  U. Plemić 7, Zeljković 7, Skorupan 8 (Cvjetić 7), D. Lukić 7, Dragojević 7 (Mitrović 7), Ž. Ćirić 7, B. Ćirić 7.

PSK PUTINCI: Milošević 7, Kljajić 7, Jovanović 7, P. Malbaša 7, Pavković 7, Stjepanović 7, Cvetinović 7, Zeljug 7, Vidaković 7 (N. Malbaša), Zeljko 7 (Medić 7), Dukić 7.

U Bešenovu je odigrana kvalitetna utakmica. Obe ekipe su igrale otvoreno i napadački. Domaćini su od prvog minuta žestoko napali.  Ali,  šok za domaćie već u 2. minutu -  Pavković je pogodio mrežu. Uspeli su igrači BSK-a i da izjednače  i da nadigraju rivala, a u nastavku i da povedu.

U jednom trenutku domaća odbrana se nedopustivo opustila, i odmah su to gosti kaznili.  Posle toga domaći su pokušali ponovo da postignu gol, ali je  gostrujuća odbrana odolela svim  njihovim napadima.

M. Ilić

Partizan - Hajduk (B) 3:0 (1:0)

VITOJEVCI: Igralište Partizana, sudija Mijanović (Adaševci). Strelci: Vladimir Petrović u 23. i 86. i Veljko Petrović u 55. minuti. Žuti karton: Veljko Petrović (Partizan).

PARTIZAN: Stajčić, Tripić 7 (Đurović 7), Veljko Petrović 7,5, Vuletić 7, M. Radović 7, Vladimir Petrović 8, G. Radović 7, Mirković 7, Matijević 7 (Gačić 7), Dobić 7 (Bosiljkov 7), Mlađenović 7 (Delić).

HAJDUK: Ralić 6, Vuković 6, Popović 6, Katić 6, Čiča 6 (Milosavljević), D. Kovačević 6, Ivaniš 6, Georgijev 6 (Nedimović), Karać 6, Krstić 7 (Đorđević), D. Kovačević 6 (Umičević).

Gosti su se od prvog minuta opredelili za odbranu svog gola, a domaći su uglavnom napadali. Imali su Vitojevčani nekoliko dobrih šansi, ali strelci su bili za malo neprecizni. A onda su  gosti srušili Dobića u svom kaznenom prostoru, kada je imao priliku da postigne gol. Siguran sa bele tačke je bio Vladimir Petrović.

U nastavku, Veljko Petrović je posle solo prodora postigao pogodak. Čak je prevario i golmana Ralića. U samom finišu utakmice Vladimr Petrović je bio još jednom strelac. Iskoristio je povratnu loptu i topovski je sa penaltika poslao u same rašlje.

N. Novaković

Železničar - Sloven 1:3 (0:2)

BEŠKA: Stadion Hajduka, sudija Čekičević (Morović). Strelci: Dimitrijević u 66. (iz penala) za Železničar, a Mandić u 28. i Maslić u 43. i 55. minuti za Sloven. Žuti kartoni: M. Mitrović, Dimitrijević (Železničar), Kalajdžić, Mandić (Sloven). Crveni karton: trener Sveta Petković (Sloven).

ŽELEZNIČAR: Blagojević 7,5, Rakar 7, Sokolović 7, Plećaš 7, Ž. Mitrović 7, M. Mitrović 7, Brtka 7 (Zorić), Prica 7 (Denić 7), Kovačević 6,5, Dimitrijević 7.

SLOVEN: Veselinović 7,5, Mandić 7,5, Kalajdžić 7,5, Jović 7,5, Samardžić 7,5 (Petković 6,5), Maslić 8, Topić 7,5, Ivanković 8 (Stevanović), Stanisavljević 7,5 (Marin), Adamović 7,5 (Branković 7), sremčević 7,5 (Kondić 7).

U prvom poluvremenu gosti sau bili mnogo bolji rival. Postigli su oba gola posle grešaka domaće odbrane. Posle kornera Blagojević je izbio loptu, ali nedovoljno daleko, Mandić je prihvatio  i vratio je u nebranjeni deo mreže. Kod drugog gola, Blagojević je ponovo odbio loptu, a Plećaš je kzakasnio i Maslić je  rutinski poslao loptu u mrežu.

U nastavku železničari su igrali mnogo bolje, i kada se očekivao gol domaćina, gosti su posle greške Dimitrijevića, koji je mislio da je lopta otišla u aut, postigli pogodak. Put lopti je “presekao” Maslić i ponovo je postao strelac. Posle toga, gosti su poklonili penal železničarima, a Dimitrijević je samo smanjio rezultat.

I. Đumić

Radnički (Š) - Ljukovo 2:0 (2:0)

ŠID: Stadion Radničkog, sudija Ljubinković (Ruma).Strelci: Grumić u 7. i Aleksić u 24. minutu. Žuti karton: Maljković (Ljukovo).Crveni karton: Maljković (Ljukovo).

RADNIČKI: Nikolić, Utvić, Aperlić, Drča, Stojšić, Šuša, Vojnović (Dobrojević), Sarić (Vuković), Grumić (Pavlović), Aleksić (Vlaisavljević), Starovlas (Subotić).

LJUKOVO: Opačić (L. Grković), Feg, Maljković, Stojanac, Nikolić, Janković, Uzelac (S. Grković), Mrkela, Čučković, Milanović, Bulat (Jež).

Igrači Radničkog potpuno su nadigrali borbene Ljukovčane. Šiđani su jednostavno šokirali goste brzim golom Grumića. Lopte se dokopao Aleksić, koji je prekinuo akciju gostiju, idealno uposlio Drču, ovaj je video usamljenog i nepokrivenog Grumića, koji je loptu samo rutinski ugurao u mrežu Opačića. Drugi gol domaći su postigli preko Aleksića. Bio je to precizan šut s 16 metara. Do kraja poluvremena, domaći su igrali napadački, a gosti, osim što su zamenili golmana Opačića, gotovo da nisu imali priliku da ugroze domaću mrežu.

U nastavku, Ljukovčani su pokušali da dođu do povoljnijeg rezultata. Ali, one prave šanse nisu imali, a odlični domaćii nisu dozvoli, na čelu sa golmanom Nikolićem, da bilo šta učine gosti. Čak su domaćini mogli da zatresu gostujuću mrežu bar još jednom.

P. L. L.

Napredak (P) - Borac (M) 2:1 (1:0)

POPINCI: Igralište Napretka, sudija Blažon (Ruma).Strelci: Vukin u 7.i Todorović u 60. za Napredak, a Prijić u 69. minutu za Borac. Žuti kartoni: Lazić, Ragastovac (Napredak), Zoranović, Vukotić (Borac).

NAPREDAK: Nikolić 8,5, Kočijašević 7,5, Lazić 8 (Ćalić), Ragastovac 7,5, Jovanović 7,5, Savković 7,5, Mitrović 7,5 (Đurić), Todorović 8, Vukin 8, Ružičić 8, Poljak 8.

BORAC: Jandrić 7 (T. Vuletić), Stajčić 7, Zoranović 7, Nenadović 7, M. Vuletić 7,5, Vukotić 7,5, Prijić 7, Šarčević 7 (Šojić), Marjanović 7 (Lazić), Đilas 7.

U prvom poluvremenu, igrači Borca su pržili snažan otpor, i na poluvreme se otišlo sa golom razlike. Ipak, gosti su na kraju očekivano poraženi. U nastavku Popinčanii su bili mnogo bolji, mada se ne može da osporiti da su i gosti igrali dobro, i da su i oni, kao i domaći, propustili nekoliko šansi.

B. Petrović

Donji Srem - Mitros 3:1 (1:1)

PEĆINCI: Igralićšte Suvača, sudija Todić (Vrdnik). Strelci: Rajić u 20, Perišić u 68. i Marković u 69. (iz penala) za Donji Srem, a Trubić u 29. minutu za Mitros. Žuti kartoni: Marković, Perišić (Donji Srem), Cvijanović, Simjanovski, Simić (Mitros).

DONJI SREM: M. Mitrović (Jelača), S. Radosavljević, Krivokuća, Curaković, Živanović, Perišić, Marković, Vukmanović (Radovanović), Rajić, Jurišić (V. Ljubojević), Radivojević.

MITROS: Mršić, Simić, Oparušić, Simjanovski, Sremac, Grbić (Kovačević), Malinović (Borovac), Milošević, Trubić, Cvijanović, Vranješević.

Tek u nastavku, Pećinčani su ostarili očekivanu pobedu, koja je mogla biti i ubedljivija. Rajić je pogodio gostujuću mrežu posle uspešne akcije svojih saigrača. Perišić je bio strelac nakon šuta s 16 metara, a Marković sa penala. Predhodno je bio srušen Vukmanović u kaznenom prostoru gostiju.

M. Gmizić

Rezultati:

PEĆINCI: Donji Srem - Mitros 3:1, BEŠENOVO: BSK - PSK Putinci 2:2, POPINCI: Napredak - Borac (M) 2:1, VOGANJ: Sloga (V) - Hajduk (V) 4:1, ŠID: Radnički - Ljukovo 2:0, VITOJEVCI: Partizan - Hajduk (B) 3:0, LAĆARAK: LSK -Borac (K) 2:0, INĐIJA: Železničar - Sloven 1:3, DOBRINCI: Sremac - Rudar 2:1.