NOVOSADSKA LIGA Veterničani ubedljivi u derbiju

06.10.2020. 10:52 10:56

Fudbaleri Veternika savladali su Fruškogorski partizan sa 4:0 (1:0).

Veterničani su i u derbiju nastavili jesenju žetvu bodova i sa novom pobedom pobegli su rivalima.

U otvorenoj igri na obe strane Miljan Srdanović je u finišu prvog dela doneo prednost Veterničanima. U nastavku se razigrao Aleksa Ušćumlić, povećao rezultat, a do kraja se još dva puta se upisao u strelce za ubedljivu pobedu.

M. Po.

VETERNIK: Igralište Veternika, sudija: Kampić (Novi Sad), strelci: Srdanović u 41. A. Ušćumlić u 55. 70. i 78. minutu. Žuti kartoni: Tešanović, Šurlan( Fr. partizan)

VETERNIK: Ivić, Ognjanović, Švonja (Tomić), Turalo (Jovanović), A. Ušćumlić (Đurica), Srdanović (Subašić), Gvozden, Vuković, Malinović, Nikolić, Čičić (Đokić).

FRUŠKOGORSKI PARTIZAN: Šurlan, Dević (Grlica), Simić, Mirić, Klincov, Babić (Bjelić), Ružić, Dulić, Trifunović (Grubjišić), Lazić (Prolić), Tešanović.

Šajkaš - Petrovaradin 5:0 (3:0)

Za ekipu Šajkaša utakmica sa Petrovaradinom posle dva kiksa bila od velike važnosti. Krenuli su momci Dušana Švedića od prvog minuta agresivno, gosti su se svim sredstvima branili i uspeli da odolevaju do 29. minuta, a onda je iz slobodnog udarca Milan Trivunović načeo mrežu solidnog Aleksandra Jovanovića. Nastavili su domaći u istom ritmu, pa je do poluvremena Milan Stanković sa dva gola doneo lepu prednost. U nastavku su Koviljčani povećali rezulta, a mlađani Stojan Malešević je prvencem u dresu Šajkaša  postavio konačan rezultat.

M. Po.

KOVILJ: Igralište u  Adi, sudija: Ćurčić (Titel), strelci: Trivunović u 29. Stanković u 34. i 45. Igračev u 72. i Malešević u 83. minutu. Žuti kartoni: Trivunović (Šajkaš), Museli, Koska (Petrovaradin).

ŠAJKAŠ: Popin, Vujinović (Malešević), Pavkov, Trivunović (Graorac), Radivojević, Majurić, Milanović (Rulić), Marcikić (Kunić), Igračev, Nikolaš, Stanković (Biškupović).

PETROVARADIN: Jovanović, Šavija, Ristivojević (Museli), Šimulija (Stefanović), Todorović, Momčilov (Vladisavljević), Surdučki, Koska, Knežić, Dermiši, Popović (Marković).

Titel  - Bačka (B)  1:2 (1:0)

U odličnoj utakmici domaćin je iskoristio bolju igru na početku i nakon centaršuta Doroslovačkog Kulja se lepo snašao i pogodio mrežu. U drugom poluvremenu domaćin su iz kontre imali tri odlične prilike ali su ih promašilia kazna je stigla u 90. i  93 minutu.strelci su bili Mandić i Milić.

TITEL: Igralište Titela,sudija: Ćulum )Šajkaš), strelci: Kulja u 7. za Titel, a Mandić u 90. i Milić u 93. minutu za Bačku. .

TITEL: Major 7, Radaković 7, Doroslovački ( Fodor 6), Jovanov 6 ( Hucki), Cvijić 6 (Karataševski 6), Kulja 7, Gardinovački 7, Todorović -(Sinani 6), M. Hornjik 7. A. Hornjik 6, Paunić 6.

BAČKA: Todorović 6, Brnbota 7, Slepčev 6 ( Šumar-), Linjački 6, Tancik 6, Rokvić 7, Kresoje 6 ( Štrbac), Milić 8, Milaković 7, Kovačević 6, Radosavljević 6 ( Mandić 7).

TSK – Bačka (Đ) 1:0 (1:0)

Posle kornera Jove Pupovca, najviši u skoku, bio je Aleksandar Plavšić, poslavši loptu iza leđa golmana Zlatana Smoljana. Nedugo potom, centarfor domaćina, zbog povrede lože, morao je van igre i to je otupelo oštricu napada Temerinaca.  Gosti iz Đurđeva u protokolu su imali sedmoricu Trivunovića, a najopasniji bio je Dušan, kapiten Bačke u 57. minutu, gađao je pod prečku, ali golman Dragan Vojvodić je preusmerio loptu u korner. Finiš su obeležile dve dobre odbrane Smoljana, osujetio je pokušaje Pupovca i Radina.

M. Menićanin

TEMERIN: Stadion TSK-a, sudija: Radinović (Beočin), strelac: Plavšić u 22. minutu, žuti kartoni: Stričević, Bobot (TSK), Dejanović, Bagić (Bačka).

TSK: Vojvodić 7, Knežević 7,5, Bobot 7, Stričević 7,5, Milosavljević 8, Soldat 6,5 (od 46. Radin 7), Kosić 7, Klaić 7, Plavšić 7,5 (od 37. Grgić 6, od 90. A. Nikolić - ), Pupovac 7, Grahovac 6,5 (od 56. Grlica 6, od 90. N. Nikolić - ).

BAČKA (Đ): Smoljan 7,5, Dragan Trivunović 6,5 (od 85. Prodanov - ), Ćirin 7, Dejanović 6 (od 46. Rogić 6), Vujović 7, Dangubić 6,5, Ž. Trivunović 7, Stanković 7, Bagić 6,5 (od 65. T. Trivunović - ), Dušan Trivunović 7, Dejan Trivunović 6,5.

Sirig – Fruškogorac 0:0

Prema svemu što su akteri pokazali, ishod je pravedan. Tokom prvog poluvremena, Luka Tarabić, golman Sirižana, imao je nekoliko dobrih intervencija, a naročito se istakao u 23. minutu, kada je izašao kao pobednik iz dvoboja sa Milojkom Jevtićem, najopasnijim igračem gostiju iz Sremske Kamenice. U nastavku, ritam je opao, domaćini su jalovo napadali, pa nisu rešili rebus pred golom Slobodana Lalića.

M. Men.

SIRIG: Sportski centar Preporod. Sudija: Tepić (Šajkaš). Žuti kartoni: Vulić, S. Brežnjak, Stojanović (Sirig), Stojšić, Perović, Glišić (Fruškogorac).

SIRIG: Tarabić 7,5, Vulić 6,5, B. Brežnjak 7 (od 73. S. Brežnjak - ), Petrović 7, Narančić 7, Dražić 7, Dekić 6,5, Stojanović 6,5 (od 89. Tomov - ), Ferati 6,5, Radovanović 7, Rajačić 6,5 (od 60. Misini - ).

FRUŠKOGORAC: Slobodan Lalić 7, Sapundžić 6,5, Stojšić 6 (od 60. Milosavić - ), Perović 7, Dragojlović 7, Škrbić 7, Jevtić 7, Glišić 6,5, Varničić 6,5, Pećić 7, Srđan Lalić 6,5.

Hajduk - Tatra 0:2 (0:0)

Mirisalo je dugo da bi fudbaleri Hajduka u susretu protiv fudbalera Tatre mogli do prvog  boda u prvenstvu, ali u tome ih je sprečio najmlađi u sastavu gostiju iz Kisača, Ivan Muha(16) koji je doneo prednost savladavši svog parnjaka na golu domaćina, Stefana Nikolića. Da bi na samom kraju pobedu gostiju potvrdio Miroslav Živojnov.

P. Bundalo

ČURUG: Igralište Hajduka. Sudija Kaplijev (Novi Sad). Strelci: Muha 65. i Živojnov 90. minutu. Žuti kartoni: M. Mikulić, O. Mikulić Hajduk.

HAJDUK: Nikolić, M. Mikulić (P. Samolovac), Lazić (Brančić), Grbić, Majski, Marković, Zrakić, Petrić (Popović), R. Samolovac, Vujičić, O. Mikulić.

TATRA: Milošević, Simčević, Dubačkić, Kojičić, Novičević, Haška, Radić, Muha (Pejašinović), Požvat (Panović), Živojnov (Munjas), Kedža.

Jedinstvo - Omladinac 3:2 (1:2)

Teško su Gospođinčani došli do trijumfa, iako su već u drugom minutu poveli posle lepog gola Petra Bubnjevića. Potom su gosti golovima Zeljkovima i Delića preokrenuli rezultat. Gosti iz Stepanovića su i dalje opsedali gol Jedinstva, i pravo je čudo kako su u drugom poluvremenu propustili 3-4 izvanredne prilike. . Sam finiš je pripao Jedinstvu, pa su Mladen Tepić u 82. i Vitorac u 85. minutu svojim golovima doveli do prve pobede ove jeseni.

Z. Siriški

GOSPOĐINCI:  Igralište Jedinstva. Sudija Kovačević (Budisava). Strelci: P. Bubnjević u 2. M.Tepić u 82. i Vitorac u 85. za Jedinstvo, . D. Dragan  Zrljković u 24. i Dević u 34.minutu za Omladinac. Žuti kartoni: M.Tepić (Jedinstvo. Vulin (Omladinac). Crveni karton: Zeljković (LJ) Dragan (Omladinac.

JEDINSTVO: Gavrilović 7, Kezija 6 (Đorđević 6), Zorić 6, Samardžić 6 (M.Bubnjević), Kovačević 7, R.Tepić 7, Đurđević ( Vitorac 8), Malinović 7, Rosić 7, P. Bubnjević 7, M.tepić 7.

OMLADINAC: Vulin 6, Stojanović 7, Štefek 7, Zeljković (LJ) Dragan 7, Vujičić 6, Samardžić 6, Dević 7, Janić 6 (Makarić 6), Tomjanović 7, Zeljković (D) Dragan, 7, Pecelj 6 (Bakić).

Slavija - ŽSK 2:2 (1:0)

Dva puta su Salajčani vodili, a ekipa iz Žablja uspevala da izjednači rezultat. Poveli su domaći iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Džambas je oborio Jašovića, a siguran sa penaltika je bio Kuvekalović.

U nastavku je Tanasić u skoku na centaršut Topića nadvisio čuvare i savladao Čavića. Do novog vođstva domaći su došli iskoristivši grešku uže odbrane ekipe iz Žablja a strelac je bio Nemanja Brkljača.

Kratko je trajala radost zbog postignutog gola, jer je Uroš Topić posle akcije Markova savladao Čavića. U 90. minutu gosti su preko Tanasića postigli gol koji je na intervenciju pomoćnika poništen.

M. Po.

NOVI SAD: Igralište Slavije, sudija: Dragoljević (Bački Jarak), strelci: Kuvekalović u 26. (iz penala), Brkljača u 72. za Slaviju, a Tanasić u 48. i Topić u 74. minutu za ŽSK. Žuti kartoni: Jašović, Gligorić, Paunić, Brkljača, Bogdanov (Slavija), Džambas (ŽSK).

SLAVIJA: Čavić, Ćulum, Paunić, Galić, Žakula, Gligorić, Kuvekalović (Bogdanov), Ikonić (Petrović), Jašović (Stajić), Brkljača, Ubović.

ŽSK: Savanović, M. Markov, Malić, Đurđić, Tanasić, Džambas, Bogdanov, Topić, D. Markov, Klisara, Pinjo (Kronić).

Titel - Bačka (B) 1:2, Hajduk - Tatra 0:2, Jedinstvo - Omladinac 3:2, Susek - Futog 2:2, TSK - Bačka (Đ) 1:0, Šajkaš - Petrovaradin 5:0, Veternik - Fruškogorski partizan 4:0, Slavija - ŽSK 2:2, Sirig - Fruškogorac 0:0.

1. Veternik       10     8      1      1      38:8  25

2. TSK               10     7      2      1      21:6  23

3. Sirig            10     7      1      2      18:5  22

4. Fr. partizan  10     7      1      2      22:13        22

5. Fruškogorac 10     6      2      2      25:11        20

6. ŽSK              10     5      5      0      20:12        20

7. Omladinac     10     6      1      3      19:10        19

8. Bačka (Đ)      10     5      3      2      23:8  18