Ubedljiva pobeda Partizana protiv Venecije

06.10.2020. 22:53 23:15

BEOGRAD: Košarkaši Partizana pobedili su večeras Veneciju sa 95:73 u beogradskoj Hali sportova "Ranko Žeravica", u drugom kolu grupe A Evrokupa.

Posle dva poraza staru sezone, Partizan je do prvog trijumfa došao odličnom igrom u trećem kvartalu, ali i dosta boljem prisustvu i energiji u odnosu na prethodna dva meča.

U pobedničkoj ekipi najbolji je bio Rašon Tomas sa 22 koša, Kodi Miler Mekintajer postigao je 18 poena i imao šest asistencija, dok je Ognjen Jaramaz dodao 17.

Mičel Vot sa 16 poena bio je najzapaženiji u timu Venecije.

Crno-beli su odlično otvorili meč, stekli plus sedam, ali su gosti u finušu prve četvrtine uspeli da izjednače, da bi na poluvremenu Venecija imala minimalnu prednost.

Šćepanović: Velika pobeda, ali ništa ne dolazi preko noći

Trener košarkaša Partizana Vlado Šćepanović bio je zadovoljan posle pobede svog tima u drugom kolu Evrokupa.

Velika pobeda, ponosan sam na svoje momke. Zaslužili su ovo, naporno smo radili svaki dan. U sportu, posebno u košarci, ništa ne može da se desi preko noći. Ovo je proces. Imali smo tešku sitauciju zbog virusa, ali kada ste fer i iskreni prema sebi i timu, kada smo svi zajedno, niko ne može da nas dobije.

Ovaj tim ima sjajan potencijal, ali nam treba vremena. Ništa ne dolazi preko noći, rekao je Šćepanović posle meča za Sport klub.

Partizan je u trećoj deonci odigrao odlično i u napadu i odbrani i ovaj deo igre dobio je 33:15, što je i prelomilo meč.

Bilo je krucijalno od samog početka. S ovom energijom, odbranom i ponašanjem, svi smo pomagali jedni drugima i ovakve stvari samo tako možemo da uradimo. To je jednostavno, a s druge strane i komplikovano, zaključio je Šćepanović.

Treći kvartal doneo je odličnu igru Partizana, pre svega u odbrani, što su izabranici Vlada Ščepanovića znali da materijalizuju u ofanzivi.

Razigrani Tomas u ovom delu igre ubacio je 16 poena, a sve to kreirao je Miler Mekintajer, pa su crno-beli ovu deonici dobili 33:15.

Već početkom odlučujuće četvrtine, domaćin je stigao do plus 22, a u jednom trenutku susreta narasla je i do 26 poena.

Košarkaši Partizana sledeći meč u Evrokupu igraju protiv Uniksa na gostovanju 14. oktobra, pre toga ih očekuje duel sa ekipom Budućnosti u drugom kolu ABA lige.