Plej-of za EP: Srbija u Oslu pobedila Norvešku sa 2:1

08.10.2020. 20:16 23:38
Izvor: Tanjug (Fredrik Varfjell/NTB scanpix via AP)

U Oslu završen meč, odnosno drugi produžetak utakmice , Sergej Milinković -Savić lobom dao gol za trijumf u 103. minutu, u 82. minutu Milinković-Savić doveo "orlove" u vođstvo, u 88. minutu izjednačio Norman

120` Kraj drugog produžetka i meča

119` Lukić zamenio Tadića

116` U Norveškoj izašao Alabdelui, ušao Hauge

109` Kolarov lepo šutirao iz slobodnog udarca, Jarstan odbranio

106` Izašao Lazović, ušao Gaćinović

105` Počeo drugi produžetak

103` Ponovo pogađa Sergej Milinković  Savić, Srbija vodi sa 2:1, ubrzo je prvi produžetak od 15 minuta završen. Sergej je dao gol fantastičnim lob-udarcem

100` Odbrana Srbije dobro interveniše posle kornera za Norvešku

95` Počeo prvi produžetak od 15 minuta

94` Završeno drugo poluvreme meča u Oslu, igraće se dva produžetka po 15 minuta

92` Milivojević dobio žuti karton

90` Igraće se četiri minuta tzv. nadoknade vremena

88` Norman pogodio sa ivice kaznenog porostora, Norveška izjednačila na 1:1

82` Sergej Milinković-Savić dao gol, Srbija vodi 1:0! Sergej je majstorski prihvatio loptu i posle šuta ona ulazi u gol tik uz stativu. Dao je gol minut nakon ulaska u igru. Tadić je centrirao a Aleksandar Mitrović asistirao

80` Milinković-Savić umesto Đuričića, a Milivojević menja Maksimovića

73` King probao sa prilične distance, Rajković lako brani

72`Kolarov dobro šutirao iz velike daljine, golman Norveške Jarstan uspeo da odbrani

71` Odegard šutirao sa distance visoko preko gola

66` U Norveškoj izašao Johansen, ušao King

60` Ristić dobio žuti karton zbog oštrog starta

57` Prilike za Srbiju kao na pokretnoj traci, ali gola nema, ovaj put Aleksandar Mitrović šutira glavom sa jedanaest metara, golman Norveške brani

55` Đuričić propustio šansu šansu za Srbiju, posle centaršuta fino je primio loptu, ali je šutno po sredini gola

49` Šesta šansa za Srbiju, Nemanja Gudelj posle centaršuta odlično šutira glavom, lopta za dlaku prolazi pored stative

47` U norveškoj reprezentaciji Norman umesto Henriksena, Norman ubrzo dobija žuti karton

46`Počelo drugo poluvreme

45` Završeno prvo poluvreme

35` Peta šansa za Srbiju, brz napad, Đuričić odlično dodaje Mitroviću, ovaj ne pogađa zicer sa pet metara

32` Prva šansa za Norvešku, posle kornera Nemanja Maksimović sa gol linije izbacio loptu

29` Korner za Norvešku, Srbija se odbranila, Tadić dobar u defanzivi

26` Opet opasan napad Srbije, kombinacija Ristić-Đuričić, ovaj drugi asistira, Mitrovića uspeva da omete štoper Norveške , Srbija je definitivno bolji akter

25` Još jedna šansa za Srbiju, Lazović odlično centrirao sa desne strane posle lepog dugog pasa Tadića,Mitrović i Đuričić za malo kratki iz blizine

22` Korner za Srbiju, posle odbijene lopte "orlovi" izveli nekoliko napada, reperezentacija Srbije za sada deluje ubedljivije

19` Tadić još jednom dobro zavrnuo loptu sa desne strane, sudija svira faul Aleksandra Mitrovića, zahvatio je loptu uz prekršaj

17` Tadić na desnoj strani izveo par driblinga, dao izvanredan visoki pas, Đuričić pokušao glavom, ali šut nije imao snagu. Treća šansa za Srbiju

9` Naši igraju vrlo visoko na polovini Norveške, pritiskaju ih i ne daju da organizuju igru, a na sredini terena pas igra "orlova" funkioniše vrlo dobro

7` Lazović imao odličnu šansu, posle pasa ostao je na desnoj strani i šutirao, ali Norvežani blokiraju. Pre toga Đuričić je posle dodavanja Tadića ušao u kazneni sa leve strane, ali nije dobro šutirao

NORVEŠKA: Jarstan, Alesami, Hovland, Ajer, Elabdeluji, Johansen, Eljenusi (Berge),Norman, Edegor-Haland, Serlot

SRBIJA: Rajković, Milenković, S. Mitrović, Kolarov, Lazović, Nemanja Maksimović, Gudelj, Đuričić, Ristić, Tadić, A. Mitrović